Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Agema wil praten met Zuyderland, spreekt van 'ultieme poging'

Agema wil praten met Zuyderland, spreekt van 'ultieme poging'

DEN HAAG (ANP) - Minister Fleur Agema (Volksgezondheid) wil "een ultieme poging" doen om te kijken of Heerlen een volwaardig ziekenhuis kan behouden. Zij wil daar "binnen nu en twee weken" over praten met het bestuur van ziekenhuis Zuyderland en zorgverzekeraar CZ, schrijft zij aan de Tweede Kamer.

Agema tempert wel de verwachtingen. Zij benadrukt dat zij niet gaat over "wat een ziekenhuis aanbiedt". Bovendien is de kwaliteit van de zorg "leidend". En die staat juist onder druk door aanhoudende personeelstekorten waarvan zij ook niet weet of die snel kunnen worden opgelost.

Zuyderland besloot eerder een deel van de zorg te concentreren in zijn andere vestiging in Geleen. Daardoor verdwijnen onder meer de spoedeisende hulp, de operatiekamers en de intensive care uit Heerlen. Wat overblijft, is een "echt ziekenhuis" maar niet per se een "volwaardig ziekenhuis", erkent Agema.

"Ik snap dat mensen hier boos over zijn en ook zullen blijven", schrijft de bewindsvrouw, die afgelopen zomer een bezoek bracht aan het ziekenhuis en daar nu verslag over uitbrengt aan de Kamer. Daarom wil zij het gesprek aangaan, "zodat ik zeker weet dat alle mogelijkheden zijn verkend".

Meer uit Politiek

CDA-gedeputeerde Mirjam Sterk wordt minister van Langdurige Zorg

DEN HAAG (ANP) - De Utrechtse CDA-gedeputeerde Mirjam Sterk wordt in het aankomende kabinet minister van Langdurige Zorg, Jeugd en Sport. Dat bevestigen ingewijden na berichtgeving door RTL. Sterk gaat in Utrecht onder meer over natuur en landbouw.

20 uur geleden
Heleen Herbert (Heijmans) wordt CDA-minister Economische Zaken

DEN HAAG (ANP) - Heleen Herbert wordt namens het CDA minister van Economische Zaken in het nieuwe kabinet. Dat bevestigen ingewijden na berichtgeving door De Telegraaf. Momenteel is Herbert bestuurder bij bouwbedrijf Heijmans.

20 uur geleden
CDA'er Tom Berendsen wordt minister van Buitenlandse Zaken

DEN HAAG (ANP) - CDA-Europarlementariƫr Tom Berendsen wordt minister van Buitenlandse Zaken in het aankomende kabinet. Dat bevestigen ingewijden na berichtgeving door het AD.

21 uur geleden
Letschert en Vijlbrief worden minister voor D66 in nieuw kabinet

DEN HAAG (ANP) - D66 draagt Rianne Letschert en Hans Vijlbrief voor als ministers in het aanstaande minderheidskabinet. Letschert wordt minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, Vijlbrief van Sociale Zaken en Werkgelegenheid. Dat heeft D66 vrijdagmiddag bekendgemaakt. De invulling van de overige kabinetsposten volgt later, aldus de partij.

1 dag geleden
Beoogd zorgminister Hermans: ingewikkelde opgave op nieuwe post

DEN HAAG (ANP) - Sophie Hermans (VVD), die minister van Volksgezondheid wordt in het komende minderheidskabinet, denkt dat haar nieuwe post "grote en ingewikkelde opgaven" zal hebben. Hermans moet de miljardenbezuiniging in de zorg zien door te voeren, onder meer door het eigen risico te verhogen. Daarvoor is nog geen steun in de Tweede Kamer.

1 dag geleden
Bart van den Brink wordt minister van Asiel en Migratie

DEN HAAG (ANP) - Bart van den Brink wordt namens het CDA minister van Asiel en Migratie, meldden meerdere bronnen aan het ANP. Hij voerde samen met fractievoorzitter Henri Bontenbal de onderhandelingen over de vorming van een minderheidskabinet met D66 en VVD.

2 dagen geleden
Palmen: toeslagenjongeren met schulden weten hulp niet te vinden

DEN HAAG (ANP) - Veel van de jongeren die door het toeslagenschandaal een studieschuld zijn aangegaan, zijn volgens demissionair staatssecretaris Sandra Palmen te helpen met bestaande regelingen. Die regelingen moeten "beter voor het voetlicht" worden gebracht, stelt de politica. Ze gaat niet mee in het pleidooi van kinder- en jeugdombudsmannen om de studieschuld van deze jongeren kwijt te schelden.

2 dagen geleden