Agema wil EU-actie tegen zorgtekorten en prijsverschillen tabak
BRUSSEL (ANP) - Zorgminister Fleur Agema heeft tijdens haar eerste Europese Gezondheidsraad aangedrongen op Europese maatregelen tegen de grote verschillen in tabaksaccijnzen tussen EU-lidstaten. Ook pleitte ze in de vergadering met haar EU-collega's voor meer zorginnovatie om personeelstekorten aan te pakken.
"We zien hier uitdagingen als het gaat om onze hogere accijnzen ten opzichte van omringende landen", zei Agema in Brussel. Ze riep de Europese Commissie op de tabaksrichtlijn aan te passen. Tegelijk vroeg ze aandacht voor de illegale handel in vapes, die ondanks een Nederlands verbod nog steeds kinderen bereiken.
De minister waarschuwde daarnaast voor "onbeheersbare" personeelstekorten in de zorg. Verwijzend naar het recente Draghi-rapport, dat volgens haar aantoont dat Europa achterloopt op innovatie, benadrukte ze het belang van nieuwe technologie. "Het is ontzettend belangrijk dat we met de mensen die nu in de zorg werken straks ook veel meer zorg kunnen verlenen", zei Agema. Ze vindt dat prioriteit moet worden gegeven aan innovatie en kunstmatige intelligentie (AI). "Zo houden we de zorg op de been."
De voormalige baas van de Europese Centrale Bank, Mario Draghi, heeft in september geconstateerd dat de EU een zwakke interne markt heeft en dat de productiviteit langzaam groeit. De innovatie in de EU moet volgens hem worden versneld. Volgens Draghi is er jaarlijks 800 miljard euro nodig om de concurrentiekracht te verbeteren.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Een grote opgave, zo noemen de commissarissen van de Koning in de twaalf provincies de opdracht die hun gemeenten hebben gekregen voor de opvang van asielzoekers. De nieuwe asielminister Bart van den Brink (CDA) maakte vrijdag bekend hoeveel opvangplaatsen in elke provincie geregeld moeten worden. Wettelijk gezien had dat al voor 1 februari bekend moeten zijn, maar Van den Brinks voorganger Mona Keijzer besloot dat aan de nieuwe minister over te laten.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Rob Jetten wil de komende tijd in contact komen met jongeren en mensen buiten zijn bubbel, vertelde de nieuwe premier vrijdagmiddag tijdens zijn wekelijkse persconferentie. "Organiseer voor mij werkbezoeken op plekken waar ze misschien niet verwachten dat de premier of een D66'er langskomt", heeft de nieuwe premier zijn ambtenaren gevraagd. "Want ik wil juist daar van mensen horen: hoe kijken ze tegen de overheid aan, waar lopen ze tegenaan, waar zijn ze boos over?"
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten gaat aanstaande dinsdag voor het eerst in zijn huidige functie naar Brussel. Hij spreekt daar in de avond onder anderen met NAVO-baas en voormalig premier Mark Rutte. Jetten was in het laatste kabinet-Rutte minister voor Klimaat en Energie.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - In Zuid-Holland moeten gemeenten nog voor 11.400 extra opvangplekken zorgen voor asielzoekers, meldt de nieuwe asielminister Bart van den Brink (CDA). In de zogenoemde capaciteitsraming heeft hij bekendgemaakt hoeveel opvangplekken elke provincie moet verzorgen. Alle provincies komen samen nog 38.000 plekken tekort, meldde Van den Brinks voorganger Mona Keijzer (BBB) eerder al.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet betreurt het dat Russische en Belarussische sporters volgende maand onder eigen vlag mogen meedoen aan de Paralympische Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Er gaat een regeringsdelegatie naar het sportevenement, maar die zal geen bijeenkomsten bijwonen waar de vlaggen of volksliederen van deze landen te zien of te horen zijn.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten doet iedere week aangifte van homohaat. Hij krijgt iedere dag bedreigingen binnen vanwege zijn geaardheid, zei hij tijdens de wekelijkse persconferentie met de premier.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten (D66) wil dat zijn bewindspersonen voortaan beter nadenken voordat ze iets op sociale media zetten. Hij zei dat in reactie op een Instagram-post van minister en partijgenoot Hans Vijlbrief waar ophef over is ontstaan.
1 dag geleden