Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Afstemming jeugdzorg moet beter'

'Afstemming jeugdzorg moet beter'

DEN HAAG (ANP) - De afstemming tussen organisaties die betrokken zijn bij de jeugdzorg moet beter. Het belang van het kind moet hierbij voorop staan. Dat zegt de Kinderombudsvrouw Margrite Kalverboer dinsdag ter gelegenheid van het Kinderrechtenverdrag.

Volgens Kalverboer is er te weinig afstemming tussen de betrokken organisaties en is het vaak onduidelijk wie verantwoordelijk is. Ook heeft de sector volgens haar te maken met financiële druk en zijn jeugdzorgmedewerkers meer tijd kwijt aan verantwoorden dan aan de hulp voor kinderen.

De Kinderombudsvrouw komt daarom met een stappenplan waarbij het belang van het kind ten allen tijde vooropstaat bij de beslissingen die worden genomen. "De kernvraag bij alle beslissingen moet zijn: wat heeft dit kind nodig en hoe gaan wij dat realiseren? Het stappenplan helpt om vanuit deze kernvraag te werken en zo het beste besluit voor het kind te nemen", stelt Kalverboer. "Met het Kinderrechtenverdrag als kompas bereiken we dat kinderen de goede besluiten krijgen waar zij recht op hebben en professionals weer kunnen doen waarvoor zij hun vak gekozen hebben. In de jeugdzorg en op alle andere plekken."

Meer uit Binnenland

Organisaties van introductieweken treffen maatregelen om hitte

UTRECHT (ANP) - De organisaties van de introductieweken voor nieuwe studenten treffen maatregelen vanwege het hete weer. Deze week zijn de introweken van Groningen, Leiden en Utrecht. Ook zijn ontgroeningen bij een aantal studentenverenigingen begonnen, zoals bij het Amsterdamse studentenkorps A.S.C./A.V.S.V.

13 minuten geleden
Rivierafvoeren historisch laag, einde droogte nog niet in zicht

DEN HAAG (ANP) - De afvoer van de Rijn is met 615 kubieke meter per seconde "lager dan ooit gemeten", meldt Rijkswaterstaat (RWS) in de wekelijkse droogtemonitor. Ook de afvoer van de Maas is laag, grondwaterstanden zijn op de meeste plaatsen laag tot extreem laag en het waterpeil van het IJsselmeer daalt. "Het einde van de droogte is niet in zicht", aldus Rijkswaterstaat.

15 minuten geleden
Politie bekeurt Friese boeren voor trekkers op de snelweg

WIJNALDUM (ANP) - De boeren die maandagavond in het noorden van Friesland op de A31 reden, krijgen een bekeuring, zegt de politie. Op de snelweg rijden met een landbouwvoertuig is niet toegestaan. De boeren waren de snelweg opgegaan na een protestactie in Sexbierum tegen het stikstofbeleid van het kabinet.

16 minuten geleden
Geen treinverkeer bij Venray door opgelaaide natuurbrand

OOSTRUM (ANP) - De natuurbrand in het Limburgse gebied Boschhuizerbergen is op dinsdag kort opgelaaid. Grote inzet van de brandweer heeft het "snel in de kiem kunnen smoren", aldus een woordvoerder van de veiligheidsregio. Door nabluswerkzaamheden is er tot in de avond geen treinverkeer mogelijk door het gebied.

48 minuten geleden
Taakstraf voor illegale handel in zieke puppy's

AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft de 29-jarige Berkan D. uit Best veroordeeld tot een taakstraf van 240 uur en een voorwaardelijke gevangenisstraf van 176 dagen voor illegale handel in jonge honden. De rechtbank stelde vast dat D. aan veertien mensen veelal zieke dwergkeeshondjes met vervalste hondenpaspoorten en vaccinatiestickers verkocht. Vier dieren overleden na de verkoop. Justitie had tweehonderd uur werkstraf en een voorwaardelijke celstraf van drie maanden geëist.

2 uur geleden
Hitteplan woensdag in vier provincies, donderdag heel Nederland

BILTHOVEN (ANP) - In Limburg, Noord-Brabant, Gelderland en Overijssel is vanaf woensdag het Nationaal Hitteplan van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) van kracht. Donderdag volgen de overige provincies, meldt het instituut.

2 uur geleden
NS attendeert Dal Vrij-reizigers op naderende kostenstijging

UTRECHT (ANP) - Het goedkope Nederland Dal Vrij Trein-abonnement gaat voor veel reizigers binnenkort over in een regulier abonnement. Daarvoor waarschuwt de NS. De kosten zullen dan meer dan verdubbelen.

3 uur geleden