Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Agent die bij Haagse demonstratie hond inzette niet vervolgd

Agent die bij Haagse demonstratie hond inzette niet vervolgd

DEN HAAG (ANP) - De agent die vorig jaar maart optrad tegen betogers op het Malieveld in Den Haag, wordt niet vervolgd. Deze hondengeleider zette zijn diensthond in om een man aan te houden die een bierblik naar de ME had gegooid. Vervolgens werden de agent en zijn hond door omstanders aangevallen.

Twee andere agenten worden wel vervolgd voor hun rol tijdens de demonstratie tegen de coronamaatregelen op 14 maart vorig jaar, was eind vorig jaar al bekendgemaakt. Wanneer de agenten voor de rechter moeten verschijnen, is nog niet duidelijk.

Het protest liep die dag flink uit de hand. Veel demonstranten gaven geen gehoor aan het bevel van de burgemeester om het Malieveld te verlaten. De ME moest vervolgens stevig ingrijpen.

Bijtwond

De demonstrant die het bierblik gooide, raakte gewond bij zijn arrestatie en moest naar het ziekenhuis. De zaak tegen deze man werd vorig jaar geseponeerd vanwege de bijtwond die hij had opgelopen.

Op zijn beurt had de demonstrant aangifte gedaan tegen de politie. De afdeling Veiligheid, Integriteit, Klachten (VIK) van de politie heeft onder gezag van een officier van justitie onderzoek gedaan en is tot de conclusie gekomen dat de man zelf ook schuld heeft aan zijn verwonding. "Hij heeft de vorderingen van de politie genegeerd, de politie bekogeld en zich onttrokken aan zijn aanhouding, ondanks herhaalde waarschuwingen. Daarom wordt de betrokken hondengeleider niet vervolgd", aldus de toelichting.

Meer uit Binnenland

Vrouwen verbergen hormonale klachten vaak op het werk

DEN HAAG (ANP) - Vrouwelijke werknemers verbergen hormoongerelateerde klachten vaker op het werk dan andere gezondheidsklachten. Dat blijkt uit nieuwe cijfers van het CBS.

9 minuten geleden
Peiling: VVD, D66 en JA21 ongeveer op gelijke hoogte

HILVERSUM (ANP) - VVD, D66 en JA21 kruipen in zeteltal naar elkaar toe in een nieuwe peiling van Ipsos I&O. De drie liberale partijen staan ongeveer op gelijke hoogte, nu de VVD is gezakt naar 14 virtuele zetels (nu 24 in de Kamer). De sociaalliberale D66 stijgt naar 13 zetels (nu 9) en het conservatief-liberale JA21 volgt met 12 zetels. De partij van de huidige eenling Joost Eerdmans blijft flink in de lift met weer 3 zetels erbij sinds begin september.

2 uur geleden
Partijen vallen CDA aan om belastingverhogingen voor defensie

DEN HAAG (ANP) - Partijen vallen CDA-leider Henri Bontenbal aan omdat hij extra belastingen wil heffen bij burgers en bedrijven om de hogere defensie-uitgaven te betalen. Frans Timmermans van GroenLinks-PvdA vreest voor een hogere btw op boodschappen en dat dit mensen met een kleine portemonnee zal raken. Bontenbal vindt het beter om voor de verkiezingen eerlijk te zijn hierover en de kiezer niet daarna te verrassen.

2 uur geleden
NSC-leider Van Hijum als eerste niet geïnterrumpeerd

DEN HAAG (ANP) - Het zal wennen zijn voor NSC. Als lid van de coalitie lag de partij met nu nog negentien zetels veelvuldig onder vuur in de Kamer. Maar woensdag tijdens het debat over de begrotingsplannen voor volgend jaar kon NSC-leider Eddy van Hijum ongestoord zijn verhaal doen. Hij was de eerste fractievoorzitter die helemaal niet werd onderbroken.

3 uur geleden
Van der Plas weigert vragen oppositie te beantwoorden over Gaza

DEN HAAG (ANP) - BBB-leider Caroline van der Plas weigerde tijdens de Algemene Politieke Beschouwingen in te gaan op kritische vragen van oppositiepartijen over Gaza. "Ik ga er geen Gazadebat van maken", reageerde ze toen Rob Jetten vroeg of ze harder stelling wilde nemen tegen de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. Daar namen de D66-leider en ook de Partij voor de Dieren, DENK en Volt geen genoegen mee.

4 uur geleden
Nederlandse boot vertrokken om aan te sluiten bij vloot naar Gaza

MILOS (ANP) - Een Nederlandse boot is woensdag samen met vijf andere boten vanaf het Griekse eiland Milos vertrokken om zich aan te sluiten bij de Global Sumud Flotilla (GSF). Dat is een vloot met hulpgoederen die onderweg is naar Gaza. De ongeveer twintig boten worden bemand door pro-Palestijnse activisten, onder wie Greta Thunberg.

6 uur geleden
Doden in Alkmaar niet door toedoen derden om het leven gekomen

ALKMAAR (ANP) - De drie doden die woensdag werden aangetroffen in een woning aan de Stikkelwaard in Alkmaar zijn niet door toedoen van derden om het leven gekomen, meldt de politie op basis van onderzoek. "Er zijn geen aanwijzingen dat er anderen bij betrokken waren." Waardoor de drie dan wel zijn overleden, is niet bekendgemaakt.

6 uur geleden