Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Agema: verlies tanden door geldgebrek 'pijnlijk en verdrietig'

Agema: verlies tanden door geldgebrek 'pijnlijk en verdrietig'

DEN HAAG (ANP) - Minister Fleur Agema (Volksgezondheid) noemt het "pijnlijk en verdrietig" dat een groot deel van de tandartsen en kaakchirurgen zegt op verzoek gezonde tanden en kiezen te trekken, omdat patiënten mondzorg niet kunnen betalen. Het liefst zou zij de tandartszorg opnemen in het basispakket van de zorgverzekering, maar dat kost 2,7 miljard euro en dat geld is er niet.

Promotieonderzoek wees eerder deze week uit dat een ruime meerderheid van de tandartsen en kaakchirurgen de afgelopen jaren weleens een verzoek heeft gehad om een tand of kies te trekken, terwijl die prima te behandelen zou zijn. De meesten gaan op dergelijke verzoeken in. De keuze voor een behandeling is iets tussen zorgverlener en patiënt, benadrukte Agema, maar ze vindt "de situatie dat het gebeurt heel erg verdrietig".

Het kabinet doet volgens Agema al veel om te voorkomen dat mensen zorg mijden. Zo is het van plan het eigen risico bij de zorgverzekering ruimschoots te halveren. De minister heeft het Zorginstituut Nederland gevraagd een zogenoemde pakkettoets te doen voor de tandartszorg. Daarbij wordt gekeken wat het kost om die weer op te nemen in de basisverzekering, en wat het op termijn oplevert. Maar: "dat duurt wel nog even".

In de tussentijd verwijst Agema mensen die noodzakelijke tandartszorg niet kunnen betalen door naar gemeenten, die daar volgens haar "potjes" voor hebben. Zij benadrukt dat het belangrijk is niet door te blijven lopen met een slecht gebit, omdat dit ook kan leiden tot andere gezondheidsproblemen, zoals hart- en vaatziekten. "Het is allemaal hartstikke vervelend voor de mensen. Het doet heel veel pijn."

Meer uit Gezond

RIVM verwacht weinig overlast door paasvuren vanwege wind

BILTHOVEN (ANP) - Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) verwacht weinig overlast van paasvuren die dit weekend worden aangestoken. Grote delen van het land krijgen niet of beperkt te maken met slechte luchtkwaliteit. Alleen in gebieden met paasvuren, met name in het oosten en noorden, kan de luchtkwaliteit lokaal korte tijd slechter zijn.

2 dagen geleden
Patiënten krijgen nauwelijks informatie over kwaliteit van zorg

UTRECHT (ANP) - Patiënten hebben veel moeite om te vinden waar ze de beste zorg kunnen krijgen. Informatie over de kwaliteit van behandelingen is nauwelijks beschikbaar. Er zijn wel landelijke doelstellingen, maar die worden niet gehaald. Zorginstituut Nederland en belangenorganisatie Patiëntenfederatie Nederland concluderen dat na een gezamenlijk onderzoek.

3 dagen geleden
Studie: Groningers vaker angstig en somber door aardbevingen

GRONINGEN (ANP) - Inwoners van het aardbevingsgebied in Groningen hebben aantoonbaar vaker last van angsten en depressieve klachten, stellen het UMCG en de Rijksuniversiteit Groningen. Onderzoekers hebben het verband tussen de aardbevingen door de gaswinning en de toename van mentale klachten naar eigen zeggen bewezen.

5 dagen geleden
Politiek Noord-Holland zet gezondheid centraal in provinciebeleid

HAARLEM (ANP) - De Noord-Hollandse politiek heeft gezondheid een centrale plek gegeven in het provinciale beleid. Een meerderheid van Provinciale Staten (48-4) stemde in met het voorgestelde beleidskader, waarin staat dat een gezonde leefomgeving "volwaardig moet worden meegewogen" bij alle keuzes die de provincie maakt. Alleen PVV en Forum voor Democratie stemden tegen.

6 dagen geleden
Boetes voor uitbuiting Indonesische verpleegkundigen

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Arbeidsinspectie legt boetes op van in totaal zo'n 700.000 euro aan een hogeschool in Noord-Brabant en twee zorginstellingen uit Flevoland en Drenthe. De organisaties zouden volgens de inspectie tientallen Indonesische verpleegkundigen onder valse voorwendselen naar Nederland hebben gehaald om hier te werken.

6 dagen geleden
Studie: kwaliteit van kraamzorg staat onder druk

DEN HAAG (ANP) - De kwaliteit van de kraamzorg staat onder druk. Door stijgende personeelstekorten krijgen zwangeren en kraamvrouwen steeds minder uren dan ze nodig hebben. Dat brengt risico's met zich mee, vooral voor vrouwen in een kwetsbare situatie. Dat meldt de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd op basis van onderzoek door het RIVM, Zorginstituut Nederland en toezicht van de inspectie zelf.

1 week geleden
Vrouwen vallen vaker en langer uit door stress

SON (ANP) - In 2025 was het verzuim door stressklachten bij vrouwen twee keer zo hoog als bij mannen. Dat blijkt uit cijfers van arbodienstverleners ArboNed en HumanCapitalCare.

1 week geleden