Agema wil als zorgminister personeelstekort terugdringen
DEN HAAG (ANP) - De kersverse zorgminister Fleur Agema (PVV) gaat zich vol inzetten om het personeelstekort "van catastrofale omvang" terug te dringen. Dat geldt ook voor het voor iedereen toegankelijk en betaalbaar maken van de zorg. Dat zei ze even na aankomst op haar departement. Agema gaat de ingezette lijn niet drastisch omgooien, maar wel accenten verleggen.
Agema is blij dat het eigen risico in de zorg "fors" wordt verlaagd "waardoor de zorg gelijker toegankelijk wordt, of je nu arm of rijk bent". In het hoofdlijnenakkoord van het kabinet van PVV, VVD, NSC en BBB is afgesproken dat het eigen risico wordt gehalveerd tot 165 euro in 2027.
Volgens Agema dreigen er in 2033 duizenden kinderen te worden geboren die het, vanwege het tekort aan verloskundigen, zonder medische hulp moeten stellen, ook al hebben ze die nodig. "Het is mijn taak om dat te voorkomen." Daar mag en moet ze op worden afgerekend, vindt de bewindsvrouw. "Als dat niet gebeurt, dan is het klaar. Dus ik moet dit realiseren."
Regeerprogramma
Agema was jarenlang als Kamerlid woordvoerder op gezondheidszorg. Ze voelt een "enorme verantwoordelijkheid" en is "heel erg dankbaar" dat ze als minister iets aan vele problemen kan doen die ze al "heel erg lang" kent.
De komende tijd gaat ze de afspraken uit het hoofdlijnenakkoord uitwerken voor het regeerprogramma dat even voor Prinsjesdag moet verschijnen. "We weten allemaal dat ik niet een grote zak met geld heb meegekregen en dat de situatie heel anders nu is dan die van het vorige kabinet. Maar in een ministerie waar toch 106 miljard euro omgaat, moet het toch mogelijk zijn om de accenten te verleggen."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat meer ruimte zoeken om op zee windenergie op te wekken, staat in een dinsdag gepubliceerd document. De plekken die tot nu toe zijn aangewezen, zijn mogelijk nog niet genoeg om het doel van 40 gigawatt te halen.
15 uur geledenBREDA (ANP) - Oekraïne zit op een duidelijke koers naar een EU-lidmaatschap, schrijft buitenlandminister Tom Berendsen op X. Dinsdag werd de jaarlijkse "Lviv-conferentie" gehouden in Breda, waarbij Nederland en Oekraïne samenwerken om dichter bij een toetreding tot de Europese Unie te komen. "We staan klaar om elke stap te ondersteunen", aldus Berendsen.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wie onder het aankomende vuurwerkverbod toch vuurwerk legaal wil afsteken, moet minimaal 18 jaar zijn, vindt de Tweede Kamer. Een motie van CDA en Partij voor de Dieren waar dat voorstel in staat, kreeg dinsdag steun van een Kamermeerderheid.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland maakt 6 miljoen euro extra vrij voor humanitaire hulp aan slachtoffers van de oorlog in het Midden-Oosten. "De humanitaire situatie in het #MiddenOosten verslechtert snel. Juist nu hulp onder druk staat, moeten we meer doen", laat minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingssamenwerking, D66) dinsdag op X weten.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Senator Robert van Gasteren is niet langer welkom in de fractie van BBB in de Eerste Kamer. Dat meldt een woordvoerder van BBB. Aanleiding is dat Van Gasteren afgelopen vrijdag tijdens een ledenbijeenkomst publiekelijk zijn lidmaatschap van de partij opzegde.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De plotseling overleden Surinaamse oud-president Chan Santokhi heeft volgens premier Rob Jetten veel betekend voor zowel Suriname als Nederland. Santokhi stierf maandag onverwacht op 67-jarige leeftijd in Paramaribo.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De beperkingen op het ministerie van Financiën als gevolg van een digitale inbraak raken circa 1600 publieke instellingen die hun overtollige middelen bij het departement stallen. Het digitale portaal voor dit zogenoemde schatkistbankieren behoort tot de systemen die uit voorzorg zijn uitgeschakeld. Dat meldt minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) in een brief aan de Tweede Kamer.
1 dag geleden