Agent die 95-jarige taserde in Australië schuldig aan doodslag
SYDNEY (ANP) - Een agent die een 95-jarige vrouw taserde in een verpleeghuis in Australië, riskeert een gevangenisstraf. Een jury oordeelde dat politieman Kristian White schuldig is aan doodslag, bericht omroep ABC. Daar staat een maximumstraf op van 25 jaar.
White taserde vorig jaar de hoogbejaarde Clare Nowland. Zij dwaalde met messen door het verpleeghuis in Cooma waar ze woonde. Toen White zijn stroomstootwapen gebruikte, kwam de vrouw ten val. Ze stootte haar hoofd en overleed in het ziekenhuis aan een hersenbloeding.
De openbaar aanklager noemde het optreden van de agent excessief. De dementerende Nowland was slecht ter been en zou geen serieus gevaar hebben gevormd. De advocaat van de agent betwist dat het politieoptreden disproportioneel was en hoopt dat een celstraf kan worden vermeden.
White (34) zit nog niet vast en vertrok na de juryuitspraak zonder met de pers te praten. Bij de zaak waren ook veel nabestaanden aanwezig van de overleden vrouw. Zij omhelsden elkaar toen de uitspraak werd voorgelezen.
Meer uit Buitenland
BEIJING (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese leider Xi Jinping hebben in hun toespraken bij een staatsbanket gezegd dat ze blijven werken aan nauwere banden. Volgens Xi kunnen Trumps doelen en de ontwikkeling van China goed samengaan.
9 minuten geledenRIGA (ANP/DPA/RTR) - De Letse minister-president Evika Siliņa treedt terug. In het land brak een politieke crisis uit nadat vorige week twee Oekraïense drones vanuit het Russische luchtruim Letland waren binnengevlogen.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Het dodental in Kyiv is verder opgelopen na massale Russische aanvallen. Functionarissen melden zeker drie doden en meer dan veertig gewonden. Mogelijk liggen er nog slachtoffers onder het puin van beschadigde gebouwen.
2 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een "goed" overleg gehad met de Chinese leider Xi Jinping in Beijing, meldt het Witte Huis in een verklaring. Daarin staat ook dat de leiders manieren bespraken om de economische samenwerking tussen hun landen te versterken.
2 uur geledenMANILLA (ANP/RTR) - De voorzitter van de Filipijnse senaat stelt dat Ronald Dela Rosa het gebouw heeft verlaten, nadat de senator zich er meerdere dagen had verscholen. Het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag heeft een arrestatiebevel tegen Dela Rosa uitgevaardigd vanwege de dodelijke oorlog tegen drugs. Hij wordt verdacht van misdaden tegen de menselijkheid.
2 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese president Xi Jinping heeft tijdens een overleg met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gewaarschuwd voor "botsingen en zelfs conflicten" als verkeerd wordt omgegaan met Taiwan, melden Chinese staatsmedia. Beijing ziet Taiwan als een afvallige provincie, terwijl Washington als bondgenoot wapens levert aan de regering in Taipei.
5 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - Het overleg tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese president Xi Jinping is na ruim twee uur afgelopen, meldt een functionaris van het Witte Huis. Zij hadden het donderdag in Beijing over onder meer Taiwan en handel.
6 uur geleden