Agent die bij Haagse demonstratie hond inzette niet vervolgd
DEN HAAG (ANP) - De agent die vorig jaar maart optrad tegen betogers op het Malieveld in Den Haag, wordt niet vervolgd. Deze hondengeleider zette zijn diensthond in om een man aan te houden die een bierblik naar de ME had gegooid. Vervolgens werden de agent en zijn hond door omstanders aangevallen.
Twee andere agenten worden wel vervolgd voor hun rol tijdens de demonstratie tegen de coronamaatregelen op 14 maart vorig jaar, was eind vorig jaar al bekendgemaakt. Wanneer de agenten voor de rechter moeten verschijnen, is nog niet duidelijk.
Het protest liep die dag flink uit de hand. Veel demonstranten gaven geen gehoor aan het bevel van de burgemeester om het Malieveld te verlaten. De ME moest vervolgens stevig ingrijpen.
Bijtwond
De demonstrant die het bierblik gooide, raakte gewond bij zijn arrestatie en moest naar het ziekenhuis. De zaak tegen deze man werd vorig jaar geseponeerd vanwege de bijtwond die hij had opgelopen.
Op zijn beurt had de demonstrant aangifte gedaan tegen de politie. De afdeling Veiligheid, Integriteit, Klachten (VIK) van de politie heeft onder gezag van een officier van justitie onderzoek gedaan en is tot de conclusie gekomen dat de man zelf ook schuld heeft aan zijn verwonding. "Hij heeft de vorderingen van de politie genegeerd, de politie bekogeld en zich onttrokken aan zijn aanhouding, ondanks herhaalde waarschuwingen. Daarom wordt de betrokken hondengeleider niet vervolgd", aldus de toelichting.
Meer uit Binnenland
VLISSINGEN (ANP) - In Vlissingen is een politieactie om hulp te bieden bij een persoon met "onbegrepen gedrag" vrijdagavond geëindigd met een aanhouding waarbij een schot is gelost, meldt de politie Zeeland. Tijdens de actie in de Kasteelstraat raakte een diensthond gewond.
50 minuten geledenNIJKERK (ANP) - Bij het Israëlcentrum in het Gelderse Nijkerk heeft vrijdagavond laat een explosie plaatsgevonden. Het centrum van de organisatie Christenen voor Israël beschrijft het pand op zijn website als 'een ontmoetingsplek voor christenen met hart voor Israël'.
51 minuten geledenMAASTRICHT (ANP) - De twintig actievoerders die zijn opgepakt voor de bezetting van een gebouw van de Universiteit Maastricht zijn vrijdag vrijgelaten, maar blijven wel verdachte. Dat laat de politie weten.
7 uur geledenRIGA/AMSTERDAM (ANP) - Een van de mannen die is veroordeeld voor betrokkenheid bij de ontvoering van het destijds 2-jarige meisje Insiya is vorige week in Letland gearresteerd, bevestigt het Openbaar Ministerie (OM) na berichtgeving door De Telegraaf. Donderdag is hij overgeleverd aan Nederland.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De advocaat van de 25-jarige Sendric S., verdacht van het plegen van drie moorden in Rotterdam-IJsselmonde, wil dat de rechtbank zijn cliënt alleen tbs met dwangverpleging oplegt en geen gevangenisstraf.
12 uur geledenTER APEL (ANP) - De oproep van asielminister Bart van den Brink (CDA) aan gemeenten om snel bij te springen met noodopvang, lijkt zijn vruchten te hebben afgeworpen. De drukte bij het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel is afgenomen tot onder het maximum van 2000 en de winteropvang in Biddinghuizen komt zoals afgesproken vrijdag leeg, meldt het COA.
12 uur geledenROERMOND (ANP) - Het Openbaar Ministerie vervolgt niemand voor de dodelijke woningbrand in Roermond in september vorig jaar, zo is vrijdag bekendgemaakt. Er zijn namelijk geen verdachten in beeld die nog in leven zijn, aldus het OM.
13 uur geleden