Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Afvalverwerkingsbedrijf Renewi positiever gestemd

Afvalverwerkingsbedrijf Renewi positiever gestemd

AMSTERDAM (ANP) - Afvalverwerker Renewi is positiever gestemd over de financiële prestaties in het lopende gebroken boekjaar dan eerder. Volgens Renewi zijn de afvalvolumes de afgelopen tijd toegenomen en liggen de recyclingprijzen hoog, bijvoorbeeld van oud papier, karton en metalen. Het bedrijf verkoopt die materialen weer door.

Volgens Renewi namen in de eerste helft van het gebroken boekjaar in België de afvalstromen flink toe. Maar ook in Nederland, waar de impact van de coronacrisis op de volumes beperkter bleef, was een plus te zien. Door de heropening van de horeca en detailhandel wordt meer bedrijfsafval verwerkt. Daarnaast merkte Renewi dat er niet meer faillissementen van bedrijven zijn en dat ook in de bouw de productie niet is vertraagd, zoals wel werd gedacht.

Er wordt wel minder grofvuil van huishoudens verwerkt, wat Renewi al had voorspeld. Tijdens de coronacrisis waren mensen meer aan het klussen in en om het huis. Ook ruimden veel mensen hun huis op en werden spullen weggegooid. Dat effect is nu afgezwakt.

Op niveau

Topman Otto de Bont van Renewi zegt in een toelichting dat de afvalvolumes inmiddels weer terug zijn op het niveau van voor de coronacrisis en dat de prijzen van oud papier en karton meer dan verdubbeld zijn. De vraag naar karton en papier blijft volgens hem sterk, omdat mensen nog steeds veel shoppen via het internet, ondanks de heropening van winkels.

Al met al stegen de inkomsten in de eerste vijf maanden van het gebroken boekjaar dat loopt tot eind maart, op vergelijkbare basis met 10 procent ten opzichte van een jaar terug. Vergeleken met de periode voor corona zijn de inkomsten met 7 procent gestegen. De verwachtingen voor het gehele jaar worden nu "aanzienlijk" opwaarts bijgesteld.

Meer uit Financieel

VS schaffen tarieven verschillende producten Latijns-Amerika af

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben aangekondigd dat ze de tarieven op sommige voedingsmiddelen en andere importproducten uit Argentinië, Ecuador, Guatemala en El Salvador zullen afschaffen. Dit gebeurt onder raamovereenkomsten die Amerikaanse bedrijven meer toegang tot die markten geven.

1 uur geleden
ING rekent in 2026 op lagere energierekening voor huishoudens

AMSTERDAM (ANP) - De energierekening voor Nederlandse huishoudens pakt volgend jaar waarschijnlijk gunstiger uit. ING Research heeft becijferd dat huishoudens met een gemiddeld energieverbruik naar verwachting zo'n 4 procent minder voor gas en stroom hoeven te betalen.

1 uur geleden
Techbedrijven omlaag terwijl Wall Street renteprognoses bijstelt

NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse aandelenbeurzen lieten donderdag stevige verliezen zien. Beleggers schroefden hun verwachtingen wat betreft renteverlagingen terug en dat leidde tot uitverkoop van met name tech- en AI-bedrijven. Wall Street liet zich daarbij leiden door zorgen over de inflatie en recente uitspraken van centrale bankiers over de economie.

4 uur geleden
Amazon geeft satellietnetwerk Project Kuiper een nieuwe naam

SEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Amazon geeft zijn satellietnetwerk Project Kuiper een nieuwe naam. Voortaan gaat het netwerk, waarmee Amazon wil concurreren met de satellietinternetdienst Starlink van Elon Musk, door het leven als Amazon Leo.

4 uur geleden
Op een na langste staking ooit bij Boeing komt ten einde

ARLINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Werknemers van de defensietak van Boeing hebben ingestemd met nieuwe loonafspraken. Daarmee komt een einde aan de op een na langste staking ooit bij de Amerikaanse vliegtuigbouwer en de langste sinds 1948.

4 uur geleden
Carlyle wil mogelijk buitenlandse tak Lukoil kopen, zegt Reuters

LONDEN (ANP) - De Amerikaanse investeerder Carlyle wil mogelijk de buitenlandse bezittingen van het Russische oliebedrijf Lukoil overnemen. Persbureau Reuters meldt dat op basis van ingewijden. Daarmee lijkt er na de Amerikaanse kritiek op een deal met Gunvor weer een nieuwe gegadigde te zijn om de activiteiten voort te zetten.

4 uur geleden
Ubisoft stelt op het laatste moment plots financiële cijfers uit

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Gameontwikkelaar Ubisoft heeft donderdag de ongebruikelijke beslissing genomen de publicatie van zijn financiële resultaten uit te stellen op de dag dat deze eigenlijk zouden worden vrijgegeven. Het bedrijf heeft ook verzocht de handel in zijn aandelen stop te zetten.

6 uur geleden