Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Agema wil als zorgminister personeelstekort terugdringen

Agema wil als zorgminister personeelstekort terugdringen

DEN HAAG (ANP) - De kersverse zorgminister Fleur Agema (PVV) gaat zich vol inzetten om het personeelstekort "van catastrofale omvang" terug te dringen. Dat geldt ook voor het voor iedereen toegankelijk en betaalbaar maken van de zorg. Dat zei ze even na aankomst op haar departement. Agema gaat de ingezette lijn niet drastisch omgooien, maar wel accenten verleggen.

Agema is blij dat het eigen risico in de zorg "fors" wordt verlaagd "waardoor de zorg gelijker toegankelijk wordt, of je nu arm of rijk bent". In het hoofdlijnenakkoord van het kabinet van PVV, VVD, NSC en BBB is afgesproken dat het eigen risico wordt gehalveerd tot 165 euro in 2027.

Volgens Agema dreigen er in 2033 duizenden kinderen te worden geboren die het, vanwege het tekort aan verloskundigen, zonder medische hulp moeten stellen, ook al hebben ze die nodig. "Het is mijn taak om dat te voorkomen." Daar mag en moet ze op worden afgerekend, vindt de bewindsvrouw. "Als dat niet gebeurt, dan is het klaar. Dus ik moet dit realiseren."

Regeerprogramma

Agema was jarenlang als Kamerlid woordvoerder op gezondheidszorg. Ze voelt een "enorme verantwoordelijkheid" en is "heel erg dankbaar" dat ze als minister iets aan vele problemen kan doen die ze al "heel erg lang" kent.

De komende tijd gaat ze de afspraken uit het hoofdlijnenakkoord uitwerken voor het regeerprogramma dat even voor Prinsjesdag moet verschijnen. "We weten allemaal dat ik niet een grote zak met geld heb meegekregen en dat de situatie heel anders nu is dan die van het vorige kabinet. Maar in een ministerie waar toch 106 miljard euro omgaat, moet het toch mogelijk zijn om de accenten te verleggen."

Meer uit Politiek

Sjoerdsma weet niets van "schaduwdeal" naast akkoord met PRO

DEN HAAG (ANP) - Minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, D66) zegt niet op de hoogte te zijn van een "schaduwdeal" binnen de coalitie naast de overeenkomst met PRO over extra geld voor ontwikkelingshulp. Volgens ingewijden zou D66 het wetsvoorstel strafbaarstelling verheerlijking terrorisme gaan steunen in ruil voor steun van de VVD voor het akkoord met PRO.

14 minuten geleden
Kabinet zint niet op alternatief voor AOW-plan, zegt Vijlbrief

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet zal niet aandringen op een alternatief voor de snellere stijging van de AOW-leeftijd, een maatregel die onder druk van oppositie en vakbonden is geschrapt. Dat heeft minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) duidelijk gemaakt in een Kamerdebat over de ruzie tussen kabinet en bonden over de sociale zekerheid.

2 uur geleden
Ouwehand mist benodigde 'maximale energie' voor partijleiderschap

DEN HAAG (ANP) - Esther Ouwehand had niet meer de energie die nodig is om de Partij voor de Dieren te leiden, zei ze kort nadat ze die rol had overgedragen aan Christine Teunissen. Donderdag maakte Ouwehand bekend dat ze stopt als partijleider.

2 uur geleden
Partijen willen opheldering over 'schaduwdeal' van Sjoerdsma

DEN HAAG (ANP) - De oppositie wil opheldering over een "schaduwdeal" tussen de coalitiepartijen die zou zijn gesloten bij het akkoord over de begroting ontwikkelingssamenwerking met PRO. In ruil voor 380 miljoen euro extra voor minister Sjoerd Sjoerdsma zou diens partij D66 de wet gaan steunen die verheerlijking van terrorisme strafbaar stelt.

2 uur geleden
Jetten: eerst deal over sociale zekerheid, dan praten over geld

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil pas praten over aanpassing van de financiële afspraken uit het coalitieakkoord als er een inhoudelijke deal is met de sociale partners en de oppositie over de sociale zekerheid. Dat heeft minister-president Rob Jetten gezegd in een Kamerdebat over de botsing tussen kabinet en vakbonden over de voorgenomen bezuinigingen.

3 uur geleden
VVD botst met Kamer over bezuinigingen sociale zekerheid

DEN HAAG (ANP) - De VVD is gebotst met zowel linkse als rechtse partijen over de bezuinigingen van het kabinet op de sociale zekerheid. VVD-Kamerlid Ingrid Michon-Derkzen betoogde dat de maatregelen op bijvoorbeeld de uitkering voor arbeidsongeschiktheid (WIA) eraan bijdragen dat meer mensen aan het werk gaan, maar dat stuitte op verzet bij verschillende partijen.

4 uur geleden
D66: alternatief voor bezuinigingen mag buiten sociale zekerheid

DEN HAAG (ANP) - Regeringspartij D66 is bereid te praten over bezuinigingen op andere terreinen dan de sociale zekerheid, als alternatief voor de ingrepen die het minderheidskabinet onder druk van de vakbonden van tafel heeft gehaald. Dat heeft Tweede Kamerlid Stephan Neijenhuis, na veel aandringen vanuit de oppositie, gezegd tijdens een Kamerdebat.

5 uur geleden