Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Afzettingsproces Trump niet op zaterdag vanwege sabbat

Afzettingsproces Trump niet op zaterdag vanwege sabbat

WASHINGTON (ANP) - Het afzettingsproces in de Amerikaanse Senaat tegen Donald Trump, die al circa drie weken geen president meer is, wordt in ieder geval vrijdagavond onderbroken. Als de Senaat de kwestie dan nog niet heeft afgerond, houden de senatoren een rustdag op verzoek van een joodse advocaat van Trump, David Schoen. Schoen betoogde dat hij de sabbat, de joodse rustdag wenst te respecteren. De leider van de Democraten in de Senaat, Chuck Schumer, heeft volgens Amerikaanse media gezegd dat er aan het verzoek van Schoen wordt voldaan.

Dinsdag begint in de Senaat het proces waarmee de Democraten de Republikeinse ex-president Trump hopen te voorkomen dat Trump een politieke comeback maakt. Hij kreeg in november 74 miljoen stemmen, het hoogste aantal dat een Republikeinse kandidaat ooit kreeg en elf miljoen stemmen meer dan 2016. De Democraten hebben aangevoerd dat Trump betogers op 6 januari in zijn toespraak zou hebben opgehitst het Capitool te bestormen en dat hij daarom moet worden afgezet en verder uit de politiek moet blijven.

Maar er is volgens Amerikaanse media onvoldoende steun in de Senaat om dat doel te bereiken en Republikeinse senatoren klagen dat het tijdverspilling is en snel afgelopen moet zijn. De Republikeinse senator Bill Cassidy noemt het "een showproces in de stijl van de Sovjet-Unie". Schoen en collega Bruce Castor hebben gezegd dat het proces een "public relations stunt" van Democraten is. Volgens de advocaten had de meest omstreden uitspraak van Trump geen betrekking op de bestorming van het Capitool, maar was onderdeel van een politieke redevoering waarin hij de verkiezingsuitslagen betwistte. Trump zei: "Als je niet keihard vecht, dan heb je straks geen land meer". Hij zei ook dat er "vreedzaam en vaderlandslievend" gevochten moet worden.

Meer uit Buitenland

Paus Leo spreekt zo'n 700.000 mensen toe in Parijs

PARIJS (ANP/AFP) - Paus Leo XIV heeft in Parijs een enorme openluchtmis gehouden op het Place de la Concorde. Volgens het Vaticaan waren er zo'n 700.000 mensen op de dienst afgekomen.

9 minuten geleden
Alle lichamen vermisten na explosie Athene gevonden

ATHENE (ANP/AFP) - De brandweer in Athene heeft de lichamen van zes personen gevonden na een explosie vrijdag in het centrum van de Griekse hoofdstad. Het gaat om vier Amerikaanse toeristen en een ouder echtpaar die zich in het woongebouw bevonden toen het vrijdagochtend instortte.

1 uur geleden
Venezuela gaat hooggerechtshof hervormen na gesprek met oppositie

CARACAS (ANP) - De Venezolaanse interimregering heeft met een deel van de oppositie afgesproken om het hooggerechtshof te hervormen. Dat is de uitkomst van een tweede gespreksronde tussen de beide blokken, onder bemiddeling van de Verenigde Staten.

1 uur geleden
Protest in Madrid om aanpak van overheid rond Ceuta

MADRID (ANP/AFP) - Duizenden mensen hebben in Madrid geprotesteerd tegen het handelen van de overheid rond de situatie in Ceuta. Tienduizenden migranten kwamen daar eind juli in korte tijd de grens over vanuit Marokko. De demonstranten vinden dat de overheid gefaald heeft in het beschermen van de grenzen en willen vervroegde verkiezingen.

2 uur geleden
Oekraïne legt sancties op om betrokkenheid Russische verkiezingen

KYIV (ANP) - Oekraïne legt sancties op aan personen die betrokken waren bij de verkiezingen voor het Russische parlement op Oekraïens grondgebied. Dat meldt het kantoor van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een verklaring. In meerdere door Rusland bezette Oekraïense regio's kon gestemd worden voor de verkiezingen.

2 uur geleden
Tiende lichaam gevonden in reeks vermoorde vrouwen in Zuid-Afrika

EKURHULENI (ANP/AFP) - In de Zuid-Afrikaanse gemeente Ekurhuleni is voor de tiende keer in twee maanden het lichaam van een vermoorde vrouw gevonden. De politie onderzoekt of er een verband is tussen de doden en of er een seriemoordenaar actief is.

3 uur geleden
Dodental stijgt na explosie en instorten woongebouw Athene

ATHENE (ANP/AFP) - De brandweer in Athene heeft tot nu toe zeker twee doden gevonden na een explosie vrijdag in het centrum van de Griekse hoofdstad. Eerder op zaterdag werd het lichaam van een jonge Amerikaanse vrouw aangetroffen tussen het puin. Er is niet bevestigd wie het andere slachtoffer is. De Griekse omroep ERT spreekt van vier gevonden lichamen.

4 uur geleden