Agema wil EU-actie tegen zorgtekorten en prijsverschillen tabak
BRUSSEL (ANP) - Zorgminister Fleur Agema heeft tijdens haar eerste Europese Gezondheidsraad aangedrongen op Europese maatregelen tegen de grote verschillen in tabaksaccijnzen tussen EU-lidstaten. Ook pleitte ze in de vergadering met haar EU-collega's voor meer zorginnovatie om personeelstekorten aan te pakken.
"We zien hier uitdagingen als het gaat om onze hogere accijnzen ten opzichte van omringende landen", zei Agema in Brussel. Ze riep de Europese Commissie op de tabaksrichtlijn aan te passen. Tegelijk vroeg ze aandacht voor de illegale handel in vapes, die ondanks een Nederlands verbod nog steeds kinderen bereiken.
De minister waarschuwde daarnaast voor "onbeheersbare" personeelstekorten in de zorg. Verwijzend naar het recente Draghi-rapport, dat volgens haar aantoont dat Europa achterloopt op innovatie, benadrukte ze het belang van nieuwe technologie. "Het is ontzettend belangrijk dat we met de mensen die nu in de zorg werken straks ook veel meer zorg kunnen verlenen", zei Agema. Ze vindt dat prioriteit moet worden gegeven aan innovatie en kunstmatige intelligentie (AI). "Zo houden we de zorg op de been."
De voormalige baas van de Europese Centrale Bank, Mario Draghi, heeft in september geconstateerd dat de EU een zwakke interne markt heeft en dat de productiviteit langzaam groeit. De innovatie in de EU moet volgens hem worden versneld. Volgens Draghi is er jaarlijks 800 miljard euro nodig om de concurrentiekracht te verbeteren.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Bijna de hele Tweede Kamer vraagt het kabinet met een "passend gebaar" richting de Molukse gemeenschap in ons land te komen. Premier Rob Jetten zei daar "zeer serieus" mee aan de slag te gaan. "De oproep sluit ook wel aan bij gesprekken die we als kabinet voeren met verschillende vertegenwoordigers van de Molukse gemeenschap", voegde hij eraan toe.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hijs de vlag op ministeries en andere rijksgebouwen als met Keti Koti op 1 juli het einde van de slavernij wordt gevierd, verzoekt een Kamermeerderheid aan het kabinet. Een motie hierover van D66, ChristenUnie en DENK kreeg dinsdagmiddag voldoende steun.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Volgens minister Vincent Karremans (Infrastructuur, VVD) kun je twijfelen aan de claims van autofabrikant Tesla over de veiligheid van de auto, maar is de Rijksdienst voor het Wegverkeer (RDW) er niet door misleid. Die claim is "geen onderdeel geweest van de beoordeling" door de RDW.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de gasvoorraden zit momenteel ongeveer de helft van het gasgebruik in een normale winter. Dat zegt energieminister Stientje van Veldhoven (D66) in het wekelijkse vragenuur. "Dat zit er nu al in en we blijven vullen."
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het wordt verboden om therapie te geven om iemand van homoseksualiteit te 'genezen'. De Eerste Kamer heeft namelijk ingestemd met een wetsvoorstel hierover van D66, VVD, PRO, SP en Partij voor de Dieren. Zulke conversietherapieën richten volgens de partijen grote schade aan. De indieners halen uit wetenschappelijk onderzoek dat er een verband is met depressies, psychische klachten, sociale problemen en soms zelfs (pogingen tot) zelfmoord.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Defensieminister Dilan Yeşilgöz heeft twee ministeries gevraagd om informatie over militaire infrastructuur offline te halen. Dat schrijft ze in antwoorden op vragen uit de Eerste Kamer. NRC berichtte in april dat gevoelige informatie over bijvoorbeeld de precieze locatie van militaire kerosineleidingen online te vinden is.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een multitalent is niet meer, schrijft premier Rob Jetten op X over Wim T. Schippers, nadat maandag bekend was geworden dat de tv-maker en kunstenaar woensdag op 83-jarige leeftijd is overleden.
1 dag geleden