Afzetting bij ambassade Israël opgeheven, bewaking gaat door
DEN HAAG (ANP) - De straat voor de ambassade van Israël in Den Haag is niet langer afgezet. De afsluiting is opgeheven, maar "de bewaking wordt onverminderd doorgezet", laat de Haagse burgemeester Jan van Zanen woensdag weten. Hij doet verder geen mededelingen over de "zichtbare en onzichtbare" veiligheidsmaatregelen.
Het gebied rond de Israëlische ambassade werd ongeveer twee weken geleden afgezet. Rond het gebouw stonden zwarte schermen. Het verkeer werd over één weghelft geleid. Aanleiding was een dreiging "die uiterst serieus genomen moet worden", liet Van Zanen toen weten. Ook werd een noodbevel ingesteld. De politie kon het pand van de ambassade controleren, mensen in de omgeving controleren of wegsturen, en ze de toegang tot het pand weigeren.
De burgemeester meldde niet om wat voor dreiging het ging en wie daar achter zouden zitten. Israël voert sinds oktober zware aanvallen uit op de Palestijnse Gazastrook, waar de organisatie Hamas aan de macht is. Die voerde begin oktober dodelijke aanslagen uit in Israël.
Verdacht pakket
De ambassade van Israël is gevestigd aan de Johan de Wittlaan in Den Haag, niet ver van het Catshuis en het voormalige Joegoslavië-Tribunaal. Een paar dagen na de afzetting werd een verdacht pakket gevonden bij de residentie van de Israëlische ambassadeur aan de Alexander Gogelweg, niet ver van de ambassade. Het bleek loos alarm.
Bij de ambassade van Israël in de Zweedse hoofdstad Stockholm werd eind januari een handgranaat gevonden. Die zou over een hek zijn gegooid.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Door de brand zaterdagnacht in een seniorencomplex aan de Wagenstraat in het centrum van Den Haag is een dode gevallen. Dat zegt een woordvoerder van de politie. De overledene is de bewoner van de woning waar de brand uitbrak. Eerder meldde de veiligheidsregio nog dat er geen gewonden waren.
1 uur geledenTER APEL (ANP) - Twee bussen met tientallen asielzoekers zijn zondag om 8.40 uur weer terug aangekomen in Ter Apel. Dat ziet een verslaggever van het ANP. De mensen hebben de nacht doorgebracht in congrescentrum Hanzeplaza in Groningen en wachten weer voor de ingang van het aanmeldcentrum op een plek binnen. Volgens een woordvoerder van het Rode Kruis gaat het om zo'n 105 personen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In een flat in een seniorencomplex aan de Wagenstraat in Den Haag heeft in de nacht van zaterdag op zondag brand gewoed. Daarbij zijn geen gewonden gemeld, aldus de veiligheidsregio.
6 uur geledenTER APEL (ANP) - Twee bussen met tientallen asielzoekers zijn rond 21.00 uur vanuit Ter Apel vertrokken naar congrescentrum Hanzeplaza in Groningen. Het gaat om mensen voor wie de komende nacht geen plek is in het opvangcentrum in Ter Apel. Zij brengen de nacht door in Groningen en worden zondagochtend weer teruggebracht.
14 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De patiënt die op 21 mei in het Radboudumc is opgenomen wegens een lage verdenking op ebola, is negatief getest op die ziekte. "Dat betekent dat uit bloedonderzoek blijkt dat deze patiënt geen ebola heeft. De patiënt krijgt de nodige zorg op een normale zorgafdeling", meldt het Nijmeegse ziekenhuis zaterdag.
15 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft 27 actievoerders van Extinction Rebellion (XR) aangehouden na hun blokkade van het spoor op station Utrecht Centraal. Ze stapten rond 13.15 uur meerdere sporen op. Pas toen alle treinen waren stilgezet, kon de politie zelf veilig het spoor op.
16 uur geledenZANDVOORT/SCHEVENINGEN (ANP) - Veel mensen hebben het zomerse weer aangegrepen om naar het strand te gaan. In Zandvoort zijn de parkeerplaatsen vol en roept de gemeente op met het openbaar vervoer, de fiets of de scooter te komen. In Scheveningen zijn de parkeergarages bij het Kurhaus en de Nieuwe Parklaan vol, maar er blijken nog ruim vierhonderd parkeerplaatsen te zijn in de parkeergarage aan de Zwolseweg, meldt een woordvoerder van de gemeente.
19 uur geleden