Agema als minister niet bezig met de-islamisering van zorg
DEN HAAG (ANP) - Fleur Agema zal het als minister van Volksgezondheid straks niet hebben over de-islamisering in de gezondheidszorg. Als Tweede Kamerlid voor de PVV sprak ze zich eerder wel uit voor het terugdringen van islamitische zorgmedewerkers en stelde ze er een motie over op.
DENK vroeg haar tijdens de hoorzitting in de Tweede Kamer om hiervan afstand te nemen. Agema deed dat niet, maar zegde wel toe dat ze zich niet zal bezighouden met de-islamisering. "Ik heb veel grotere problemen aan mijn fiets hangen dan dit", zei ze.
Zorgen heeft ze wel als medewerkers met een niet-westerse achtergrond niet alle zorg willen verlenen die nodig is, bijvoorbeeld als ze iemand niet willen wassen. Volgens Agema speelt dit probleem wel hier en daar. Het werk moet in haar ogen goed verdeeld worden, maar ze wijst daarbij naar zorgaanbieders die dit op de werkvloer moeten oplossen.
Vrijheid van godsdienst
Ze ziet arbeidsmigratie niet als de oplossing voor het personeelstekort in de zorg. Wat haar betreft kan Nederland ook niet heel veel migratie meer aan. Maar als het wel legaal en goed kan, dan is ze "dankbaar" voor iedere hand aan het bed.
Als het gaat om de-islamisering in de maatschappij, waar de PVV altijd voor pleit, stelt Agema vast dat je in Nederland "een diversiteit aan meningen mag hebben". In de basislijn voor de rechtstaat is afgesproken dat "alle godsdiensten in Nederland" onder de vrijheid van godsdienst vallen. In de verklaring staat ook dat iedereen kritiek mag hebben op een religie en zij dus ook, benadrukte Agema. Dat botst volgens haar niet met haar geloofwaardigheid die ze als zorgminister en vicepremier moet hebben, antwoordde ze op opmerkingen van de Partij voor de Dieren. Tegelijk zei ze zich sterk te maken voor iedereen in Nederland die zorg nodig heeft.
Meer uit Politiek
GORINCHEM (ANP) - De stempassen voor de herverkiezingen in Gorinchem zijn eerder dan verwacht verstuurd. De gemeente dacht de passen voor de herstemming op 20 april bij alle kiesgerechtigden te bezorgen, maar dat wordt 15 april nadat "samen met de drukker alles op alles is gezet", aldus een gemeentewoordvoerder.
48 minuten geledenDEN HAAG/ISLAMABAD (ANP) - Buitenlandminister Tom Berendsen heeft met de bemiddelaar van het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten zijn zorgen gedeeld over de schending daarvan in Libanon. Berendsen belde vrijdag met zijn ambtgenoot in Pakistan, dat hielp het bestand tussen Iran en de Verenigde Staten tot stand te brengen.
56 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet trekt eenmalig 350.000 euro uit voor Joodse studenteninitiatieven. "Zodat zij hun eigen culturele tradities en gewoontes op die campussen verder kunnen vormgeven", zei onderwijsminister Rianne Letschert tegen het ANP. Ook komen er gesprekken tussen onderwijsinstellingen en lokale autoriteiten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vicepremier Dilan Yeşilgöz erkent desgevraagd dat de timing van het bezoek van premier Rob Jetten aan de Amerikaanse president "ongemakkelijk" is. Trump dreigde eerder deze week nog met het vernietigen van de Iraanse beschaving, als dat land niet akkoord ging met het heropenen van de Straat van Hormuz.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - PvdA-prominent en oud-Kamerlid Rob Oudkerk wil een nieuwe politieke partij oprichten. Hij gaat daarvoor zijn lidmaatschap opzeggen van Progressief Nederland, het nieuwe samenwerkingsverband van PvdA en GroenLinks, zei hij vrijdagochtend bij Goedemorgen Nederland (WNL). Oudkerk mist bij die partij "sociaaldemocratische normen en waarden".
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten (D66) spreekt maandag tijdens zijn bezoek aan de Amerikaanse hoofdstad Washington onder meer met oud-buitenlandminister Mike Pompeo, meldt de Rijksvoorlichtingsdienst in een persbericht. Pompeo was van 2018 tot en met 2021 minister van Buitenlandse Zaken onder president Donald Trump.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Kamer is ongeduldig als het gaat om de aanpak van het kabinet om de energierekening te verlagen. Oppositiepartijen dringen in een debat aan op onder meer verlaging van de energiebelasting. Coalitiepartijen snappen de urgentie, maar wachten de kabinetsplannen af.
1 dag geleden