Agema: CDA'ers hielpen elkaar in mondkapjesdeal
DEN HAAG (ANP) - Naast toenmalig minister van Volksgezondheid Hugo de Jonge hebben volgens de PVV ook Tweede Kamerleden van het CDA Sywert van Lienden op een onrechtmatige manier bevoordeeld. Dat zei Kamerlid Fleur Agema tijdens een Kamerdebat over de mondkapjesdeal. Ze haalde uit naar CDA-Kamerlid Joba van den Berg en het inmiddels zelfstandige Kamerlid Pieter Omtzigt.
Agema verwees naar het feit dat Van Lienden ten tijde van de mondkapjesdeal lid was van dezelfde partij als De Jonge, Van den Berg en Omtzigt. "CDA’ers regelen dingen voor elkaar. Nepotisme heet dat. Het is fout." Agema beweerde dat de partijgenoten van Van Lienden geholpen hebben met moties die hem goed uitkwamen. Ze zegt dat die met Kamervragen probeerden te regelen dat er een btw-vrijstelling kwam voor bedrijven als die van hem.
Volgens Agema hebben meerdere Kamerleden geprobeerd tips door te geven aan minister De Jonge. "Alle anderen werden doorverwezen en velen hoorden niets meer, maar CDA’er Van Lienden wel." Hij zou ook geholpen zijn door de politiek assistent van De Jonge Bart van den Brink en de topambtenaar Bas van den Dungen.
Minister voor Langdurige Zorg Conny Helder benadrukte in het debat overigens dat Van den Dungen geen CDA'er is, in tegenstelling tot wat Agema zei. Hij is eigenlijk secretaris-generaal van Financiën, maar hielp ten tijde van de mondkapjesdeal mee op het ministerie van Volksgezondheid.
Meer uit Politiek
GORINCHEM (ANP) - De stempassen voor de herverkiezingen in Gorinchem zijn eerder dan verwacht verstuurd. De gemeente dacht de passen voor de herstemming op 20 april bij alle kiesgerechtigden te bezorgen, maar dat wordt 15 april nadat "samen met de drukker alles op alles is gezet", aldus een gemeentewoordvoerder.
19 uur geledenDEN HAAG/ISLAMABAD (ANP) - Buitenlandminister Tom Berendsen heeft met de bemiddelaar van het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten zijn zorgen gedeeld over de schending daarvan in Libanon. Berendsen belde vrijdag met zijn ambtgenoot in Pakistan, dat hielp het bestand tussen Iran en de Verenigde Staten tot stand te brengen.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet trekt eenmalig 350.000 euro uit voor Joodse studenteninitiatieven. "Zodat zij hun eigen culturele tradities en gewoontes op die campussen verder kunnen vormgeven", zei onderwijsminister Rianne Letschert tegen het ANP. Ook komen er gesprekken tussen onderwijsinstellingen en lokale autoriteiten.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vicepremier Dilan Yeşilgöz erkent desgevraagd dat de timing van het bezoek van premier Rob Jetten aan de Amerikaanse president "ongemakkelijk" is. Trump dreigde eerder deze week nog met het vernietigen van de Iraanse beschaving, als dat land niet akkoord ging met het heropenen van de Straat van Hormuz.
21 uur geledenHILVERSUM (ANP) - PvdA-prominent en oud-Kamerlid Rob Oudkerk wil een nieuwe politieke partij oprichten. Hij gaat daarvoor zijn lidmaatschap opzeggen van Progressief Nederland, het nieuwe samenwerkingsverband van PvdA en GroenLinks, zei hij vrijdagochtend bij Goedemorgen Nederland (WNL). Oudkerk mist bij die partij "sociaaldemocratische normen en waarden".
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten (D66) spreekt maandag tijdens zijn bezoek aan de Amerikaanse hoofdstad Washington onder meer met oud-buitenlandminister Mike Pompeo, meldt de Rijksvoorlichtingsdienst in een persbericht. Pompeo was van 2018 tot en met 2021 minister van Buitenlandse Zaken onder president Donald Trump.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De Kamer is ongeduldig als het gaat om de aanpak van het kabinet om de energierekening te verlagen. Oppositiepartijen dringen in een debat aan op onder meer verlaging van de energiebelasting. Coalitiepartijen snappen de urgentie, maar wachten de kabinetsplannen af.
1 dag geleden