Afstraffing door Bayern kost coach Dinamo Zagreb zijn baan
ZAGREB (ANP) - De 9-2-nederlaag van Dinamo Zagreb tegen Bayern München afgelopen dinsdag heeft trainer Sergej Jakirovic zijn baan gekost. De Bosnische trainer en de club uit Kroatië hebben met wederzijds goedvinden de samenwerking beëindigd. Sandro Perkovic is aangesteld als interim-coach.
De 47-jarige Jakirovic was eerder coach van HNK Rijeka. Sinds februari 2023 was hij trainer van Dinamo Zagreb, dat hij afgelopen seizoen naar de 25e landstitel leidde.
Zagreb leed afgelopen dinsdag de nederlaag met de meeste doelpunten tegen in de geschiedenis van de Champions League. "In zulke situaties is het het belangrijkste om netjes te blijven en de belangen van Dinamo voorop te stellen", zei clubvoorzitter Velimir Zajec. "Het is nu aan ons tijdens dit lastige moment om een besluit te nemen over een nieuwe coach en Dinamo weer op het spoor van succes terug te brengen."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Hans Jorritsma, voormalig hockeyer, hockeybondscoach en teammanager van het Nederlands voetbalelftal, is donderdag in zijn woonplaats Amsterdam na een periode van ziekte op 77-jarige leeftijd overleden. Dat laat zijn familie vrijdag aan het ANP weten.
19 minuten geledenTOLUCA (ANP) - Mexico heeft de voorbereiding op het WK voetbal in eigen land afgesloten met een ruime overwinning op Servië. De ploeg van trainer Javier Aguirre versloeg de Serviërs in het Mexicaanse Toluca met 5-1.
48 minuten geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De Mexicaanse autoriteiten hebben bezoekers van het WK voetbal dat over een kleine week begint, gerustgesteld. "We zijn klaar om het WK te organiseren met inachtneming van alle noodzakelijke veiligheidsmaatregelen", zei de Mexicaanse minister van Buitenlandse Zaken Roberto Velasco na een ontmoeting met zijn Duitse ambtsgenoot in Mexico-Stad.
1 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat, de bondscoach van de voetballers van Curaçao, kijkt uit naar de 'uitzwaaiwedstrijd' van zaterdag tegen Aruba. "Het wordt tijd dat we weer een keertje winnen. We zijn er klaar voor", sprak de 78-jarige Hagenaar donderdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie in het Corendon Resort.
12 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Voetbalfans die de sfeer erin willen brengen tijdens WK-wedstrijden zullen het zonder vuvuzela's moeten stellen. De FIFA verbiedt de plastic toeters in stadions in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
12 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - De Zweedse voetballers hebben de laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap gelijkgespeeld. In Stockholm eindigde de ontmoeting met Griekenland, dat zich niet voor de mondiale eindronde wist te kwalificeren, in 2-2. Zweden is op 20 juni in Houston de tweede tegenstander van Nederland in de groepsfase van het WK.
13 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft Andoni Iraola aangesteld als opvolger van de ontslagen coach Arne Slot. De 43-jarige Spanjaard komt over van Bournemouth, waar hij sinds 2023 de hoofdtrainer was.
13 uur geleden