Agent die 95-jarige taserde in Australië schuldig aan doodslag
SYDNEY (ANP) - Een agent die een 95-jarige vrouw taserde in een verpleeghuis in Australië, riskeert een gevangenisstraf. Een jury oordeelde dat politieman Kristian White schuldig is aan doodslag, bericht omroep ABC. Daar staat een maximumstraf op van 25 jaar.
White taserde vorig jaar de hoogbejaarde Clare Nowland. Zij dwaalde met messen door het verpleeghuis in Cooma waar ze woonde. Toen White zijn stroomstootwapen gebruikte, kwam de vrouw ten val. Ze stootte haar hoofd en overleed in het ziekenhuis aan een hersenbloeding.
De openbaar aanklager noemde het optreden van de agent excessief. De dementerende Nowland was slecht ter been en zou geen serieus gevaar hebben gevormd. De advocaat van de agent betwist dat het politieoptreden disproportioneel was en hoopt dat een celstraf kan worden vermeden.
White (34) zit nog niet vast en vertrok na de juryuitspraak zonder met de pers te praten. Bij de zaak waren ook veel nabestaanden aanwezig van de overleden vrouw. Zij omhelsden elkaar toen de uitspraak werd voorgelezen.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De executie van een Iraanse demonstrant die volgens ngo's en het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag zou plaatsvinden, is uitgesteld. Dat heeft mensenrechtenorganisatie Hengaw bekendgemaakt.
4 minuten geledenHOUSTON (ANP/RTR) - Een maand eerder dan gepland zijn vier bemanningsleden van ruimtestation ISS begonnen aan hun terugkeer naar de aarde. Een van hen heeft medische klachten gekregen tijdens het verblijf in de ruimte. Om wie het gaat en wat de kwaal is, wordt om privacyredenen niet gedeeld. Ruimtevaartorganisatie NASA meldt alleen dat de toestand stabiel is.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt uitgebreid te hebben gesproken met de nieuwe interim-leider van Venezuela, Delcy Rodríguez. "We hebben vandaag een geweldig gesprek gehad en ze is een fantastisch persoon", verklaarde hij tegenover de pers.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Ook Duitsland stuurt militairen naar Groenland. Denemarken kondigde eerder op woensdag aan de militaire aanwezigheid op het eiland te versterken, ook met hulp van bondgenoten.
4 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico heeft bemiddeling aangeboden tussen Cuba en de Verenigde Staten. President Claudia Sheinbaum stelde dat haar regering zich wil inzetten voor het "bevorderen van de dialoog" tussen de landen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het overleg tussen Denemarken, Groenland en de Verenigde Staten heeft het geschil over Groenland niet opgelost, meldt de Deense minister van Buitenlandse Zaken Lars Løkke Rasmussen. Hij zegt dat de "fundamentele meningsverschillen" nog steeds bestaan, maar dat ze in gesprek blijven met de Amerikanen. Er wordt nu een werkgroep "op hoog niveau" opgericht om verder te praten over de toekomst van Groenland.
5 uur geledenKYIV (ANP) - In Oekraïne wordt de noodtoestand afgekondigd voor de energiesector, zegt president Volodymyr Zelensky. Russische aanvallen hebben de afgelopen tijd geleid tot grootschalige stroomuitval in de koude winter.
5 uur geleden