Afspraken provincies en regering over opkopen stikstofrechten
LEEUWARDEN (ANP) - De provincies en de regering hebben afspraken gemaakt over het opkopen van stikstofrechten. Zo moet worden voorkomen dat de overheden elkaar verrassen bij aankopen die soms ook over provinciegrenzen gaan.
Als provincies stikstofrechten kopen die deels over de provinciegrenzen gaan, betekent dat, dat de andere provincie deze rechten niet voor eigen inwoners kan opkopen. Provincies hebben dit liever niet, omdat zij alle stikstofruimte willen gebruiken voor hun eigen inwoners. Nu is het zo afgesproken dat de plannen met de andere overheden gedeeld moeten worden, zodat andere provincies nog iets kunnen doen om die stikstofrechten zelf te krijgen.
Stikstofrechten worden opgekocht om vergunningverlening mogelijk te maken, onder meer voor boerenbedrijven. "Het is altijd goed om afspraken te maken over stikstof", zei de Friese gedeputeerde Matthijs de Vries.
Commissaris van de Koning Arno Brok zei dat dit tussen provincies soms een "punt van irritatie" is. Het is volgens hem voorgekomen dat provincies hier onderling problemen door kregen. Dit is in Friesland niet gebeurd.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - Het is voorlopig klaar met het winterse weer. "Deze week staan zelfs de eerste echte lentedagen op het programma met woensdag zeer lokaal zelfs bijna 20 graden", schrijft Weeronline. Dinsdag verwacht het weerbureau de eerste "lenteachtige" taferelen.
5 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Tijdens de jaarlijkse herdenking van het bombardement op Nijmegen hebben actievoerders van XR Justice Now de toespraak van de Amerikaanse ambassadeur Joe Popolo verstoord. De politie heeft negen mensen opgepakt wegens verstoring van de openbare orde, aldus een woordvoerder.
5 uur geledenBOXTEL (ANP) - De verdachte die is opgepakt voor het neersteken van een vrouw in Boxtel (Noord-Brabant) is een 62-jarige vrouw uit dezelfde plaats. De politie meldt dat de bewoonster zondagochtend de voordeur van haar woning aan de Annastraat opende en toen werd neergestoken. Ze raakte ernstig gewond. De verdachte zit vast.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ruim zeshonderd mensen staan zondagmiddag op de Dam in Amsterdam om daar te herdenken dat Rusland deze week vier jaar geleden Oekraïne binnenviel. Aan een protestmars vanaf het Museumplein deden zo'n driehonderd tot vierhonderd mensen mee.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam nemen zo'n 300 tot 400 mensen deel aan een protestmars vanaf het Museumplein naar de Dam om te herdenken dat Rusland deze week vier jaar geleden Oekraïne binnenviel.
7 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Het overlijden van Koos Postema heeft tot veel reacties geleid uit media en politiek. Zondag werd bekend dat de radio- en tv-presentator op 93-jarige leeftijd is overleden.
8 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Tv-presentator Koos Postema is op 93-jarige leeftijd overleden. Dat heeft een woordvoerder van zijn familie zondag aan het ANP bekendgemaakt. Postema overleed zaterdag aan de gevolgen van ouderdom in het bijzijn van zijn twee dochters Judith en Ingrid.
10 uur geleden