Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Afzetting bij ambassade Israël opgeheven, bewaking gaat door

Afzetting bij ambassade Israël opgeheven, bewaking gaat door

DEN HAAG (ANP) - De straat voor de ambassade van Israël in Den Haag is niet langer afgezet. De afsluiting is opgeheven, maar "de bewaking wordt onverminderd doorgezet", laat de Haagse burgemeester Jan van Zanen woensdag weten. Hij doet verder geen mededelingen over de "zichtbare en onzichtbare" veiligheidsmaatregelen.

Het gebied rond de Israëlische ambassade werd ongeveer twee weken geleden afgezet. Rond het gebouw stonden zwarte schermen. Het verkeer werd over één weghelft geleid. Aanleiding was een dreiging "die uiterst serieus genomen moet worden", liet Van Zanen toen weten. Ook werd een noodbevel ingesteld. De politie kon het pand van de ambassade controleren, mensen in de omgeving controleren of wegsturen, en ze de toegang tot het pand weigeren.

De burgemeester meldde niet om wat voor dreiging het ging en wie daar achter zouden zitten. Israël voert sinds oktober zware aanvallen uit op de Palestijnse Gazastrook, waar de organisatie Hamas aan de macht is. Die voerde begin oktober dodelijke aanslagen uit in Israël.

Verdacht pakket

De ambassade van Israël is gevestigd aan de Johan de Wittlaan in Den Haag, niet ver van het Catshuis en het voormalige Joegoslavië-Tribunaal. Een paar dagen na de afzetting werd een verdacht pakket gevonden bij de residentie van de Israëlische ambassadeur aan de Alexander Gogelweg, niet ver van de ambassade. Het bleek loos alarm.

Bij de ambassade van Israël in de Zweedse hoofdstad Stockholm werd eind januari een handgranaat gevonden. Die zou over een hek zijn gegooid.

Meer uit Binnenland

Rijkswaterstaat strooit weer miljoenen kilo's zout op de wegen

UTRECHT (ANP) - De strooiwagens van Rijkswaterstaat hebben dinsdag ongeveer 8 miljoen kilo zout over de Nederlandse wegen gestrooid. Maandag werd 12 miljoen kilo gestrooid. De voorraad is voorlopig nog lang niet op, de organisatie had aan het begin van de winter zo'n 250 miljoen kilo tot haar beschikking.

1 uur geleden
Nog eens 2200 rijexamens uitgesteld bij CBR

RIJSWIJK (ANP) - Dinsdag gingen 2200 praktijkexamens bij het CBR niet door vanwege sneeuw en gladheid. Het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen meldt dat 1000 examens wel doorgingen. Die werden vooral in het zuiden en noorden van het land afgenomen.

3 uur geleden
Strooizout bijna op in sommige gemeenten, activiteiten aangepast

DEN HAAG (ANP) - Meerdere gemeenten melden dat het strooizout plaatselijk bijna op is. Dat is bijvoorbeeld het geval in Heiloo, Bergen en Leiderdorp. Daardoor kan alleen op de belangrijkste wegen gestrooid worden of wordt het strooizout gemengd met zand.

3 uur geleden
Woensdag code oranje in vrijwel heel Nederland

DEN HAAG (ANP) - Het KNMI verwacht woensdagochtend veel sneeuw en gladheid en daarom geldt in vrijwel het hele land code oranje. Dat is het op een na hoogste waarschuwingsniveau. Alleen in Limburg en op de Waddeneilanden blijft code geel gelden.

4 uur geleden
Treinen rijden 'grotendeels volgens plan' na stilstand in ochtend

UTRECHT (ANP) - Na de complete stilstand tijdens de ochtendspits rijden de treinen dinsdagmiddag "grotendeels volgens plan", zo laat de NS weten. Amsterdam blijft daarop de uitzondering. "Daar kampt het spoor nog met een aantal wisselstoringen als gevolg van het winterweer."

7 uur geleden
Rijkswaterstaat roept op: werk woensdag thuis vanwege winterweer

DEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat roept mensen op om als dat mogelijk is woensdag thuis te werken en niet de weg op te gaan. Tijdens de ochtendspits wordt hevige sneeuwval verwacht. "Ook neemt de wind in kracht toe, wat tijdens de sneeuwbuien voor slecht zicht kan zorgen", waarschuwt de wegbeheerder.

7 uur geleden
Derde persoon ontkwam aan schietpartij Amsterdam Nieuw-West

AMSTERDAM (ANP) - De twee tieners van 16 en 18 jaar die op nieuwjaarsdag in Amsterdam Nieuw-West werden doodgeschoten, waren volgens de politie samen met een derde persoon. Hij kon ontkomen aan de schietpartij. "Het lijkt erop dat de slachtoffers geen schijn van kans maakten", aldus de politie. De drie jongens verbleven in een opvanglocatie voor asielzoekers in de hoofdstad. Het slachtoffer van 16 jaar zou officieel in een opvangcentrum in Delft zijn ingeschreven. Een politiewoordvoerder kon dinsdagmiddag nog niets zeggen over de derde jongen of over zijn identiteit. Wel kon de woordvoerder melden dat hij getuige is in de zaak.

8 uur geleden