Afvalinzameling stopt in veel gebieden vanwege storm Eunice
ARNHEM (ANP) - De inzameling van afval is vrijdag in veel gebieden stopgezet vanwege de storm Eunice. Dat zegt branchevereniging Nederlandse Vereniging Reinigingsdiensten (NVRD), die Nederlanders oproept de app of website van hun plaatselijke inzamelaar in de gaten te houden. Ook gemeentelijke milieustraten sluiten eerder.
De inzameling van afval is onder meer stopgezet in Zaanstad, Lelystad, Dordrecht, de kop van Noord-Holland en de regio Gooi en Vechtstreek. In Zeeuwse gemeenten als Kapelle, Tholen en Noord-Beveland gaat het inzamelen nog door. Chauffeurs mogen daar zelf inschatten of het te gevaarlijk wordt om hun werk te doen, zegt directeur Paul Marinissen van de Zeeuwse Reinigingsdienst (ZRD). Private inzamelaars, die vooral bedrijfsafval ophalen, stoppen allemaal om 14.00 uur, meldt brancheorganisatie Vereniging Afvalbedrijven.
"Inzamelaars proberen hun werk op dit soort dagen eerder af te ronden dan ze normaal doen", zegt een woordvoerder van de NVRD. "Als het hard waait worden ondergrondse containers niet geleegd." De NVRD raadt mensen aan hun afvalbakken niet langs de weg te laten staan en als het kan in de schuur te zetten. Met de harde wind is er een kans dat containers omvallen en voor gevaarlijke situaties zorgen op de weg.
Rijkswaterstaat adviseert vrijdagmiddag niet de weg op te gaan in provincies waar code rood is afgekondigd vanwege storm Eunice. In de kustgebieden waarvoor code rood geldt worden zeer sterke windstoten verwacht met snelheden tot 130 kilometer per uur. Het weeralarm is vanaf 14.00 uur van kracht voor de provincies Zeeland, Zuid-Holland, Noord-Holland, Friesland, Flevoland, het IJsselmeergebied en het Waddengebied.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Televisiepersoonlijkheid Sonja Barend is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt omroep BNNVARA namens haar familie. Barend overleed zaterdag thuis in het bijzijn van haar familie.
11 minuten geledenBARCELONA (ANP) - De eerste veertig van in totaal zo'n tachtig boten zijn vanuit de haven in Barcelona vertrokken richting Gaza om daar hulp te bieden. Op deze Global Sumud Flotilla zijn ongeveer vijfhonderd mensen, de andere helft vertrekt later vanuit Italiƫ en Griekenland. Vanuit Spanje zijn zes Nederlanders mee, een meer dan gedacht omdat op de boot van Greenpeace ook een landgenoot meevaart, weet hoofd van de Nederlandse delegatie Marieke Stam sinds kort.
21 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De man die afgelopen vrijdag op klaarlichte dag een buschauffeur mishandelde in Rotterdam, wordt ook gezocht voor het eerder mishandelen van dezelfde buschauffeur. De vorige mishandeling vond op zaterdag 7 maart plaats, meldt de politie zondag. Er is inmiddels beeld van de verdachte verspreid waar hij herkenbaar op staat.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - Vijf Nederlanders vertrekken zondag in verschillende boten vanuit Barcelona richting Gaza. Ze zijn onderdeel van een internationale vloot die Palestijnen hulp wil bieden. Later vertrekken vanuit Italiƫ en Griekenland nog tien Nederlanders.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Bernard Z. (35), een van de verdachten die komende week terechtstaat voor de kunstroof in het Drents Museum in Assen in januari vorig jaar, heeft geen deal gesloten met justitie. Zijn advocaat bevestigt zaterdag een bericht hierover van RTL Nieuws.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De Nationale Ombudsman Reinier van Zutphen is kritisch op het voornemen van het kabinet om te besparen op de bijstand. Van Zutphen heeft daarom een brief geschreven aan minister Thierry Aartsen (VVD) van Werk en Participatie, vertelt hij zaterdag in het NOS Radio 1 Journaal.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - In Den Haag vieren ADO-fans dat hun club vrijdagavond kampioen is geworden in de eerste divisie. Er wordt vuurwerk afgestoken en automobilisten en scooterrijders claxonneren. Bij het stadion van ADO Den Haag zijn tientallen mensen samengekomen, ziet een ANP-verslaggever. Daar is vuurwerk te horen en groene rook te zien.
1 dag geleden