Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Agent die 95-jarige taserde in Australië schuldig aan doodslag

Agent die 95-jarige taserde in Australië schuldig aan doodslag

SYDNEY (ANP) - Een agent die een 95-jarige vrouw taserde in een verpleeghuis in Australië, riskeert een gevangenisstraf. Een jury oordeelde dat politieman Kristian White schuldig is aan doodslag, bericht omroep ABC. Daar staat een maximumstraf op van 25 jaar.

White taserde vorig jaar de hoogbejaarde Clare Nowland. Zij dwaalde met messen door het verpleeghuis in Cooma waar ze woonde. Toen White zijn stroomstootwapen gebruikte, kwam de vrouw ten val. Ze stootte haar hoofd en overleed in het ziekenhuis aan een hersenbloeding.

De openbaar aanklager noemde het optreden van de agent excessief. De dementerende Nowland was slecht ter been en zou geen serieus gevaar hebben gevormd. De advocaat van de agent betwist dat het politieoptreden disproportioneel was en hoopt dat een celstraf kan worden vermeden.

White (34) zit nog niet vast en vertrok na de juryuitspraak zonder met de pers te praten. Bij de zaak waren ook veel nabestaanden aanwezig van de overleden vrouw. Zij omhelsden elkaar toen de uitspraak werd voorgelezen.

Meer uit Buitenland

Huisarrest voor tien handlangers bij couppoging Bolsonaro

BRASILIA (ANP/AFP) - Het Braziliaanse Hooggerechtshof heeft huisarrest opgelegd aan tien personen die oud-president Jair Bolsonaro zouden hebben geholpen bij zijn poging om een staatsgreep te plegen. Ze werden al eerder veroordeeld, maar waren tot nu toe nog op vrije voeten in afwachting van hun hoger beroep.

4 uur geleden
Junta Niger kondigt algehele mobilisatie af tegen jihadisten

NIAMEY (ANP/AFP) - De Nigerese militaire junta heeft een algehele mobilisatie afgekondigd om een opstand van jihadisten te bestrijden. Volgens de junta kunnen nu "mensen, eigendommen en diensten worden gevorderd om bij te dragen aan de verdediging van het thuisland".

4 uur geleden
Poetin ziet geen haast in Kyiv om oorlog te beëindigen

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin zegt dat Oekraïne in zijn ogen geen haast heeft om de oorlog te beëindigen. Hij dreigde dat Rusland al zijn doelen met geweld zou bereiken als Kyiv het conflict niet op vreedzame wijze zou willen oplossen.

6 uur geleden
Miljoen mensen in Kyiv nog zonder stroom na aanvallen

KYIV/MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - In Kyiv en omgeving hebben 1 miljoen mensen volgens een Oekraïense energiemaatschappij nog steeds geen stroom na de Russische aanvallen van zaterdagochtend. In de regio wonen naar schatting 3 miljoen mensen. De temperatuur is volgens weerberichten 1 graad Celsius en zakt zondag en komende week naar temperaturen voortdurend onder nul.

6 uur geleden
Canada komt met nieuw steunpakket van 1,6 miljard voor Oekraïne

HALIFAX (ANP/AFP) - De Canadese premier Mark Carney heeft bij het bezoek van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky bekendgemaakt dat zijn land met een nieuw steunpakket voor Oekraïne komt. Het gaat om economische hulp ter waarde van 2,5 miljard Canadese dollar (1,6 miljard euro). Dat geld moet Oekraïne helpen om leningen van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) te kunnen krijgen.

6 uur geleden
Aardbeving voor de noordoostkust van Taiwan

TAIPEI/YILAN (ANP/AFP/RTR) - Ruim 30 kilometer voor de noordoostkust van Taiwan heeft zich op een diepte van 73 kilometer een aardbeving voorgedaan met een kracht van tussen de 6.6 en 7.0, aldus de plaatselijke autoriteiten en meteorologische instellingen. Het epicentrum was onder de zeebodem ten oosten van de kustplaats Yilan, die niet ver van de hoofdstad Taipei ligt.

8 uur geleden
Nigeria: aanvallen VS raakten IS, maar ook andere groepen

ABUJA (ANP/AFP) - Bij de Amerikaanse aanvallen in Nigeria zijn in de nacht van donderdag op vrijdag niet alleen strijders van Islamitische Staat (IS) getroffen, zoals de Amerikaanse president Donald Trump verkondigde. Volgens een woordvoerder van de Nigeriaanse president zijn ook kleinere groepen geraakt.

9 uur geleden