Agent Derek Chauvin getuigt niet in George Floyd-proces
MINNEAPOLIS (ANP/AFP/RTR) - De witte agent die in de Amerikaanse stad Minneapolis terechtstaat voor de dood van de zwarte arrestant George Floyd zal niet getuigen. Derek Chauvin heeft zijn besluit donderdag in de rechtbank bekendgemaakt.
Chauvin verklaarde tegen de rechter gebruik te willen maken van zijn recht om geen verklaring af te leggen. Het komt zelden voor dat in de VS beklaagden in een strafzaak getuigen. Dat komt doordat ook aanklagers vragen mogen stellen en de beklaagden het risico lopen hun zaak en geloofwaardigheid te ondermijnen.
Chauvins advocaten zeiden donderdag na twee dagen verdediging geen getuigen meer te willen oproepen. De openbaar aanklagers mochten eerder al getuigen aan het woord laten. Maandag worden de slotpleidooien gehouden en gaat de jury in beraad.
Drugs- en medicijngebruik
De advocaten van Chauvin probeerden de jury in de afgelopen dagen onder meer ervan te overtuigen dat Floyd niet is overleden aan verstikking en zuurstoftekort, wat volgens de openbare aanklagers wel het geval is, maar aan de gevolgen van een hartkwaal en drugs- en medicijngebruik.
Floyd kwam vorig jaar om het leven toen Chauvin langer dan 9 minuten met zijn knie op Floyds nek drukte. Dit gebeurde tijdens de arrestatie van Floyd op verdenking van het uitgeven van een vals biljet van 20 dollar. Zijn dood leidde wereldwijd tot protesten tegen racisme en buitensporig politiegeweld.
De ontslagen agent is aangeklaagd voor moord zonder voorbedachten rade en doodslag. De zwaarste straf die de 45-jarige bij een veroordeling kan krijgen, is een celstraf van veertig jaar. De drie andere agenten die bij de arrestatie waren betrokken, staan in augustus terecht voor medeplichtigheid.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/RTR) - Het advocatenteam van Sean 'Diddy' Combs heeft donderdag een verzoek ingediend om de rapper onmiddellijk vrij te laten. Volgens hen heeft rechter Arun Subramanian een fout gemaakt toen hij de rapper in juli veroordeelde tot een gevangenisstraf van vier jaar en twee maanden.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon en Israël onderhandelen volgende week in Washington, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De gesprekken zouden naar verwachting gaan plaatsvinden op het ministerie.
8 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een staakt-het-vuren met Oekraïne aangekondigd tijdens het orthodoxe paasfeest. Dat vindt komend weekend plaats.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse presidentsvrouw Melania Trump heeft ontkend ooit banden te hebben gehad met de beruchte zedendelinquent Jeffrey Epstein. Volgens haar proberen mensen haar reputatie te schaden door geruchten te verspreiden over haar relatie met de overleden zakenman.
9 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon heeft het dodental door de Israëlische bombardementen op woensdag naar boven bijgesteld. Het ministerie van Volksgezondheid meldt dat zeker 303 mensen om het leven kwamen door de aanvallen en 1150 personen gewond raakten.
10 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Libanon wil eerst dat er een staakt-het-vuren wordt uitgeroepen, en dan pas onderhandelen met Israël. Dat melden Al Jazeera en AFP op basis van een Libanese functionaris. De gesprekken zouden dan onder toezicht van de Amerikanen plaatsvinden en worden geleid door de Libanese oud-ambassadeur in de VS, Simon Karam.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De NAVO is bereid te helpen bij het heropenen van de Straat van Hormuz, zegt secretaris-generaal Mark Rutte. "Als de NAVO kan helpen, zullen we dat natuurlijk doen."
12 uur geleden