Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aftrap bij Europees duel Nice - FC Köln uitgesteld vanwege rellen

Aftrap bij Europees duel Nice - FC Köln uitgesteld vanwege rellen

NICE (ANP) - De wedstrijd in de Conference League tussen OGC Nice en 1. FC Köln begint bijna een uur later dan gepland vanwege rellen in en om het stadion. Het duel in Frankrijk zou om 18.45 uur beginnen, maar de aftrap werd uitgesteld naar 19.40 uur. De Europese bond UEFA laat weten dat het duel onmiddellijk wordt gestaakt als het weer mis gaat. Bij Nice zit oud-PSV'er Pablo Rosario op de bank.

Supportersgroepen van beide clubs zochten in en om het Allianz Riviera-stadion van Nice de confrontatie met elkaar. Ze gooiden over en weer met vuurwerk. De politie greep in met traangas.

Volgens Franse media viel een aanhanger van FC Köln vanaf de eerste ring zo'n 5 meter naar beneden toen de politie de tribunes op kwam om de orde te herstellen. Hij zou in kritieke toestand naar het ziekenhuis zijn gebracht. De aanvoerders van beide ploegen kwamen het veld op, om de toeschouwers op te roepen zich te gedragen.

Onbeschoft gedrag

Naar schatting zo'n 10.000 supporters van FC Köln zijn naar Nice gereisd om hun club aan te moedigen. Ze lieten veel rommel achter in de stad, tot boosheid van burgemeester Christian Estrosi van Nice. "Ik betreur het onbeschofte en schandalige gedrag van de fans uit Keulen", schreef hij op Twitter bij enkele foto's van lege flessen en blikken bier op straat. "Ze tonen een gebrek aan respect voor een stad die hen vriendelijk welkom heet. We sturen de rekeningen voor de schade en het schoonmaken van openbare plaatsen op naar FC Köln."

De Duitse club bood op Twitter excuses aan. "We veroordelen iedere vorm van geweld en staan voor respectvol gedrag en een sportieve omgang met elkaar. Hij spijt ons ook zeer voor alle vreedzame fans die er vandaag een Keuls voetbalfeest van hebben gemaakt."

Meer uit Voetbal

Aanvaller Linssen verlengt aflopend contract bij NEC tot 2028

NIJMEGEN (ANP) - Bryan Linssen (35) heeft zijn aflopende contract bij NEC met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Linssen kwam in januari 2025 over naar Nijmegen vanuit Japan. In ruim een jaar tijd speelde hij 45 wedstrijden en maakte hij veertien doelpunten. Hij is inmiddels uitgegroeid tot de vaste spits van NEC, dat met de derde plaats in de Eredivisie en het behalen van de bekerfinale een zeer succesvol seizoen beleeft.

12 uur geleden
Bondscoach Lucescu weg bij Roemenië na mislopen WK voetbal

BOEKAREST (ANP/AFP) - Mircea Lucescu is niet langer bondscoach van het Roemeense voetbalelftal. De 80-jarige coach heeft zijn functie neergelegd nadat hij er met zijn ploeg niet in was geslaagd om kwalificatie voor het WK voetbal van komende zomer af te dwingen, meldt de Roemeense voetbalbond.

12 uur geleden
Italiaanse bondsvoorzitter treedt alsnog af na WK-debacle Italië

ROME (ANP/RTR) - Voorzitter Gabriele Gravina van de Italiaanse voetbalbond heeft alsnog zijn functie neergelegd. Zijn positie stond onder grote druk nadat Italië dinsdagavond in de play-offs voor het WK voetbal werd uitgeschakeld door Bosnië en Herzegovina. Italië mist zo zijn derde mondiale eindronde op rij.

13 uur geleden
KNVB en grote steden werken aan meer ruimte voor amateurvoetbal

ZEIST (ANP) - De KNVB wil samen met de zes grootste Nederlandse gemeenten zorgen dat velden voor amateurvoetbal beter worden benut. Door de groei van steden is de beschikbare ruimte beperkt en staat deze onder druk, ziet de voetbalbond. Met 'Elk veld telt - Samen voor voetbal' wil de bond samen met Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Utrecht, Eindhoven en Groningen onder meer de capaciteit vergroten.

14 uur geleden
Voetballer Chery per direct weer speelgerechtigd voor NEC

NIJMEGEN (ANP) - NEC meldt dat aanvoerder Tjaronn Chery per direct weer inzetbaar is voor de club. De aanvaller van de Nijmeegse club heeft toestemming gekregen nadat er een oplossing is gevonden in de zogenoemde paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië. Het gaat hierbij om Surinaamse of Indonesische voetballers die een partner of kinderen met een Nederlandse nationaliteit hebben.

15 uur geleden
Internationals met Nederlandse kinderen snel weer in actie

DEN HAAG (ANP) - Voor een aantal Surinaamse of Indonesische internationals is er zo'n snelle oplossing in de zogenoemde paspoortkwestie mogelijk dat ze dit weekend gewoon in actie kunnen komen. Dat heeft een woordvoerder van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) aan het ANP laten weten. Het gaat daarbij om Surinaamse of Indonesische voetballers die kinderen met Nederlandse nationaliteit hebben.

15 uur geleden
Coach Slegers met Arsenal naar halve finales Champions League

LONDEN (ANP) - Titelverdediger Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finales van de Champions League voor vrouwen. De ploeg van de Nederlandse coach Renée Slegers verloor de returnwedstrijd op Stamford Bridge met 1-0 van Chelsea, maar had het eerste duel met 3-1 gewonnen.

1 dag geleden