Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Afsprakenboeken kappers vol in aanloop naar heropening

Afsprakenboeken kappers vol in aanloop naar heropening

DEN HAAG (ANP) - Kappers worden helemaal platgebeld voor afspraken sinds het nieuws is uitgelekt dat kapperszaken waarschijnlijk per zaterdag weer open mogen. Onder andere haar- en beautyboekingenwebsite Treatwell, waar ruim 3000 salons bij zijn aangesloten, ziet een "massale run" op kappersafspraken, zegt een woordvoerster.

Treatwell noteerde donderdag na de gelekte kabinetsplannen al een verdubbeling van het aantal boekingen en verwacht er in de loop van vrijdagavond en zaterdagochtend nog meer. Mensen boeken met name afspraken bij de kapper, maar willen ook hun nagels en wenkbrauwen laten doen. Eenzelfde piek ontstond bij de vorige heropening van de kappers, aldus de zegsvrouw.

Mannen zijn de belangrijkste doelgroep van Treatwell. "Die willen zo snel en efficiënt mogelijk boeken. Ze besteden dan gemiddeld 20 tot 35 euro." Mensen boeken ook complete pakketten met knippen, verven en stylen. De vaste klanten boeken vaak als eerste. Na persconferenties waarin een heropening van kapperszaken werd aangekondigd vinden veel nieuwe klanten hun weg naar het platform. "Dat zien we steeds gebeuren."

In de kleur

Bij de Haagse dames- en herenkapper Leon Zuidgeest Kappers is het ook erg druk met telefoontjes voor afspraken, vertelt Priscilla Takats, bedrijfsleidster van het filiaal in winkelcentrum Het Kleine Loo in Den Haag. "Het afsprakenboek online stroomt ook lekker vol." Ze verwacht dat de telefoon "ontploft" na de persconferentie. "Heel veel mensen zijn begin december vlak voor de sluiting nog geweest. Sommige zitten nog in de kleur. Mensen willen vooral komen voor de uitgroei, knippen en föhnen." Het filiaal, een van de zes die Zuidgeest Kappers in totaal heeft, is aanstaande zondag speciaal open om alle klanten te kunnen bedienen.

Bij de dames- en herensalons van Hizi Hair (ongeveer 75 salons in Nederland) en Kinki Kappers (zo'n 40 salons) zijn de boekingen sinds donderdag "verveelvoudigd" en staat het afsprakenboek voor zaterdag "ramvol", zegt een woordvoerster van de twee kappersmerken. De zegsvrouw merkt op dat mensen ook weer toe lijken te zijn aan sociaal contact. Mensen geven ook gemiddeld wat meer uit. Dat komt door zowel uitgebreidere behandelingen als het kopen van producten die op zijn.

Kapperszaken maken zich nog wel zorgen over de versoepeling omdat nog niet duidelijk is of er in de salons nog aanvullende maatregelen gaan gelden, aldus de woordvoerster van Hizi en Kinki. "Als je nu klanten hebt staan tot 18.00 uur, maar je mag maar open tot 17.00 uur dan moeten we toch mensen teleurstellen."

Meer uit Financieel

Lufthansa-piloten gaan langer staken

FRANKFURT (ANP) - Piloten van het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa breiden hun staking uit. Ze leggen donderdag en vrijdag ook het werk neer, nadat er maandag en dinsdag al werd gestaakt. Vakbond Cockpit kondigde dit aan. Honderden vluchten in Duitsland werden deze week geannuleerd door de tweedaagse pilotenstaking.

18 minuten geleden
Staatssecretaris: geopolitiek belang haven is lang onderschat

ROTTERDAM (ANP) - Het geopolitieke belang van de Rotterdamse haven is lang onderschat geweest. Dat zei staatssecretaris van Defensie Derk Boswijk op het Havencongres Rotterdam. Volgens hem is er nu meer urgentie. In de haven is eind vorig jaar een terrein gereserveerd waar militair materieel kan worden overgeslagen.

2 uur geleden
Renault schrapt duizenden ingenieursbanen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Franse autoconcern Renault gaat het aantal ingenieursbanen de komende twee jaar tot 20 procent verminderen. Daarmee wil de autofabrikant de organisatie stroomlijnen onder druk van toenemende concurrentie, vooral uit China.

2 uur geleden
Eigenaar Gucci en Balenciaga ziet opbrengsten verder dalen

PARIJS (ANP) - Kering, de eigenaar van onder meer Gucci, Saint Laurent, Bottega Veneta en Balenciaga, heeft de opbrengsten in het afgelopen kwartaal verder zien dalen. Bij Gucci, het belangrijkste merk van het Franse concern, zakte de omzet met 14 procent.

2 uur geleden
Optimisme over Iran stuwt Damrak, Besi naar recordniveau

AMSTERDAM (ANP) - De beurskoersen op het Damrak gingen dinsdag verder omhoog, gesteund door optimisme dat de vredesgesprekken tussen de VS en Iran spoedig worden hervat. Ook elders in Europa en op Wall Street zat de sfeer er goed in. Bij de grote fondsen in Amsterdam viel chipconcern Besi op met een koerswinst van 5,4 procent op 218 euro, de hoogste slotstand ooit. Dat volgde nadat Bank of America het koersdoel voor Besi had opgeschroefd en zich positief had uitgelaten over het bedrijf.

3 uur geleden
Topman haven Antwerpen-Brugge stapt vervroegd op

ANTWERPEN (ANP) - Jacques Vandermeiren, topman van de haven Antwerpen-Brugge, stapt vervroegd op. Dat kondigde het bedrijf dinsdag aan. De Nederlander Rob Smeets, die nu operationeel directeur is, neemt de leiding tijdelijk over.

3 uur geleden
ERK: onduidelijkheden in EU-fonds voor CO2-uitstotende bedrijven

LUXEMBURG (ANP) - De Europese Rekenkamer (ERK) ziet onduidelijkheden in een fonds dat de Europese Commissie wil voor bedrijven die veel CO2 uitstoten. Het fonds is bedoeld voor bedrijven die meststoffen, aluminium, ijzer en staal produceren. Brussel ziet deze bedrijven als essentieel en is bang dat productie te duur wordt door eerder afgesproken klimaatregels.

4 uur geleden