Afzettingsproces tegen Trump in Senaat begonnen
WASHINGTON (ANP) - Het afzettingsproces tegen de Amerikaanse president Donald Trump is dinsdag begonnen. In de Senaat wordt eerst gedebatteerd over hoe het proces er precies uit gaat zien.
De Republikeinse leider van de Senaat, Mitch McConnell, diende maandag regels voor het proces in. De Democraten lieten toen al weten daar niet mee akkoord te gaan. De Democraten willen dat er direct gestemd wordt over het toestaan van bewijs en getuigen. McConnell wil dat daar na de openingsverklaringen over wordt gestemd en het zou dan met een meerderheid kunnen worden aangenomen of verworpen. De Republikeinen hebben een meerderheid van 53 tegen 47 in de Senaat, waardoor de Democraten bang zijn dat er helemaal geen bewijs wordt toegelaten.
De Democraten wilden dat de tijd voor de openingsverklaringen beter verdeeld zou worden. Daar was eerst voor zowel de aanklagers als Trumps juridische team 24 uur verdeeld over twee dagen voor uitgetrokken. Medewerkers van McConnell maakten tijdens het proces bekend dat de 24 uur worden verdeeld over drie dagen.
Getuigen
De leider van het juridische team van Trump, Pat Cipollone, kreeg als eerste het woord. Hij riep de senatoren op om snel voor de regels te stemmen, zodat het proces kan beginnen. "Na de openingsverklaringen zal duidelijk zijn dat er geen bewijs is dat de president iets fout heeft gedaan", aldus Cipollone.
Trumps advocaat had twee uur de tijd, maar was na een aantal minuten al klaar. Daarna nam hoofdaanklager Adam Schiff het woord. Hij noemde de stemming over de richtlijnen belangrijker dan het stemmen of de president schuldig is of niet aan het einde van het proces. "Zonder getuigen is er eigenlijk niet eens sprake van een proces. Dan kunnen jullie ook niet eerlijk stemmen, omdat jullie niet al het bewijs hebben."
McConnell zei dinsdag dat de zitting duurt totdat er een akkoord is bereikt over de te volgen regels.
Meer uit Buitenland
PANAMA-STAD (ANP) - Het Panamakanaal is vrijdag begonnen met het beperken van het aantal schepen dat de belangrijke vaarroute kan gebruiken. Door droogte als gevolg van het weerfenomeen El Niño staat het water in de twee kunstmatige meren die het kanaal voeden te laag.
1 uur geledenBOSTON (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft de regering van president Donald Trump opnieuw verboden strengere regels in te voeren voor stemmen per post. De rechter in Boston verlengde vrijdag een eerder tijdelijk verbod voor onbepaalde tijd, in aanloop naar de congresverkiezingen in november.
1 uur geledenMAR DEL PLATA (ANP) - Een schilderij dat tijdens de Tweede Wereldoorlog door de nazi's werd geroofd, wordt teruggegeven aan de erfgename van de oorspronkelijke eigenaar. De betrokken partijen troffen een schikking, die vrijdag is bekrachtigd door een rechter in de Argentijnse stad Mar del Plata. Dat melden Argentijnse media.
1 uur geledenNABATIEH (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft nieuwe aanvallen uitgevoerd op het zuiden van Libanon. Volgens de IDF had Hezbollah daarvoor een drone op Israëlische troepen afgestuurd.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een groep veteranen uit de Vietnamoorlog is naar de rechter gestapt om de bouw van de triomfboog van de Amerikaanse president Donald Trump voorlopig te blokkeren. De regering kondigde donderdag aan dat de bouw binnen twee weken zou beginnen, maar volgens de veteranen gaat dat te snel.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump is na het drone-incident op de luchthaven van Leipzig niet van mening veranderd over de intenties van Rusland. Hij herhaalde niet te denken dat zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin van plan is om NAVO-landen aan te vallen.
5 uur geledenPLYMOUTH (ANP/RTR) - Het is in de geruchtmakende moordzaak tegen de Amerikaanse moeder Lindsay Clancy (36) niet gelukt om tot een uitspraak te komen. De jury kwam er onderling niet uit en de rechter besloot dat sprake was van een 'mistrial', een mislukt proces.
6 uur geleden