Afstraffing door Bayern kost coach Dinamo Zagreb zijn baan
ZAGREB (ANP) - De 9-2-nederlaag van Dinamo Zagreb tegen Bayern München afgelopen dinsdag heeft trainer Sergej Jakirovic zijn baan gekost. De Bosnische trainer en de club uit Kroatië hebben met wederzijds goedvinden de samenwerking beëindigd. Sandro Perkovic is aangesteld als interim-coach.
De 47-jarige Jakirovic was eerder coach van HNK Rijeka. Sinds februari 2023 was hij trainer van Dinamo Zagreb, dat hij afgelopen seizoen naar de 25e landstitel leidde.
Zagreb leed afgelopen dinsdag de nederlaag met de meeste doelpunten tegen in de geschiedenis van de Champions League. "In zulke situaties is het het belangrijkste om netjes te blijven en de belangen van Dinamo voorop te stellen", zei clubvoorzitter Velimir Zajec. "Het is nu aan ons tijdens dit lastige moment om een besluit te nemen over een nieuwe coach en Dinamo weer op het spoor van succes terug te brengen."
Meer uit Voetbal
MAINZ (ANP) - Duitsland heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een ruime overwinning behaald in een oefenwedstrijd. Het elftal van bondscoach Julian Nagelsmann versloeg Finland in Mainz met 4-0. Finland wist zich niet voor het WK te kwalificeren.
5 uur geledenZÜRICH (ANP) - De videoscheidsrechter (VAR) kan tijdens het WK voetbal ook ingrijpen als de scheidsrechter een verkeerde beslissing heeft genomen over een hoekschop en bij het uitdelen van een gele of rode kaart aan de verkeerde speler. Dat heeft scheidsrechtersbaas Pierluigi Collina van de FIFA tijdens een bijeenkomst met internationale media waaronder het ANP bekendgemaakt.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Jurriën Timber sluit donderdag aan bij de WK-selectie van het Nederlands elftal. De verdediger van Arsenal vliegt mee naar New York voor een trainingskamp en een oefenduel met Oezbekistan. Dat meldt een woordvoerder van Oranje.
6 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Aanvaller Ousmane Dembélé heeft de supporters van Paris Saint-Germain komend seizoen opnieuw de eindzege in de Champions League beloofd. De Franse aanvaller deed dat aan de voet van de Eiffeltoren, waar hij samen met de andere spelers de zege van zaterdag op Arsenal in de finale van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams vierde.
8 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Ibrahima Konaté vertrekt na vijf jaar bij Liverpool. Dat meldt de 27-jarige Franse verdediger op sociale media.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Vivianne Miedema en Kerstin Casparij hebben met Manchester City de FA Cup gewonnen. In de finale in stadion Wembley in Londen werd Brighton & Hove Albion met 4-0 verslagen.
9 uur geledenNYON (ANP/AFP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft Khvicha Kvaratskhelia uitgeroepen tot beste speler in de Champions League dit seizoen. De Georgische buitenspeler won zaterdag in Boedapest met Paris Saint-Germain in de finale na strafschoppen van Arsenal.
9 uur geleden