Agent Atlanta vervolgd om dood zwarte man bij fastfoodzaak
ATLANTA (ANP/RTR/AFP) - Een ontslagen Amerikaanse politieman wordt vervolgd voor de dood van de zwarte Rayshard Brooks op de parkeerplaats van een fastfoodrestaurant. De witte oud-agent Garrett Rolfe riskeert een levenslange gevangenisstraf of de doodstraf als hij schuldig wordt bevonden.
De dood van de 27-jarige Brooks was vorige week vastgelegd door een camera en leidde tot grote verontwaardiging. In de VS wordt al weken gedemonstreerd tegen racisme en politiegeweld. De directe aanleiding voor die protesten was de dood van George Floyd, ook een zwarte Amerikaan, die stierf nadat een agent minutenlang met een knie op zijn nek had gedrukt.
Agenten confronteerden Brooks na een melding dat hij lag te slapen in zijn auto. Hij zou het verkeer hebben gehinderd bij het restaurant van de keten Wendy's. Toen de agenten vaststelden dat de man had gedronken, probeerden ze hem te arresteren. Dat leidde tot een worsteling waarbij Brooks een taser zou hebben bemachtigd.
Grote onrust
De 27-jarige man stierf terwijl hij wegrende. Hij zou daarbij het stroomstootwapen op de politie hebben gericht. Uit de lijkschouwing bleek dat hij twee keer in de rug is geschoten. Aanklager Paul Howard zegt dat Brooks geen gevaar voor de agenten vormde op het moment dat hij werd doodgeschoten.
Het voorval leidde in Atlanta tot grote onrust. Daarbij ging het fastfoodrestaurant in vlammen op. Burgemeester Keisha Bottoms heeft maatregelen aangekondigd en wil dat de agenten voortaan ingrijpen als ze een collega excessief geweld zien gebruiken.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - Oekraïense legertroepen zeggen nog steeds het noordelijke deel van de strategische stad Pokrovsk in handen te hebben en van daaruit aanvallen uit te voeren op Russische strijdkrachten. Daarmee wordt de inname van Pokrovsk, maandag geclaimd door Rusland, ontkend.
33 minuten geledenHONGKONG (ANP/AFP/RTR) - De hoogste bestuurder van Hongkong, John Lee, heeft aangekondigd dat een onafhankelijke commissie onderzoek gaat doen naar de oorzaken van de dodelijke brand in de metropool. De commissie kijkt daarbij ook naar het overheidstoezicht op de renovatiewerkzaamheden die de brand zouden hebben verergerd.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse regering vindt het niet nodig dat de minister van Buitenlandse Zaken, Marco Rubio, een belangrijke vergadering van NAVO-buitenlandministers in Brussel bijwoont. De gesprekken gaan woensdag vooral over een potentieel vredesplan voor Oekraïne.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft maandag gezegd dat het erop lijkt dat Honduras "de resultaten van de presidentiële verkiezingen probeert te veranderen". Hij beweert dat het land vroegtijdig is gestopt met het tellen van de stemmen.
5 uur geledenHONGKONG (ANP) - De hoogste bestuurder van Hongkong, John Lee, kondigde dinsdag de oprichting aan van een onafhankelijke commissie die de oorzaken van de dodelijke brand in de metropool moet onderzoeken.A
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de president van Venezuela, Nicolás Maduro, een ultimatum gegeven om Venezuela te verlaten. Dat meldt persbureau Reuters op basis van vier bronnen met informatie over het telefoongesprek tussen Trump en Maduro op 21 november.
7 uur geledenTEGUCIGALPA (ANP) - De presidentiële verkiezingen in Honduras zijn volgens de eerste telling geëindigd in een "technische gelijkstand". Presidentskandidaat Nasry Asfura van de conservatieve Nationale Partij had 39,91 procent van de stemmen. Zijn belangrijkste rivaal Salvador Nasralla, eveneens een rechtse kandidaat, had 39,89 procent van de stemmen.
9 uur geleden