Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Afvalinzameling stopt in veel gebieden vanwege storm Eunice

Afvalinzameling stopt in veel gebieden vanwege storm Eunice

ARNHEM (ANP) - De inzameling van afval is vrijdag in veel gebieden stopgezet vanwege de storm Eunice. Dat zegt branchevereniging Nederlandse Vereniging Reinigingsdiensten (NVRD), die Nederlanders oproept de app of website van hun plaatselijke inzamelaar in de gaten te houden. Ook gemeentelijke milieustraten sluiten eerder.

De inzameling van afval is onder meer stopgezet in Zaanstad, Lelystad, Dordrecht, de kop van Noord-Holland en de regio Gooi en Vechtstreek. In Zeeuwse gemeenten als Kapelle, Tholen en Noord-Beveland gaat het inzamelen nog door. Chauffeurs mogen daar zelf inschatten of het te gevaarlijk wordt om hun werk te doen, zegt directeur Paul Marinissen van de Zeeuwse Reinigingsdienst (ZRD). Private inzamelaars, die vooral bedrijfsafval ophalen, stoppen allemaal om 14.00 uur, meldt brancheorganisatie Vereniging Afvalbedrijven.

"Inzamelaars proberen hun werk op dit soort dagen eerder af te ronden dan ze normaal doen", zegt een woordvoerder van de NVRD. "Als het hard waait worden ondergrondse containers niet geleegd." De NVRD raadt mensen aan hun afvalbakken niet langs de weg te laten staan en als het kan in de schuur te zetten. Met de harde wind is er een kans dat containers omvallen en voor gevaarlijke situaties zorgen op de weg.

Rijkswaterstaat adviseert vrijdagmiddag niet de weg op te gaan in provincies waar code rood is afgekondigd vanwege storm Eunice. In de kustgebieden waarvoor code rood geldt worden zeer sterke windstoten verwacht met snelheden tot 130 kilometer per uur. Het weeralarm is vanaf 14.00 uur van kracht voor de provincies Zeeland, Zuid-Holland, Noord-Holland, Friesland, Flevoland, het IJsselmeergebied en het Waddengebied.

Meer uit Binnenland

OM onderzoekt jarenlange mishandeling kinderen in Groningen

GRONINGEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie doet onderzoek naar de vermeende mishandeling van twee kinderen in Groningen. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving door Dagblad van het Noorden (DvhN). Verder laat zij niets los over de zaak. De kinderen, een meisje van 6 en een jongen van 7, zouden jarenlang stelselmatig ernstig zijn mishandeld door hun moeders.

1 uur geleden
Rotterdam herdenkt Duits bombardement in 1940

ROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam is herdacht dat de stad 86 jaar geleden, op 14 mei 1940, werd getroffen door een bombardement door nazi-Duitsland. Daarbij kwamen bijna 900 mensen om het leven en raakten 80.000 Rotterdammers hun huis kwijt door branden na de bommenregen.

1 uur geleden
Opnieuw aanhoudingen bij protest tegen noodopvang in Apeldoorn

APELDOORN (ANP) - De politie heeft woensdagavond in Apeldoorn vijf mensen aangehouden bij een demonstratie tegen noodopvang voor asielzoekers. Op de rotonde in de wijk De Maten is de afgelopen tijd vaker geprotesteerd tegen de opvangplannen van de Gelderse gemeente.

3 uur geleden
Minderjarige aangehouden voor eerdere vernieling Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft dinsdag een jongen uit Utrecht aangehouden voor betrokkenheid bij de vernieling van het gemeentehuis in Loosdrecht op Koningsdag. Die avond werden onder andere meerdere ramen van het pand ingegooid en hekken vernield.

7 uur geleden
Aanhoudingen Loosdrecht onder meer om bezit vuurwerk

LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft woensdagavond tijdens een anti-azc-protest in Loosdrecht onder meer mensen opgepakt voor het bezitten van vuurwerk en openbare dronkenschap. Dit is donderdag bekendgemaakt. Eerder werd al gemeld dat het ging om vier aanhoudingen.

7 uur geleden
Radboudumc: bloedonderzoek toont dat personeel geen risico vormde

NIJMEGEN (ANP) - De twaalf medewerkers van het Radboudumc die uit voorzorg in quarantaine zitten omdat ze mogelijk zijn blootgesteld aan het hantavirus, zijn niet besmettelijk geweest voor anderen. "Bloedonderzoek heeft dit bevestigd", meldt het Nijmeegse ziekenhuis op een pagina met veelgestelde vragen over de situatie.

17 uur geleden
Politie beëindigt protest Loosdrecht en zet waterkanon in

LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft het azc-protest in Loosdrecht woensdagavond beëindigd en daarbij is tegen enkele demonstranten het waterkanon gebruikt. Dat was rond 22.00 uur.

17 uur geleden