Agent die 95-jarige taserde in Australië schuldig aan doodslag
SYDNEY (ANP) - Een agent die een 95-jarige vrouw taserde in een verpleeghuis in Australië, riskeert een gevangenisstraf. Een jury oordeelde dat politieman Kristian White schuldig is aan doodslag, bericht omroep ABC. Daar staat een maximumstraf op van 25 jaar.
White taserde vorig jaar de hoogbejaarde Clare Nowland. Zij dwaalde met messen door het verpleeghuis in Cooma waar ze woonde. Toen White zijn stroomstootwapen gebruikte, kwam de vrouw ten val. Ze stootte haar hoofd en overleed in het ziekenhuis aan een hersenbloeding.
De openbaar aanklager noemde het optreden van de agent excessief. De dementerende Nowland was slecht ter been en zou geen serieus gevaar hebben gevormd. De advocaat van de agent betwist dat het politieoptreden disproportioneel was en hoopt dat een celstraf kan worden vermeden.
White (34) zit nog niet vast en vertrok na de juryuitspraak zonder met de pers te praten. Bij de zaak waren ook veel nabestaanden aanwezig van de overleden vrouw. Zij omhelsden elkaar toen de uitspraak werd voorgelezen.
Meer uit Buitenland
HAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.
3 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag in een brief aan de leiders van het Amerikaanse Congres geschreven dat de vijandelijkheden met Iran zijn "beëindigd".
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken. Dat heeft het Pentagon vrijdag bekendgemaakt.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Door de Amerikaanse marineblokkade van Iran is dat land bijna vijf miljard dollar aan olie-inkomsten misgelopen. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van informatie van het Amerikaanse ministerie van Defensie.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump legt Cuba nieuwe sancties op. Hij verhoogt daarmee de druk op het communistisch bestuurde eiland, nadat hij eerder dit jaar de leider van Cuba's bondgenoot Venezuela had afgezet.
9 uur geleden