Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Afzettingsonderzoek Trump gaat nieuwe fase in

Afzettingsonderzoek Trump gaat nieuwe fase in

WASHINGTON (ANP) - Het onderzoek naar de afzettingsprocedure tegen de Amerikaanse president Donald Trump gaat woensdag een nieuwe fase in. De commissie voor Justitie van het Huis van Afgevaardigden houdt woensdagmiddag om 16.00 uur Nederlandse tijd de eerste verhoren.

Deze commissie onderzoekt of er grondwettelijke redenen zijn om een afzettingsprocedure tegen Trump in de Senaat te starten. De president was uitgenodigd voor de zitting, maar hij komt niet. Woensdag worden vier hoogleraren die deskundig zijn op het gebied van de grondwet gehoord.

In het rapport van de inlichtingencommissie van het Huis van Afgevaardigden staat dat de president zijn macht heeft misbruikt om Oekraïne onder druk te zetten voor een persoonlijk voordeel bij de Amerikaanse presidentsverkiezingen in 2020. Ook zou Trump het onderzoek hebben tegengewerkt door getuigen openlijk te intimideren.

Trump zou in een telefoongesprek met de Oekraïense president Volodimir Zelenski hebben gevraagd om een Oekraïens onderzoek naar zijn politieke rivaal Joe Biden en diens zoon Hunter. In ruil daarvoor zouden de VS de militaire steun aan Oekraïne hervatten.

Meer uit Politiek

Minister moet van vijf dieren herbeoordelen of ze in huis mogen

DEN HAAG (ANP) - Van vijf dieren moet herbeoordeeld worden of ze in huis gehouden mogen worden. Per juli 2024 verdwenen veel dieren van de huis- en hobbydierenlijst. Of dat voor de jak, de chinchilla, de Russische dwerghamster, het witstaartstekelvarken en de dromedaris terecht is, moet van het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) opnieuw onderzocht worden.

16 minuten geleden
Vakbonden beëindigen gesprek met kabinet over sociale zekerheid

DEN HAAG (ANP) - Vakbonden beëindigen hun gesprekken met het kabinet over sociale zekerheid. Dat hebben vakbondsvoorzitters Hans Spekman van FNV en Hans Van den Heuvel van CNV gezegd na een gesprek met ministers op het Catshuis. Bezuinigingen op sociale zekerheid blijven te veel boven de markt hangen, en daar zijn de bonden op tegen.

17 minuten geleden
Kabinet vraagt scholen: wees alert op risico genitale verminking

DEN HAAG (ANP) - Scholen moeten in de weken voor de zomervakantie extra alert zijn op signalen dat meisjes in de zomer mogelijk worden meegenomen naar een ander land om genitaal verminkt te worden. Het kabinet stuurt alle scholen een brief met een aantal signalen die daarop kunnen wijzen.

27 minuten geleden
Verbazing in Kamer over gebrek voortgang aanpak huiselijk geweld

DEN HAAG (ANP) - In de Tweede Kamer is veel verbazing en woede over het gebrek aan voortgang bij het tegengaan van huiselijk geweld. Tijdens een debat over dat onderwerp vroegen bijna alle partijen zich af hoe het kan dat er nog steeds zoveel misgaat bij het herkennen van onder meer kinder- en vrouwenmishandeling.

2 uur geleden
Hermans neemt advies over: geen vaccin tegen meningokokken B

DEN HAAG (ANP) - Minister Sophie Hermans van Volksgezondheid, Welzijn en Sport neemt het advies van de Gezondheidsraad over en neemt een vaccinatie tegen meningokokken B niet op in het rijksvaccinatieprogramma. Volgens de raad wegen de voordelen niet op tegen de nadelen. Als er nieuwe vaccins voor komen, kan dit besluit veranderen.

1 dag geleden
Nederlandse mijnenjager onderweg voor mogelijke inzet Hormuz

DEN HAAG (ANP) - Een Nederlandse mijnenjager gaat eind deze week voor een NAVO-inzet naar de Middellandse Zee, zodat het marineschip tijdig naar de Straat van Hormuz kan varen als er overeenstemming is over een missie daar. Verder worden voorbereidingen getroffen om onder meer een gecombineerd search-, duik- en explosievenopruimingsteam (eventueel vanaf een Nederlands ondersteuningsschip) naar de Perzische Golf te sturen.

1 dag geleden
Kamer wil dat kroegen WK-wedstrijden gratis kunnen vertonen

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil niet dat de NOS horecaondernemers geld vraagt om wedstrijden van het Nederlands elftal op het WK voetbal op schermen te vertonen. Zolang er niet meer dan 5000 mensen bij zijn, zou dat gratis moeten zijn, vindt een ruime meerderheid.

1 dag geleden