Afwachtend begin voor Amsterdamse beurs na sterke winstbeurt
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index lijkt dinsdag licht lager te beginnen na de sterke koerswinst een dag eerder. Beleggers blijven voorzichtig en kijken vooral uit naar het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB) later in de week. De ECB, die donderdag eenmalig de rentevergadering houdt in Amsterdam, zal waarschijnlijk de rente nu nog ongemoeid laten. Volgende maand zal de centrale bank naar verwachting wel gaan beginnen met het verhogen van de rente, om de hard oplopende inflatie aan te pakken.
In Australië werd de rente dinsdag voor de tweede keer op rij verhoogd om de hoge inflatie in het land te bestrijden. De Australische centrale bank schroefde de rente met 0,50 procentpunt op tot 0,85 procent. Dat is de grootste renteverhoging sinds 2000. De rentestap viel ook groter uit dan economen hadden voorzien. Zij hadden verwacht dat de rente opnieuw met 0,25 procentpunt zou worden verhoogd. De beurs in Sydney zakte 1,4 procent na het rentebesluit. De andere aandelenmarkten in de Aziatische regio gingen ook overwegend omlaag. De Nikkei in Tokio eindigde met een kleine plus van 0,1 procent en de Hang Seng-index noteerde tussentijds 1 procent in de min.
De andere Europese beurzen lijken eveneens met kleine koersuitslagen te beginnen aan de nieuwe handelsdag. In Londen verwerken beleggers het nieuws dat een meerderheid van de Conservatieve fractie in het Lagerhuis nog steeds vertrouwen heeft in premier Boris Johnson en een motie van wantrouwen tegen hem heeft weggestemd. Een groep ontevreden partijgenoten wilde Johnson niet langer als partij- en regeringsleider en wilde hem vervangen.
DSM
Op het Damrak maakte DSM een overname bekend. Het speciaalchemiebedrijf koopt het Braziliaanse Prodap, een technisch specialist op het gebied van diervoeding. Een overnamesom werd niet bekendgemaakt. Bij het bedrijf werken 330 mensen.
De Europese beurzen lieten maandag duidelijke winsten zien. De AEX-index sloot 1,6 procent hoger op 711,82 punten en de MidKap won 0,7 procent tot 1024,98 punten. De graadmeters in Parijs, Frankfurt en Londen stegen tot 1,3 procent. Wall Street ging licht vooruit met een winst van 0,1 procent voor de Dow-Jonesindex, die eindigde op 32.915,78 punten. De brede S&P 500 won 0,3 procent en techgraadmeter Nasdaq klom 0,4 procent.
De euro was 1,0671 dollar waard, tegen 1,0688 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,2 procent tot 118,77 dollar. Brentolie kostte 0,1 procent meer op 119,68 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Bijna alle gokreclames op Facebook in Nederland komen van illegale aanbieders. Dit meldt brancheorganisatie Vergunde Nederlandse Online Kansspelaanbieders (VNLOK) na een analyse van advertenties op het socialemediaplatform van techconcern Meta Platforms.
46 minuten geledenHOOFDDORP (ANP) - Fitnessketen Basic-Fit heeft vorig jaar meer dan een half miljoen leden verwelkomd. De beursgenoteerde sportscholenuitbater sloot het jaar af met 4,8 miljoen leden, goed voor een stijging van 564.000. Dat is nog exclusief de vorig jaar aangekondigde overname van branchegenoot Clever Fit.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag voorzichtig begonnen aan de nieuwe drukke beursweek. Naast de geopolitieke spanningen kijken beleggers vooral uit naar het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank op woensdag. In Amsterdam komen onder meer chipmachinemaker ASML en bank ING met resultaten. Ook openen grote Amerikaanse techbedrijven als Microsoft, Apple, Tesla en Meta Platforms de boeken.
1 uur geledenDUBLIN (ANP/AFP) - De Ierse budgetluchtvaartmaatschappij Ryanair heeft afgelopen kwartaal flink minder winst gemaakt. Dat komt door de boete van meer dan 255 miljoen euro die de Italiaanse mededingingsautoriteit in december oplegde. De toezichthouder stelde dat Ryanair zijn dominante positie misbruikte om reisbureaus de toegang tot zijn diensten te blokkeren.
2 uur geledenSINGAPORE - (ANP/RTR) - Goud heeft voor het eerst de prijs van 5000 dollar per troy ounce (31,1 gram) bereikt. Dat is omgerekend zo'n 4215 euro. De opgelopen spanningen tussen de Verenigde Staten en de NAVO over Groenland hebben de goudprijs in de afgelopen weken verder doen stijgen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een warmtepomp in huurwoningen moet veel goedkoper worden, vinden woningcorporaties, installateurs en fabrikanten. Daarvoor hebben de branches een plan gemaakt met het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening. De samenwerking moet ertoe leiden dat de kosten van warmtepompen in een groot aantal huurwoningen met de helft omlaag gaan.
2 uur geledenSINGAPORE - (ANP) - Goud heeft voor het eerst de prijs van 5000 dollar per troy ounce (31,1 gram) bereikt. Dat is omgerekend zo'n 4215 euro. De opgelopen spanningen tussen de Verenigde Staten en de NAVO over Groenland hebben de goudprijs in de afgelopen weken verder doen oplopen.
9 uur geleden