Afzettingsonderzoek Trump gaat nieuwe fase in
WASHINGTON (ANP) - Het onderzoek naar de afzettingsprocedure tegen de Amerikaanse president Donald Trump gaat woensdag een nieuwe fase in. De commissie voor Justitie van het Huis van Afgevaardigden houdt woensdagmiddag om 16.00 uur Nederlandse tijd de eerste verhoren.
Deze commissie onderzoekt of er grondwettelijke redenen zijn om een afzettingsprocedure tegen Trump in de Senaat te starten. De president was uitgenodigd voor de zitting, maar hij komt niet. Woensdag worden vier hoogleraren die deskundig zijn op het gebied van de grondwet gehoord.
In het rapport van de inlichtingencommissie van het Huis van Afgevaardigden staat dat de president zijn macht heeft misbruikt om Oekraïne onder druk te zetten voor een persoonlijk voordeel bij de Amerikaanse presidentsverkiezingen in 2020. Ook zou Trump het onderzoek hebben tegengewerkt door getuigen openlijk te intimideren.
Trump zou in een telefoongesprek met de Oekraïense president Volodimir Zelenski hebben gevraagd om een Oekraïens onderzoek naar zijn politieke rivaal Joe Biden en diens zoon Hunter. In ruil daarvoor zouden de VS de militaire steun aan Oekraïne hervatten.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat) wil dat Lelystad Airport in oktober 2027 opengaat voor burgerluchtvaart. Het vliegveld heeft nog geen natuurvergunning, maar de VVD-minister werkt "parallel" aan de andere zaken die nog moeten worden geregeld voordat vakantievluchten vanuit Flevoland kunnen beginnen.
4 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het tempo van de voorbereidingen voor de missie in de Straat van Hormuz moet omhoog. Dan kunnen de landen direct aan de slag zodra er een permanent staakt-het-vuren is, zei premier Rob Jetten vrijdag op zijn wekelijkse persconferentie. Eerder op de middag was hij bij een videoconferentie van de bijna vijftig landen die zich hebben aangesloten bij de internationale coalitie.
57 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het zou een "gemiste kans" zijn als de twee strenge asielwetten komende dinsdag worden weggestemd in de Eerste Kamer, vindt Rob Jetten. Tijdens zijn wekelijkse persconferentie zei de minister-president dat de wetten "de snelste weg zijn" om het aantal asielzoekers omlaag te krijgen, zoals zijn kabinet beoogt. Dat terwijl zijn eigen partij D66 neigt naar een tegenstem.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Sophie Hermans van Volksgezondheid, Welzijn en Sport vindt dat de oppositie naar de zorgplannen als een geheel moet kijken. Het kabinet is vrijdag akkoord gegaan met de verhoging van het eigen risico, maar een meerderheid vinden in de Tweede en Eerste Kamer wordt nog lastig voor de VVD-minister.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - CDA-prominent Sybrand Buma wordt de nieuwe vicepresident van de Raad van State. Hij volgt per 1 juli dit jaar Thom de Graaf (D66) op. Buma, nu nog burgemeester van Leeuwarden, was eerder partijleider van het CDA en informateur tijdens de afgelopen kabinetsformatie.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Elanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting, D66) is "in beginsel positief" over haar eigen voorstel voor een landelijk huurregister. Donderdag publiceerde ze het voorstel, maar van de reacties laat ze nog afhangen of ze het register daadwerkelijk invoert.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het blijft volgens asielminister Bart van den Brink (CDA) nog tot en met de stemmingen van volgende week dinsdag "spannend" of de Eerste Kamer twee asielwetten steunt. Steun voor de zogenoemde asielnoodmaatregelenwet is onzeker, omdat er nog geen gegarandeerde meerderheid is voor een aanpassing daarvan. Zonder die aanpassing, die regelt dat helpers van illegale asielzoekers niet gestraft worden, gaan het CDA en de SGP niet voor de wet stemmen.
5 uur geleden