Agema ziet alternatief voor bezuiniging op medische opleidingen
DEN HAAG (ANP) - Zorgminister Fleur Agema heeft een alternatief gevonden voor de bezuiniging op opleidingen voor medisch-specialistische zorg. Vlak voor het kerstreces leidde de voorgenomen bezuiniging van 165 miljoen euro tot grote verontwaardiging in het zorgveld, en bij Agema zelf.
De minister wil niet zeggen waar ze de bezuiniging nu wil laten terechtkomen. Ze wil vooral voorkomen dat andere groepen boos of onrustig worden, zegt ze. Ook moet ze het besluit nog definitief nemen, na goedkeuring van het ministerie van Financiën.
De coalitie en vier oppositiepartijen wilden voor de kerst bijna 750 miljoen euro bezuinigen op verschillende posten, om met dat geld de onderwijsbegroting te redden. De partijen wilden onder meer 315 miljoen euro bezuinigen op medisch specialisten en hun nascholing. Maar ze hadden niet door dat 165 miljoen euro daarvan ook opleidingen voor bijvoorbeeld verpleegkundigen zou raken.
Agema, die zei niet betrokken te zijn geweest bij de invulling van de bezuiniging, reageerde woedend. Ook vanuit de zorgsector kwam grote ophef. De Tweede Kamer gaf Agema vervolgens ruimte om zelf met een andere invulling te komen van de bezuiniging.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet kan nog niet zeggen wanneer het maatregelen treft om de economische gevolgen van de oorlog in Iran, vooral op het gebied van energie, te verlichten. Dat zei minister Heleen Herbert (Economische Zaken, CDA) aan het begin van de beantwoording van het kabinet tijdens een debat daarover.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Partijen van coalitie en oppositie vallen Kamerlid Ralf Dekker (Forum voor Democratie) aan op zijn houding naar Rusland en Iran. De uiterst rechtse partij stelde in een debat over hoge energieprijzen dat Nederland weer moet beginnen met gas afnemen van Rusland, ondanks de oorlog in Oekraïne.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, D66) gaat binnenkort op handelsmissie naar China. Dat laat hij weten na een gesprek met de Chinese minister Wang Wentao van Handel. Sjoerdsma staat in China op een sanctielijst, waardoor het onduidelijk was of hij welkom was in het land.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) heeft de nabestaanden van een Nederlands bombardement op de Noord-Iraakse stad Mosul in 2016 excuses aangeboden. "Daarnaast heb ik, gelet op de uitzonderlijke omstandigheden van dit specifieke geval, besloten de nabestaanden een vrijwillige financiële tegemoetkoming aan te bieden", schrijft ze aan de Tweede Kamer.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De linkse oppositiepartijen SP en Partij voor de Dieren willen net als GroenLinks-PvdA dat oliebedrijven iets inleveren van de overwinsten die zij behalen door de hoge prijzen van olie en gas. Dat geld moet worden gebruikt om huishoudens te compenseren voor de sterk gestegen prijzen aan de pomp.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tijdens het debat over de economische gevolgen van de oorlog in Iran toonden D66 en het CDA interesse in een plafond voor de prijzen aan de pomp. Partijleider Jesse Klaver (GroenLinks-PvdA) kwam met dat idee en wil grote olie- en gasbedrijven ervoor laten betalen.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De minimale leeftijd waarop mensen vuurwerk mogen afsteken, moet naar 18 jaar, vindt het kabinet. Staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur en Waterstaat, CDA) sprak in een debat steun uit voor een voorstel van CDA en de Partij voor de Dieren om dat te regelen. "Ik denk dat het verstandig is om dat te doen."
10 uur geleden