
Afsteker Het Nationale Vuurwerk bezorgd om windvoorspelling
DEN HAAG (ANP) - Het bedrijf dat tijdens de jaarwisseling Het Nationale Vuurwerk bij de Erasmusbrug in Rotterdam afsteekt maakt zich zorgen om de windvoorspelling voor oud en nieuw. Volgens Jolanda Pen van Dream Fireworks mag er bij meer dan windkracht 5 niet meer afgestoken worden. "Het gaat er om spannen."
Weeronline voorspelt een stevige zuidwestenwind met harde tot stormachtige wind aan zee, windkracht 7-8 met zware windstoten. Ook op de andere plekken waar het bedrijf vuurwerkshows heeft, wordt het "kantje boord", denkt Pen. Het gaat onder meer om de twee andere locaties van het Nationale Vuurwerk in Hoek van Holland en de Rotterdamse wijk Nesselande.
Zorgen zijn er ook om het doorgaan van shows in Amsterdam, bij de Hofvijver in Den Haag en op drie plaatsen in Hilversum waaronder het Nationaal Aftelmoment. De beslissing ligt uiteindelijk bij de provincie, volgens Pen. "Het zou heel triest zijn als het niet doorgaat."
Windkracht 5
Op dit moment waait het 9 meter per seconde (windkracht 5), meldt een woordvoerder van de DCMR Milieudienst Rijnmond. "Daarmee kan het evenement tot nu toe gewoon doorgaan." Vrijdag worden nog een aantal controles uitgevoerd. Op oudjaarsdag zijn de hele dag twee inspecteurs aanwezig.
Uiteindelijk zullen de inspecteurs van de DCMR, de burgemeester en de organisatie van Het Nationale Vuurwerk beslissen of het kan doorgaan, aldus de woordvoerder.
Meer uit Binnenland
HELMOND (ANP) - In Helmond wordt in het bijzijn van PVV-leider Geert Wilders en FVD-voorman Thierry Baudet gedemonstreerd tegen de komst van een asielzoekerscentrum voor minderjarigen. Enkele honderden mensen hebben zich bij het stadhuis verzameld. Aan burgemeester Sjoerd Potters is een petitie overhandigd.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft herkenbare beelden getoond van verdachten van openlijke geweldpleging in Scheveningen in mei, waar toen rellen uitbraken. Het gaat om vier verdachten die zich nog niet hebben gemeld bij de politie, ondanks oproepen daartoe. Eerder werden van hen geblurde beelden getoond.
1 uur geledenUTRECHT/VENLO (ANP) - Een apotheekbedrijf in Venlo mag per direct geen enkel medicijn meer afgeven. Volgens de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) zijn er "acute risico's voor de patiƫntveiligheid". Zo'n bevel van de inspectie is heel uitzonderlijk.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De salarissen van medewerkers van universiteiten gaan omhoog. Daarnaast beloven de instellingen dat ze meer doen om het verschil in loon tussen mannen en vrouwen kleiner te maken. Dat staat in een cao, waarover werkgevers en vakbonden een akkoord hebben bereikt.
2 uur geledenZWOLLE (ANP) - Een 53-jarige man uit Zwolle is dinsdag veroordeeld tot acht jaar cel voor het jarenlang misbruiken van zijn zoon. Het misbruik vond volgens het slachtoffer tussen de vierhonderd en vijfhonderd keer plaats. De 52-jarige moeder van de jongen kreeg drie jaar.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het burgerinitiatief Amsterdam heeft een Keuze spant een rechtszaak aan tegen de gemeente Amsterdam omdat de stad volgens het initiatief de groei van het massatoerisme onvoldoende aanpakt. Amsterdam had van de groep tot dinsdag de tijd gekregen om zich te houden aan de eigen verordening uit 2021.
2 uur geledenREUSEL (ANP) - Op meerdere locaties waren dinsdagmiddag natuurbranden. Het ging onder meer om Oss in Brabant en Heerde op de Veluwe. De brandweer heeft ze geblust.
2 uur geleden