Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Afzettingsproces tegen Trump officieel van start

Afzettingsproces tegen Trump officieel van start

WASHINGTON (ANP) - Het afzettingsproces tegen de Amerikaanse president Donald Trump gaat dinsdag officieel van start. Om 13.00 uur (19.00 uur Nederlandse tijd) begint de zitting in de Senaat met het presenteren van de richtlijnen door de Republikeinse leider in de Senaat Mitch McConnell.

Na het behandelen van de richtlijnen, over zaken als het horen van getuigen en de maximale tijdsduur van ieder onderdeel, starten de aanklagers met hun openingsverklaring. Of die dinsdag al plaatsvindt, hangt af van de duur van het debat over de regels. Het verdedigingsteam van Trump houdt de openingsverklaring na de aanklagers.

De aanklagers zijn zeven Democratische leden van het Huis van Afgevaardigden geleid door Adam Schiff, de voorzitter van de inlichtingencommissie. Hij leidde het onderzoek naar Trump in het Huis. De advocaten van de president worden geleid door de juridisch adviseur van het Witte Huis Pat Cipollone.

De zitting duurt waarschijnlijk tot ongeveer 17.00 uur (23.00 uur Nederlandse tijd).

Trump is door het Huis van Afgevaardigden aangeklaagd wegens machtsmisbruik voor zijn eigen politieke gewin en voor het tegenwerken van het onderzoek daarnaar.

Meer uit Buitenland

Suriname en Venezuela versterken relatie tijdens bezoek Rodríguez

PARAMARIBO (ANP) - Caracas en Paramaribo halen de vriendschapsbanden aan en gaan nauwer samenwerken. Tijdens een staatsbezoek van waarnemend president Delcy Rodríguez van Venezuela aan Suriname zijn afspraken gemaakt over de gezamenlijke aanpak van onder meer onderwijs, toerisme, landbouw en de ontwikkeling van olie en gas. Dat maakten de Surinaamse president Jennifer Simons en haar Venezolaanse ambtsgenoot vrijdag bekend in Paramaribo.

49 minuten geleden
Trump staat stil bij 9/11: wereld zal nooit meer hetzelfde zijn

ARLINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bij het Pentagon stilgestaan bij de aanslagen van 11 september 2001. "We weten 25 jaar na de aanslagen dat de wereld nooit meer zal terugkeren naar hoe het was op die prachtige en vredige dinsdagochtend", zei hij.

1 uur geleden
Oud-presidenten herdenken slachtoffers 9/11 bij Ground Zero

NEW YORK (ANP) - In New York is de herdenking begonnen van de aanslagen op het World Trade Center van 11 september 2001. Alle nog levende oud-presidenten en de huidige vicepresident JD Vance waren daarbij aanwezig. President Donald Trump ontbrak. Volgens The New York Times was hij aanvankelijk wel van plan om te komen, maar veranderde hij zijn plannen toen bleek dat hij geen toespraak mocht houden.

3 uur geleden
Noorse prinses Astrid (94), zus van Harald, overleden

OSLO (ANP) - De Noorse prinses Astrid is vrijdag op 94-jarige leeftijd overleden. Dat meldt het Noorse hof. Astrid was de oudere zus van de onlangs overleden koning Harald.

3 uur geleden
Houthi's veroveren eiland in zeestraat Bab al-Mandeb

PERIM (ANP/AFP/RTR) - De Houthi's hebben het Jemenitische eiland Perim in de zeestraat Bab al-Mandeb veroverd, meldden Jemenitische regeringsbronnen en ooggetuigen aan internationale persbureaus. Daardoor controleren ze nu vrijwel al het gebied rondom die belangrijke zeestraat.

4 uur geleden
Nepal schat kosten wederopbouw op 4,1 miljard euro

KATHMANDU (ANP/AFP) - Nepal schat dat ruim 4,1 miljard euro nodig is voor de wederopbouw van het door overstromingen getroffen gebied in het land. Door het natuurgeweld van eind augustus zijn in Nepal zeker 1385 doden gevallen.

5 uur geleden
Brussel keurt 6,1 miljard aan Oekraïne voor defensie goed

BRUSSEL (ANP) - Er gaat nog eens 6,1 miljard euro vanuit de EU naar Oekraïne voor de aanschaf van defensiematerieel, zoals drones, raketten en munitie. Dat melden de Eurocommissaris voor Defensie Andrius Kubilius en voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen vrijdag.

5 uur geleden