Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Afwijzing gratis anticonceptie blijft overeind

Afwijzing gratis anticonceptie blijft overeind

DEN HAAG (ANP) - Volwassen vrouwen moeten blijven betalen voor anticonceptiemiddelen. Het gerechtshof in Den Haag heeft een eis voor gratis anticonceptie terecht verworpen, zegt de Hoge Raad vrijdag.

Bureau Clara Wichmann en andere organisaties willen vergoeding van dergelijke middelen door de Staat, omdat ze ervan uitgaan dat vrouwen meestal voor de kosten opdraaien. Dat vinden ze niet eerlijk. Het gerechtshof wees de vordering af, net als eerder de rechtbank, en had daar dus volgens de Hoge Raad gelijk in. Rechtbank en hof stelden dat het niet de verantwoordelijkheid is van de Staat dat vrouwen meestal betalen, áls dat al zo is. Dat laatste staat namelijk volgens het hof ook niet eens vast.

Volgens de Hoge Raad is er geen recht op kosteloze anticonceptie. Als er een indirect onderscheid tussen mannen en vrouwen is doordat vrouwen de kosten van hun anticonceptiemiddelen meestal voor hun rekening nemen, is de Staat daar niet schuldig aan. En het feit dat de Staat in het verleden hormonale anticonceptie wel heeft vergoed, betekent volgens de Hoge Raad niet dat anticonceptiemiddelen voor vrouwen ook nu kosteloos ter beschikking moeten komen.

De eisers lieten meteen weten zich, samen met nog meer partijen, op vervolgstappen te beraden. "Ook de politiek is aan zet om deze traditionele ongelijkheid recht te zetten en om gratis anticonceptie te bewerkstelligen", zeggen ze.

Meer uit Binnenland

Veel rook door brand bij autobedrijf in Alphen aan den Rijn

ALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Bij een autobedrijf aan de Hoorn in Alphen aan den Rijn is in de nacht van zondag op maandag een grote brand uitgebroken. Bij de brand komt erg veel rook vrij, meldt de Veiligheidsregio Hollands Midden.

1 uur geleden
Woningen ontruimd om grote brand in flat Amersfoort

AMERSFOORT (ANP) - In een flatgebouw aan de Vreeland in Amersfoort heeft in de nacht van zondag op maandag een grote uitslaande brand gewoed. De Veiligheidsregio Utrecht meldt dat meerdere woningen in de flat moesten worden ontruimd. Een persoon is naar het ziekenhuis gebracht. De brand is inmiddels geblust.

1 uur geleden
WO II-veteranen (100 en 101) ontsteken bevrijdingsvuur Wageningen

WAGENINGEN (ANP) - In Wageningen hebben de oorlogsveteranen Mervyn Kersh en Nick Janicki rond middernacht het Nationaal Bevrijdingsvuur aangestoken om de overgang van 4 naar 5 mei te markeren. De 100-jarige Kersh uit het Verenigd Koninkrijk en de 101-jarige Janicki uit Canada deden dat samen met burgemeester Floor Vermeulen van Wageningen op het plein voor Hotel De Wereld, waar tachtig jaar geleden werd onderhandeld over de Duitse capitulatie.

7 uur geleden
Uitslaande brand in bedrijfspand Dongen

DONGEN (ANP) - In een bedrijfspand in Dongen (Noord-Brabant) is zondagavond een zeer grote brand uitgebroken. Het gaat om een productiebedrijf waar onder meer textiel- en leertoepassingen worden verwerkt, meldt de Veiligheidsregio Midden- en West-Brabant. Het volledige gebouw staat in brand. De brandweer laat om 02.30 uur weten dat zij het gebouw gecontroleerd zal laten uitbranden.

9 uur geleden
Organisatie alternatieve dodenherdenking dankbaar voor opkomst

DEN HAAG (ANP) - De organisatie van de alternatieve dodenherdenking in Den Haag is "heel erg dankbaar voor de grote opkomst". Op de herdenking aan de rand van het Malieveld kwamen tussen de 3000 en 4000 mensen af, schat een woordvoerder van de organisatie. Eerder had de organisatie aangegeven uit te gaan van zo'n vijfhonderd bezoekers.

10 uur geleden
Comité kijkt terug op geslaagde herdenking met 16.000 mensen

AMSTERDAM (ANP) - Het Comité 4 en 5 mei kijkt terug op "een geslaagde herdenking" op de Dam in Amsterdam. "De twee minuten stilte zijn zonder grote verstoringen verlopen, wat heel fijn is", zei een woordvoerder. Zij meldt dat volgens de politie 16.000 mensen bijeen waren op de Dam.

10 uur geleden
Vijf mensen op en rond de Dam opgepakt

AMSTERDAM (ANP) - Op en rond de Dam, waar zondag de Nationale Herdenking plaatsvond, zijn vijf mensen opgepakt. Dit meldt een woordvoerder van de politie. Twee van hen zijn opgepakt voor het verstoren van de dodenherdenking. Zij zouden leuzen hebben geroepen en vlaggen bij zich hebben.

11 uur geleden