Afzettingsproces tegen Trump in Senaat begonnen
WASHINGTON (ANP) - Het afzettingsproces tegen de Amerikaanse president Donald Trump is dinsdag begonnen. In de Senaat wordt eerst gedebatteerd over hoe het proces er precies uit gaat zien.
De Republikeinse leider van de Senaat, Mitch McConnell, diende maandag regels voor het proces in. De Democraten lieten toen al weten daar niet mee akkoord te gaan. De Democraten willen dat er direct gestemd wordt over het toestaan van bewijs en getuigen. McConnell wil dat daar na de openingsverklaringen over wordt gestemd en het zou dan met een meerderheid kunnen worden aangenomen of verworpen. De Republikeinen hebben een meerderheid van 53 tegen 47 in de Senaat, waardoor de Democraten bang zijn dat er helemaal geen bewijs wordt toegelaten.
De Democraten wilden dat de tijd voor de openingsverklaringen beter verdeeld zou worden. Daar was eerst voor zowel de aanklagers als Trumps juridische team 24 uur verdeeld over twee dagen voor uitgetrokken. Medewerkers van McConnell maakten tijdens het proces bekend dat de 24 uur worden verdeeld over drie dagen.
Getuigen
De leider van het juridische team van Trump, Pat Cipollone, kreeg als eerste het woord. Hij riep de senatoren op om snel voor de regels te stemmen, zodat het proces kan beginnen. "Na de openingsverklaringen zal duidelijk zijn dat er geen bewijs is dat de president iets fout heeft gedaan", aldus Cipollone.
Trumps advocaat had twee uur de tijd, maar was na een aantal minuten al klaar. Daarna nam hoofdaanklager Adam Schiff het woord. Hij noemde de stemming over de richtlijnen belangrijker dan het stemmen of de president schuldig is of niet aan het einde van het proces. "Zonder getuigen is er eigenlijk niet eens sprake van een proces. Dan kunnen jullie ook niet eerlijk stemmen, omdat jullie niet al het bewijs hebben."
McConnell zei dinsdag dat de zitting duurt totdat er een akkoord is bereikt over de te volgen regels.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/DPA) - De voorzitter van de Duitse Tweede Kamer laat de vlaggen daar halfstok hangen na de dodelijke aanslag bij de Pride in Berlijn. "Wie mensen aanvalt die opkomen voor vrijheid, gelijke rechten en diversiteit, ondermijnt de fundamenten van onze democratische samenleving en schendt de menselijke waardigheid", zei Bondsdag-voorzitter Julia Klöckner.
21 minuten geledenMADRID (ANP/AFP) - De Spaanse premier Pedro Sánchez heeft het door brand getroffen gebied bezocht in de provincie Ávila. Hij zei dat er daar 's nachts positieve ontwikkelingen waren bij het bestrijden van het vuur, maar dat er toch nog "moeilijke uren" zullen volgen.
25 minuten geledenBUSAN (ANP/AFP) - De stranden in het Franse Normandië waar de geallieerden tijdens de Tweede Wereldoorlog landden voor D-Day, zijn opgenomen in de lijst van werelderfgoed. VN-organisatie UNESCO heeft daartoe besloten tijdens een vergadering in het Zuid-Koreaanse Busan.
2 uur geledenBOEKAREST (ANP/AFP) - Roemenië heeft voor de derde dag op rij een drone neergehaald die zonder toestemming het luchtruim was binnengevlogen. Daarbij werd een F-16-gevechtsvliegtuig ingezet, aldus het ministerie van Defensie.
3 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse politie heeft zondag de naam en een foto gedeeld van de verdachte van de aanrijding tijdens Pride in Berlijn. In het online opsporingsbericht staat dat gezocht wordt naar Abdul B. van 21 jaar.
6 uur geledenKINSHASA (ANP/RTR) - De ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo heeft 1354 levens geëist. Dat maakte de regering zaterdag bekend.
9 uur geledenBORDEAUX (ANP/AFP) - De prefectuur van Gironde heeft opdracht gegeven voor de evacuatie van nog eens 55.000 mensen in de buitenwijken van Bordeaux vanwege bosbranden. Daarmee komt het totale aantal evacuees in de regio boven de 220.000 uit.
11 uur geleden