Agema: jammer dat zorgkoepels gesprek over zorgakkoord opschorten
DEN HAAG (ANP) - Minister Fleur Agema (Volksgezondheid) vindt het "erg jammer" dat meerdere koepelorganisaties in de gezondheidszorg de gesprekken over aanvullingen op het integraal zorgakkoord voorlopig opschorten. Dat laat zij via haar woordvoerder weten.
Agema wijst op de "grote uitdagingen" waar de gezondheidszorg voor staat, onder meer door sterk oplopende personeelstekorten. "Ik vind het belangrijk dat we daar met elkaar goede afspraken over maken, aanvullend op het IZA."
Aanleiding voor de zorgkoepels om het overleg op te schorten, zijn de forse bezuinigingen op de ziekenhuiszorg waar de Tweede Kamer afgelopen week toe besloot. Door te besparen op onder meer medisch specialisten en opleidingen voor zorgpersoneel maakte de Kamer geld vrij om bezuinigingen op het onderwijs deels terug te kunnen draaien. Dat was nodig omdat anders de onderwijsbegroting dreigde te sneuvelen in de Eerste Kamer.
Agema wijst er wel op dat alle bij het IZA betrokken partijen "onverkort door willen gaan" met deze afspraken om de zorg toekomstbestendiger te maken. Daar is ze blij mee. "Net als ik zien zij het belang van deze beweging."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten (D66) ziet nog geen aanleiding om de belasting op brandstof te verlagen. In het televisieprogramma Nieuwsuur zei de premier dat hij de stijgende prijzen voor benzine en diesel wel in de gaten houdt.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor echte gelijkheid tussen mannen en vrouwen moet er nog veel gebeuren, zegt minister-president Rob Jetten (D66). In een video op X staat hij stil bij Internationale Vrouwendag en hij roept "juist ook de mannen" op dat ook te doen.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De wens van de Tweede Kamer om verliezen uit sparen en beleggen te verrekenen met inkomsten uit eerdere jaren, kost in de eerste vijf jaar 3,4 miljard euro. Dat schrijft staatssecretaris Eelco Eerenberg (Financiën, D66) in een Kamerbrief. Een motie die hierom vroeg, werd vorige week aangenomen met steun van coalitiepartij VVD.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Kabinetsleden herhalen dat opnieuw gas winnen uit het Groningenveld niet gaat gebeuren. Ministers Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken), Stientje van Veldhoven (Klimaat) en Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) zijn daar vrijdagochtend eensgezind over. "We gaan Groningen sluiten zoals gepland," zegt Van Veldhoven.
2 dagen geledenGRONINGEN (ANP) - Het aantal Nederlanders dat lid is van een politieke partij is met 448.100 leden voor het eerst hoger dan in 1982. Dat meldt het Documentatiecentrum Nederlandse Politieke Partijen (DNPP) van de Rijksuniversiteit Groningen op basis van een jaarlijkse rondvraag. In 2025 kwamen er 57.000 nieuwe leden bij, een groei van bijna 15 procent.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft de "emotie die gepaard zou gaan met het doorbreken van een afspraak uit het pensioenakkoord" onderschat. Dat heeft minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) gezegd in Pauw & De Wit. "Dat hebben we niet helemaal goed ingeschat. En daar ben ik wel van geschrokken."
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Dit jaar gaat er geen aanvullende steun meer naar Oekraïne, zoals eerder door de Kamer was gevraagd. Dat maakte minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) duidelijk tijdens de behandeling van haar begroting donderdag in de Tweede Kamer. "Nederland kan in z'n eentje niet alle gewenste steun leveren."
3 dagen geleden