Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Agema: verlies tanden door geldgebrek 'pijnlijk en verdrietig'

Agema: verlies tanden door geldgebrek 'pijnlijk en verdrietig'

DEN HAAG (ANP) - Minister Fleur Agema (Volksgezondheid) noemt het "pijnlijk en verdrietig" dat een groot deel van de tandartsen en kaakchirurgen zegt op verzoek gezonde tanden en kiezen te trekken, omdat patiënten mondzorg niet kunnen betalen. Het liefst zou zij de tandartszorg opnemen in het basispakket van de zorgverzekering, maar dat kost 2,7 miljard euro en dat geld is er niet.

Promotieonderzoek wees eerder deze week uit dat een ruime meerderheid van de tandartsen en kaakchirurgen de afgelopen jaren weleens een verzoek heeft gehad om een tand of kies te trekken, terwijl die prima te behandelen zou zijn. De meesten gaan op dergelijke verzoeken in. De keuze voor een behandeling is iets tussen zorgverlener en patiënt, benadrukte Agema, maar ze vindt "de situatie dat het gebeurt heel erg verdrietig".

Het kabinet doet volgens Agema al veel om te voorkomen dat mensen zorg mijden. Zo is het van plan het eigen risico bij de zorgverzekering ruimschoots te halveren. De minister heeft het Zorginstituut Nederland gevraagd een zogenoemde pakkettoets te doen voor de tandartszorg. Daarbij wordt gekeken wat het kost om die weer op te nemen in de basisverzekering, en wat het op termijn oplevert. Maar: "dat duurt wel nog even".

In de tussentijd verwijst Agema mensen die noodzakelijke tandartszorg niet kunnen betalen door naar gemeenten, die daar volgens haar "potjes" voor hebben. Zij benadrukt dat het belangrijk is niet door te blijven lopen met een slecht gebit, omdat dit ook kan leiden tot andere gezondheidsproblemen, zoals hart- en vaatziekten. "Het is allemaal hartstikke vervelend voor de mensen. Het doet heel veel pijn."

Meer uit Gezond

Advies: bescherm gezondheid burgers beter tegen klimaatrisico's

DEN HAAG (ANP) - Inwoners van Nederland, Caribisch Nederland voorop, zijn onvoldoende beschermd tegen de gezondheidsrisico's die klimaatverandering met zich meebrengt. De Gezondheidsraad (GR) en de Wetenschappelijke Klimaatraad (WKR) maken dat duidelijk in een gezamenlijk advies. Groepen die het hardst worden geraakt, moeten als eerste worden geholpen, vinden ze.

2 dagen geleden
Rode Kruis begint inzameling om ebolabestrijding uit te breiden

DEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis zegt dringend meer middelen nodig te hebben voor de bestrijding van de ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo en buurlanden. Daarom is de hulporganisatie een inzameling begonnen via gironummer 7244.

2 dagen geleden
WHO haalt miljoenen uit noodfonds na uitbraak ebolavirus

GENÈVE (ANP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) haalt 3,4 miljoen dollar (ruim 2,9 miljoen euro) uit haar noodfonds om de uitbraak van het ebolavirus tegen te gaan. Het aantal besmettingen is verder opgelopen en zal naar verwachting blijven oplopen, aldus topman Tedros Adhanom Ghebreyesus.

3 dagen geleden
WHO: ebola-uitbraak Congo en Oeganda is wereldwijde noodsituatie

GENÈVE (ANP/RTR/DPA) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft de ebola-uitbraak, veroorzaakt door het Bundibugyo-virus, in de Democratische Republiek Congo en Oeganda zondag uitgeroepen tot een internationale noodsituatie op het gebied van de volksgezondheid. Volgens de WHO voldoet de uitbraak echter nog niet aan de criteria voor een pandemische noodsituatie.

6 dagen geleden
WHO: risico op hantavirus voor wereldbevolking blijft laag

GENÈVE (ANP) - Het risico op hantavirus voor de wereldbevolking blijft laag. Dat laat topman Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) vrijdagavond op X weten.

1 week geleden
WHO: geen nieuwe verdachte gevallen op Hondius na hanta-uitbraak

GENÈVE (ANP) - Op het cruiseschip m/v Hondius zijn onderweg naar Nederland vooralsnog geen nieuwe mogelijke gevallen van hanta gemeld. Dat liet topman Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) weten na contact met de kapitein van het vaartuig.

1 week geleden
RIVM: passagiers 2e en 3e repatriëringsvlucht Hondius negatief

BILTHOVEN (ANP) - De opvarenden van het cruiseschip Hondius die eerder deze week op de tweede en derde repatriëringsvlucht naar Eindhoven zaten, zijn negatief getest op het hantavirus. Bij aankomst zijn monsters afgenomen, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).

1 week geleden