Aftrap bij Europees duel Nice - FC Köln uitgesteld vanwege rellen
NICE (ANP) - De wedstrijd in de Conference League tussen OGC Nice en 1. FC Köln begint bijna een uur later dan gepland vanwege rellen in en om het stadion. Het duel in Frankrijk zou om 18.45 uur beginnen, maar de aftrap werd uitgesteld naar 19.40 uur. De Europese bond UEFA laat weten dat het duel onmiddellijk wordt gestaakt als het weer mis gaat. Bij Nice zit oud-PSV'er Pablo Rosario op de bank.
Supportersgroepen van beide clubs zochten in en om het Allianz Riviera-stadion van Nice de confrontatie met elkaar. Ze gooiden over en weer met vuurwerk. De politie greep in met traangas.
Volgens Franse media viel een aanhanger van FC Köln vanaf de eerste ring zo'n 5 meter naar beneden toen de politie de tribunes op kwam om de orde te herstellen. Hij zou in kritieke toestand naar het ziekenhuis zijn gebracht. De aanvoerders van beide ploegen kwamen het veld op, om de toeschouwers op te roepen zich te gedragen.
Onbeschoft gedrag
Naar schatting zo'n 10.000 supporters van FC Köln zijn naar Nice gereisd om hun club aan te moedigen. Ze lieten veel rommel achter in de stad, tot boosheid van burgemeester Christian Estrosi van Nice. "Ik betreur het onbeschofte en schandalige gedrag van de fans uit Keulen", schreef hij op Twitter bij enkele foto's van lege flessen en blikken bier op straat. "Ze tonen een gebrek aan respect voor een stad die hen vriendelijk welkom heet. We sturen de rekeningen voor de schade en het schoonmaken van openbare plaatsen op naar FC Köln."
De Duitse club bood op Twitter excuses aan. "We veroordelen iedere vorm van geweld en staan voor respectvol gedrag en een sportieve omgang met elkaar. Hij spijt ons ook zeer voor alle vreedzame fans die er vandaag een Keuls voetbalfeest van hebben gemaakt."
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Anthony Correia vastgelegd als trainer voor het nieuwe seizoen. De 43-jarige coach komt over van Telstar en tekent een contract voor drie seizoenen. De huidige trainer Ron Jans maakte begin januari bekend dat hij na het seizoen stopt.
39 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax accepteert het schikkingsvoorstel van de KNVB van één duel schorsing voor Takehiro Tomiyasu. De Japanner kreeg zaterdag een rode kaart voor een overtreding op aanvaller Lequincio Zeefuik van Heracles Almelo.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie leidt zondag de bekerfinale tussen AZ en NEC. Hij staat voor zijn vierde eindstrijd van de KNVB-beker, na duels tussen AZ en Vitesse (2017), Ajax - PSV (2022) en AZ - Go Ahead Eagles (2025).
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City blijft na een 3-0-overwinning bij Chelsea in de race om het landskampioenschap in Engeland. Het elftal van Pep Guardiola staat na 31 wedstrijden op de tweede plaats met 64 punten. City heeft 6 punten minder dan koploper Arsenal, maar heeft nog wel een wedstrijd minder gespeeld dan The Gunners. Chelsea is zesde met 48 punten uit 32 duels.
22 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ blijft op koers voor de play-offs om een plek in de voorrondes van de Conference League. De ploeg van coach Leeroy Echteld won zondag voor eigen publiek met 3-0 van sc Heerenveen.
23 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Feyenoord heeft diep in blessuretijd van het uitduel met NEC een voorsprong uit handen gegeven. Invaller Danilo maakte in de 97e minuut de gelijkmaker tegen zijn oude club (1-1).
1 dag geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle is zo goed als zeker van een vervolg in de Eredivisie. Het elftal van coach Henry van der Vegt speelde zondag in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Excelsior. PEC Zwolle staat na dertig wedstrijden met 34 punten op de dertiende plaats. Excelsior is de nummer 16 van de Eredivisie met 7 punten minder dan PEC Zwolle. Er staan nog vier speelronden op het programma.
1 dag geleden