Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Agema: CDA'ers hielpen elkaar in mondkapjesdeal

Agema: CDA'ers hielpen elkaar in mondkapjesdeal

DEN HAAG (ANP) - Naast toenmalig minister van Volksgezondheid Hugo de Jonge hebben volgens de PVV ook Tweede Kamerleden van het CDA Sywert van Lienden op een onrechtmatige manier bevoordeeld. Dat zei Kamerlid Fleur Agema tijdens een Kamerdebat over de mondkapjesdeal. Ze haalde uit naar CDA-Kamerlid Joba van den Berg en het inmiddels zelfstandige Kamerlid Pieter Omtzigt.

Agema verwees naar het feit dat Van Lienden ten tijde van de mondkapjesdeal lid was van dezelfde partij als De Jonge, Van den Berg en Omtzigt. "CDA’ers regelen dingen voor elkaar. Nepotisme heet dat. Het is fout." Agema beweerde dat de partijgenoten van Van Lienden geholpen hebben met moties die hem goed uitkwamen. Ze zegt dat die met Kamervragen probeerden te regelen dat er een btw-vrijstelling kwam voor bedrijven als die van hem.

Volgens Agema hebben meerdere Kamerleden geprobeerd tips door te geven aan minister De Jonge. "Alle anderen werden doorverwezen en velen hoorden niets meer, maar CDA’er Van Lienden wel." Hij zou ook geholpen zijn door de politiek assistent van De Jonge Bart van den Brink en de topambtenaar Bas van den Dungen.

Minister voor Langdurige Zorg Conny Helder benadrukte in het debat overigens dat Van den Dungen geen CDA'er is, in tegenstelling tot wat Agema zei. Hij is eigenlijk secretaris-generaal van Financiën, maar hielp ten tijde van de mondkapjesdeal mee op het ministerie van Volksgezondheid.

Meer uit Politiek

Struijs: een minderheidskabinet is voor 50PLUS veel gunstiger

DEN HAAG (ANP) - 50PLUS wil wel meewerken aan een minderheidskabinet, zei partijleider Struijs nadat hij met informateur Sybrand Buma had gepraat. "Dan heb je per onderwerp invloed. Dat is een veel gunstigere situatie voor ons."

7 uur geleden
Debat strafbaarheid illegaliteit stap dichterbij na vragenronde

DEN HAAG (ANP) - Minister David van Weel (Asiel, VVD) heeft schriftelijk antwoord gegeven op de 277 vragen van Kamerleden over de strafbaarstelling van illegaliteit. Vlak voor de zomervakantie leidde een voorstel van de PVV hierover tot veel ophef, waarop Van Weel een tegenvoorstel deed. Nu de vragen daarover zijn beantwoord, is een Tweede Kamerdebat over zijn zogeheten 'novelle' een stap dichterbij.

7 uur geleden
Dijk wil liever meerderheidskabinet waaraan hij zelf niet meedoet

DEN HAAG (ANP) - SP-leider Jimmy Dijk wil een meerderheidskabinet, zei hij voordat hij met informateur Sybrand Buma in gesprek ging. "Zodat er ook wat stabiliteit is, de komende tijd. En niet nog meer ruzie en gedoe." Zelf wil Dijk oppositie voeren, herhaalde hij woensdag.

8 uur geleden
Stoffer heeft voorkeur voor 'centrumrechts meerderheidskabinet'

DEN HAAG (ANP) - SGP-leider Chris Stoffer heeft nog steeds een voorkeur voor een "centrumrechts meerderheidskabinet", zei hij woensdag voor een gesprek met informateur Sybrand Buma. De christelijke politicus vindt het goed dat D66 en CDA hun aanzet voor een coalitieakkoord hebben afgerond, al kan hij zich hier niet volledig in vinden.

11 uur geleden
Dassen staat open voor gedogen, mits het voldoet aan wensen Volt

DEN HAAG (ANP) - Volt-leider Laurens Dassen staat open voor het gedogen van een minderheidsregering, mits de plannen van dat kabinet voldoen aan de wensen van Volt. Hij noemde een kabinet met JA21 "erg moeilijk" voorafgaand aan zijn gesprek met informateur Sybrand Buma.

11 uur geleden
Van Weel teleurgesteld over reactie Rusland op vredesplan

BRUSSEL (ANP) - Buitenlandminister David van Weel is teleurgesteld over de afhoudende reactie van Rusland op de Amerikaanse vredesvoorstellen. "Dat is niet geheel onverwacht. Wel teleurstellend", zei Van Weel bij aankomst voor overleg met NAVO-collega's in Brussel.

12 uur geleden
Nederlandse overheidsorganisaties gebruiken vaker AI, meldt TNO

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse overheidsorganisaties maken steeds meer gebruik van AI, zo blijkt uit onderzoek door onderzoeksinstituut TNO. Waar bij ministeries, gemeenten, provincies en agentschappen vorig jaar nog slechts 8 AI-toepassingen werden geteld, zijn dat er dit jaar 81.

13 uur geleden