Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Afzetting bij ambassade Israël opgeheven, bewaking gaat door

Afzetting bij ambassade Israël opgeheven, bewaking gaat door

DEN HAAG (ANP) - De straat voor de ambassade van Israël in Den Haag is niet langer afgezet. De afsluiting is opgeheven, maar "de bewaking wordt onverminderd doorgezet", laat de Haagse burgemeester Jan van Zanen woensdag weten. Hij doet verder geen mededelingen over de "zichtbare en onzichtbare" veiligheidsmaatregelen.

Het gebied rond de Israëlische ambassade werd ongeveer twee weken geleden afgezet. Rond het gebouw stonden zwarte schermen. Het verkeer werd over één weghelft geleid. Aanleiding was een dreiging "die uiterst serieus genomen moet worden", liet Van Zanen toen weten. Ook werd een noodbevel ingesteld. De politie kon het pand van de ambassade controleren, mensen in de omgeving controleren of wegsturen, en ze de toegang tot het pand weigeren.

De burgemeester meldde niet om wat voor dreiging het ging en wie daar achter zouden zitten. Israël voert sinds oktober zware aanvallen uit op de Palestijnse Gazastrook, waar de organisatie Hamas aan de macht is. Die voerde begin oktober dodelijke aanslagen uit in Israël.

Verdacht pakket

De ambassade van Israël is gevestigd aan de Johan de Wittlaan in Den Haag, niet ver van het Catshuis en het voormalige Joegoslavië-Tribunaal. Een paar dagen na de afzetting werd een verdacht pakket gevonden bij de residentie van de Israëlische ambassadeur aan de Alexander Gogelweg, niet ver van de ambassade. Het bleek loos alarm.

Bij de ambassade van Israël in de Zweedse hoofdstad Stockholm werd eind januari een handgranaat gevonden. Die zou over een hek zijn gegooid.

Meer uit Binnenland

Extra journaals op NPO 1 en SBS6 na aanvallen op Iran

HILVERSUM (ANP) - De NOS zendt zaterdag op NPO 1 een ingelast journaal uit in verband met de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op Iran. Ook op SBS6 is in de ochtendeditie van Hart van Nederland veel aandacht voor de gebeurtenissen in het Midden-Oosten.

10 minuten geleden
Iraanse ambassade in Den Haag: 'Amerikaanse diplomatie is nep'

DEN HAAG (ANP) - De Iraanse ambassade in Den Haag schrijft op X dat Amerika "voor de tweede keer in minder dan een jaar heeft laten zien dat zijn diplomatie nep is". Volgens de ambassade vallen Israël en Amerika Iran aan "vlak na het aanbieden van een deal".

11 minuten geleden
Berendsen roept op verdere escalatie te voorkomen

DEN HAAG (ANP) - Na de aanval op Iran roept "Nederland alle partijen op om terughoudendheid te betrachten en verdere escalatie te voorkomen", laat minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) in een reactie aan het ANP weten. "Stabiliteit in de regio is essentieel."

28 minuten geleden
BuZa: blijf weg bij mogelijke doelwitten Iran

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken roept Nederlanders in Iran op om weg te blijven bij "mogelijke doelwitten". Israël heeft aanvallen uitgevoerd en in meerdere plaatsen zijn explosies gehoord.

1 uur geleden
Reisadvies Israël aangescherpt om spanningen VS-Iran

DEN HAAG (ANP) - Vanwege de spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran heeft het ministerie van Buitenlandse Zaken de reisadviezen voor Israël aangescherpt. Het land heeft nu grotendeels de kleurcode oranje, wat betekent dat het advies is om er alleen naartoe te gaan als het noodzakelijk is. De Palestijnse gebieden waren voor een groot deel al oranje.

15 uur geleden
Ook gegevens van DJI-medewerkers gelekt door zwakte in software

DEN HAAG (ANP) - Persoonlijke gegevens van medewerkers van de Dienst Justitiële Inrichtingen zijn ingezien door hackers. Het gaat onder meer om namen, telefoonnummers en locatiegegevens, schrijven de staatssecretarissen van Justitie en van Binnenlandse Zaken in een brief aan de Tweede Kamer. Om hoeveel mensen het gaat, zeggen ze niet.

15 uur geleden
Meer meldingen bij meldpunt voor dierenleed in 2025

DEN HAAG (ANP) - Meldpunt 144, voor mishandeling en verwaarlozing van dieren, kreeg in 2025 meer meldingen dan in 2024. Met ruim 155.000 meldingen kreeg het meldpunt 10 procent meer telefoontjes dan in 2024.

16 uur geleden