Afsprakenboeken kappers vol in aanloop naar heropening
DEN HAAG (ANP) - Kappers worden helemaal platgebeld voor afspraken sinds het nieuws is uitgelekt dat kapperszaken waarschijnlijk per zaterdag weer open mogen. Onder andere haar- en beautyboekingenwebsite Treatwell, waar ruim 3000 salons bij zijn aangesloten, ziet een "massale run" op kappersafspraken, zegt een woordvoerster.
Treatwell noteerde donderdag na de gelekte kabinetsplannen al een verdubbeling van het aantal boekingen en verwacht er in de loop van vrijdagavond en zaterdagochtend nog meer. Mensen boeken met name afspraken bij de kapper, maar willen ook hun nagels en wenkbrauwen laten doen. Eenzelfde piek ontstond bij de vorige heropening van de kappers, aldus de zegsvrouw.
Mannen zijn de belangrijkste doelgroep van Treatwell. "Die willen zo snel en efficiënt mogelijk boeken. Ze besteden dan gemiddeld 20 tot 35 euro." Mensen boeken ook complete pakketten met knippen, verven en stylen. De vaste klanten boeken vaak als eerste. Na persconferenties waarin een heropening van kapperszaken werd aangekondigd vinden veel nieuwe klanten hun weg naar het platform. "Dat zien we steeds gebeuren."
In de kleur
Bij de Haagse dames- en herenkapper Leon Zuidgeest Kappers is het ook erg druk met telefoontjes voor afspraken, vertelt Priscilla Takats, bedrijfsleidster van het filiaal in winkelcentrum Het Kleine Loo in Den Haag. "Het afsprakenboek online stroomt ook lekker vol." Ze verwacht dat de telefoon "ontploft" na de persconferentie. "Heel veel mensen zijn begin december vlak voor de sluiting nog geweest. Sommige zitten nog in de kleur. Mensen willen vooral komen voor de uitgroei, knippen en föhnen." Het filiaal, een van de zes die Zuidgeest Kappers in totaal heeft, is aanstaande zondag speciaal open om alle klanten te kunnen bedienen.
Bij de dames- en herensalons van Hizi Hair (ongeveer 75 salons in Nederland) en Kinki Kappers (zo'n 40 salons) zijn de boekingen sinds donderdag "verveelvoudigd" en staat het afsprakenboek voor zaterdag "ramvol", zegt een woordvoerster van de twee kappersmerken. De zegsvrouw merkt op dat mensen ook weer toe lijken te zijn aan sociaal contact. Mensen geven ook gemiddeld wat meer uit. Dat komt door zowel uitgebreidere behandelingen als het kopen van producten die op zijn.
Kapperszaken maken zich nog wel zorgen over de versoepeling omdat nog niet duidelijk is of er in de salons nog aanvullende maatregelen gaan gelden, aldus de woordvoerster van Hizi en Kinki. "Als je nu klanten hebt staan tot 18.00 uur, maar je mag maar open tot 17.00 uur dan moeten we toch mensen teleurstellen."
Meer uit Financieel
TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Japan krijgt voor het eerst sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten weer een lading ruwe olie uit die regio geleverd. Het schip komt volgens het Japanse ministerie van Handel maandag aan.
13 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag hoger begonnen. De hoop op een spoedig einde van de oorlog in het Midden-Oosten bleef de stemming op de beursvloeren ondersteunen. Volgens de Amerikaanse president Donald Trump zal het conflict met Iran snel voorbij zijn. Ook de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio verklaarde "goede tekenen" te zien in de besprekingen met Iran, ondanks dat de landen nog van mening verschillen over de uraniumvoorraad van Iran en de controle van de Straat van Hormuz.
38 minuten geledenNICOSIA (ANP) - Het verzoek van Italië voor extra fiscale ruimte voor maatregelen tegen de energiecrisis vindt geen gehoor in de EU-lidstaten. Alleen Spanje steunt het verzoek, maar niet voor maatregelen op de korte termijn zoals Italië wil. Ministers van Financiën van onder meer België, Litouwen en Cyprus wijzen het idee resoluut van de hand, zo bleek vrijdag voor het begin van de vergadering met de ministers van Financiën van de eurogroeplanden in Nicosia.
39 minuten geledenUTRECHT (ANP) - CNV wil dat werkgevers moeders meer ondersteunen na de geboorte van een kind. De vakbond stelt wekelijkse gesprekken met leidinggevenden voor, meer betrokkenheid van de bedrijfsarts en een zogeheten mum-buddy, een ervaren collega die ook vertrouwenspersoon is.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Zo'n vijftig winkels van slijterijketen Gall & Gall blijven vrijdag dicht omdat medewerkers het werk opnieuw neerleggen, stelt FNV. De vakbond is ontevreden met het eindbod van Gall & Gall voor een nieuwe cao. Vooral in de regio's Rotterdam, Amsterdam en Eindhoven zouden veel vestigingen gesloten blijven.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In het eerste kwartaal van dit jaar reisden minder passagiers via Nederlandse luchthavens, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Zo'n 16,2 miljoen reizigers maakten in de eerste drie maanden van dit jaar gebruik van Nederlandse vliegvelden. Winters weer in januari en het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten in februari zorgden voor veel geannuleerde vluchten en dus minder passagiers.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bestaande koopwoningen waren in april gemiddeld 4,3 procent duurder dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van cijfers van het Kadaster. Daarmee vlakt de stijging verder af. In maart lagen de huizenprijzen nog 5 procent hoger dan diezelfde maand vorig jaar.
3 uur geleden