Agema: jammer dat zorgkoepels gesprek over zorgakkoord opschorten
DEN HAAG (ANP) - Minister Fleur Agema (Volksgezondheid) vindt het "erg jammer" dat meerdere koepelorganisaties in de gezondheidszorg de gesprekken over aanvullingen op het integraal zorgakkoord voorlopig opschorten. Dat laat zij via haar woordvoerder weten.
Agema wijst op de "grote uitdagingen" waar de gezondheidszorg voor staat, onder meer door sterk oplopende personeelstekorten. "Ik vind het belangrijk dat we daar met elkaar goede afspraken over maken, aanvullend op het IZA."
Aanleiding voor de zorgkoepels om het overleg op te schorten, zijn de forse bezuinigingen op de ziekenhuiszorg waar de Tweede Kamer afgelopen week toe besloot. Door te besparen op onder meer medisch specialisten en opleidingen voor zorgpersoneel maakte de Kamer geld vrij om bezuinigingen op het onderwijs deels terug te kunnen draaien. Dat was nodig omdat anders de onderwijsbegroting dreigde te sneuvelen in de Eerste Kamer.
Agema wijst er wel op dat alle bij het IZA betrokken partijen "onverkort door willen gaan" met deze afspraken om de zorg toekomstbestendiger te maken. Daar is ze blij mee. "Net als ik zien zij het belang van deze beweging."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Robert van Gasteren geeft zijn zetel niet terug aan de BBB in de Eerste Kamer. Hij gaat verder als zelfstandig senator, bevestigt BBB-fractievoorzitter Ilona Lagas woensdag na berichtgeving van WNL.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PVV, SP en 50PLUS vinden het een slecht idee om een eigen bijdrage te vragen voor wijkverpleging vanwege de nadelige gevolgen. Dat bleek woensdag tijdens een zorgdebat. Coalitiepartij CDA gaf aan niet doof te zijn voor de zorgen, maar desondanks voor het plan te zijn.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Eritreeërs die dienstplicht moeten vervullen en in Nederland asiel aanvragen, maken meer kans op een verblijfsvergunning. Minister Bart van den Brink (Asiel) heeft het beleid voor deze mensen verruimd. Tot nu toe konden alleen Eritreeërs die een militaire dienstplicht moesten vervullen puur op basis daarvan een verblijfsvergunning aanvragen. Landgenoten die een civiele dienstplicht te wachten stond, moesten per geval aantonen dat ze gevaar liepen. Dat is niet meer nodig.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De zorgvilla's van het bedrijf ExpertCare kunnen voorlopig openblijven, schrijft minister Mirjam Sterk van Langdurige Zorg in een brief aan de Tweede Kamer. De woningen zouden eigenlijk na 31 maart sluiten, maar omdat er nog geen oplossing is gevonden, blijven ze nog even open.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingshulp, D66) wilde verrassingen voorkomen met de brief waarin hij onlangs aankondigde de bezuiniging op UNRWA komende Prinsjesdag terug te draaien. Bij het debat woensdag verweten linkse en rechtse oppositiepartijen de coalitie hierin niet consistent te hebben gehandeld. De coalitie van D66, VVD en CDA had namelijk onlangs nog tegen een links voorstel gestemd om de bezuiniging op subsidie voor de VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen in de huidige begroting ongedaan te maken.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Verenigde Staten hebben "alle reden" om lid te blijven van de NAVO, vindt minister Tom Berendsen van Buitenlandse Zaken. In het dreigement van president Donald Trump om het bondgenootschap de rug toe te keren hoort de CDA-bewindsman vooral een "uitnodiging" om zorgen te bespreken die al langer leven bij de Amerikanen.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het openbaar vervoer moet ook onderdeel zijn van mogelijke maatregelen tegen de gestegen prijzen door de Iran-oorlog waar het kabinet aan werkt. Dat vindt staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur en Waterstaat, CDA), zei ze in een debat. In de Tweede Kamer klonk een brede wens om iets aan de kosten van het openbaar vervoer te doen.
16 uur geleden