Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Agema laakt kritische senaat en is 'benieuwd wie stoer blijft'

Agema laakt kritische senaat en is 'benieuwd wie stoer blijft'

DEN HAAG (ANP) - De Eerste Kamer was voorbarig met zijn verzet tegen de kabinetsplannen om het noodrecht te gebruiken om snel strenge asielmaatregelen te nemen, vindt vicepremier Fleur Agema. Maar ze wil nog weleens zien of de tegenstanders van de noodgreep die ook nog durven afwijzen als die eenmaal is ingegaan.

De Eerste Kamer sprak dinsdag uit dat het buiten werking verklaren van de asielwetgeving omdat het crisis zou zijn "onwenselijk" is. Het kabinet moet met een plan B komen, een gewone wet die met spoed door het parlement zou kunnen, vindt de senaat. Veel Eerste Kamerleden aarzelden aanvankelijk om zich al tegen het noodrecht te keren, maar zetten door toen premier Dick Schoof duidelijk maakte dat het kabinet daar al voor heeft gekozen en voorlopig geen alternatief overweegt. Toch was de uitspraak van de Eerste Kamer "ontijdig", zei Agema vrijdag bij aankomst voor de ministerraad.

De PVV-vicepremier heeft nog altijd de hoop dat een asielnoodwet haalbaar is, ondanks de weerstand in de Eerste Kamer en bijvoorbeeld bij coalitiepartner NSC. Ze waarschuwt tegenstanders. "Als het staatsnoodrecht ingaat, dan wil ik nog wel eens zien wie zo stoer is om het tegen te houden."

Meer uit Politiek

Opkomstpercentage schommelt begin van de middag rond 20 procent

DEN HAAG (ANP) - De opkomst voor de gemeenteraadsverkiezingen ligt aan het begin van woensdagmiddag in veel gemeenten rond de 20 procent, met uitschieters beide kanten op. Zo heeft in Assen tot 13.00 uur 21 procent van de kiezers zijn of haar stem uitgebracht. In Nijmegen lag het opkomstpercentage rond dat tijdstip op 20,2.

1 uur geleden
Eerdmans stemt met echtgenote in woonplaats Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Joost Eerdmans van JA21 heeft zijn stem uitgebracht voor de gemeenteraadsverkiezingen. Samen met zijn echtgenote deed hij dit in een stembureau vlak bij metrostation Capelsebrug in de Rotterdamse wijk 's-Gravenland.

5 uur geleden
Van der Plas stemt in buurthuiskamer in Deventer

DEVENTER (ANP) - Caroline van der Plas heeft in Buurthuiskamer Zandweerd in Deventer gestemd voor de gemeenteraadsverkiezingen. Van der Plas' partij BBB doet in haar woonplaats niet mee.

5 uur geleden
Van Baarle (DENK) brengt stem uit in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - DENK-fractievoorzitter Stephan van Baarle heeft zijn stem uitgebracht voor de gemeenteraadsverkiezingen. Van Baarle deed dit in Verzamelgebouw 't Klooster in Rotterdam-Feijenoord. Op de locatie aan het Afrikaanderplein worden normaal gesproken culturele activiteiten georganiseerd.

5 uur geleden
Paternotte stemt in basisschool in Leiderdorp

LEIDERDORP (ANP) - D66-fractievoorzitter Jan Paternotte heeft in basisschool De Schakel in zijn woonplaats Leiderdorp gestemd. Dit deed hij rond 10.00 uur in een daarvoor ingerichte gymzaal.

5 uur geleden
SP-leider Jimmy Dijk stemt op stadhuis Groningen

GRONINGEN (ANP) - SP-leider Jimmy Dijk heeft op het stadhuis van zijn woonplaats Groningen gestemd voor de gemeenteraadsverkiezingen. Dijk kwam samen met zijn vrouw aan bij het stembureau op de Grote Markt.

5 uur geleden
Klaver brengt stem uit in Kunstmuseum Den Haag

DEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA-leider Jesse Klaver heeft woensdagochtend zijn stem uitgebracht voor de gemeenteraadsverkiezingen in het Kunstmuseum in Den Haag.

6 uur geleden