Agema als minister niet bezig met de-islamisering van zorg
DEN HAAG (ANP) - Fleur Agema zal het als minister van Volksgezondheid straks niet hebben over de-islamisering in de gezondheidszorg. Als Tweede Kamerlid voor de PVV sprak ze zich eerder wel uit voor het terugdringen van islamitische zorgmedewerkers en stelde ze er een motie over op.
DENK vroeg haar tijdens de hoorzitting in de Tweede Kamer om hiervan afstand te nemen. Agema deed dat niet, maar zegde wel toe dat ze zich niet zal bezighouden met de-islamisering. "Ik heb veel grotere problemen aan mijn fiets hangen dan dit", zei ze.
Zorgen heeft ze wel als medewerkers met een niet-westerse achtergrond niet alle zorg willen verlenen die nodig is, bijvoorbeeld als ze iemand niet willen wassen. Volgens Agema speelt dit probleem wel hier en daar. Het werk moet in haar ogen goed verdeeld worden, maar ze wijst daarbij naar zorgaanbieders die dit op de werkvloer moeten oplossen.
Vrijheid van godsdienst
Ze ziet arbeidsmigratie niet als de oplossing voor het personeelstekort in de zorg. Wat haar betreft kan Nederland ook niet heel veel migratie meer aan. Maar als het wel legaal en goed kan, dan is ze "dankbaar" voor iedere hand aan het bed.
Als het gaat om de-islamisering in de maatschappij, waar de PVV altijd voor pleit, stelt Agema vast dat je in Nederland "een diversiteit aan meningen mag hebben". In de basislijn voor de rechtstaat is afgesproken dat "alle godsdiensten in Nederland" onder de vrijheid van godsdienst vallen. In de verklaring staat ook dat iedereen kritiek mag hebben op een religie en zij dus ook, benadrukte Agema. Dat botst volgens haar niet met haar geloofwaardigheid die ze als zorgminister en vicepremier moet hebben, antwoordde ze op opmerkingen van de Partij voor de Dieren. Tegelijk zei ze zich sterk te maken voor iedereen in Nederland die zorg nodig heeft.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De leden van de Groep Markuszower beginnen een nieuwe partij die ze De Nederlandse Alliantie (DNA) noemen. Rita Verdonk sluit erbij aan, heeft de groep afgesplitste PVV-Kamerleden bekendgemaakt.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Experts hebben zich tijdens een rondetafelgesprek in de Tweede Kamer zeer kritisch uitgelaten over een plan van het kabinet om te bezuinigen op de bijstand door mensen die daar recht op hebben nog niet actief te benaderen. Het kabinet heeft minder geld voor deze zogenoemde proactieve dienstverlening vanwege een financiƫle tegenvaller bij de arbeidsongeschiktheidsuitkering WIA. Coalitiepartijen D66 en CDA maakten vorige week tijdens een debat kenbaar van de bezuiniging af te willen.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Eerste Kamerfractie van D66 gaat dinsdag tegen de novelle en de twee asielwetten stemmen, zei senator Paul van Meenen maandag tegen het ANP. Daardoor wordt het lastig voor asielminister Bart van den Brink (CDA) om een meerderheid te vinden.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hoewel er een pakket aan energiemaatregelen ligt, denkt niemand dat het nu klaar is. Dat zei minister Heleen Herbert (Economische Zaken en Klimaat, CDA) na de aankondiging van dat pakket. Zij geeft aan dat er elke week contact is met heel veel sectoren over hoe zij geraakt worden en welke mogelijkheden er zijn. Die gesprekken worden voortgezet.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het pakket aan maatregelen om de energieprijzen te compenseren is 'onvoldoende', vindt Jesse Klaver, fractievoorzitter van GroenLinks-PvdA. "Zo help je gewone mensen de crisis niet door." Hij kondigt op Bluesky aan dat zijn partij met voorstellen komt "om reizen met trein, bus en auto betaalbaarder te maken."
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet trekt 627 miljoen euro uit om de gestegen energieprijzen voor burgers, ondernemers, vissers en boeren te verzachten. Ook wordt 340 miljoen euro verminderd aan belastingen. Het wordt voor een groot deel betaald door andere belastingen, zoals de accijnzen op alcohol, te verhogen.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Verhuurders moeten meer kunnen vragen voor dure huurhuizen, nieuwbouw en huizen zonder tuin of balkon. Dat wil woonminister Elanor Boekholt-O'Sullivan regelen in een versoepeling van de huurwet. Op die manier hoopt ze dat er meer huizen beschikbaar zijn voor het middensegment.
17 uur geleden