Afsplitsen staaltak Thyssenkrupp onzeker door oorlog in Oekraïne
ESSEN (ANP/BLOOMBERG) - De afsplitsing van de staaltak van industrieconcern Thyssenkrupp staat door de oorlog in Oekraïne op losse schroeven. Het Duitse conglomeraat weet vanwege de economische omstandigheden niet of een splitsing nog haalbaar is.
Het bedrijf hield al rekening met een langdurig proces vanwege wettelijke en andere hindernissen. Evengoed blijft het concern erbij dat het afsplitsen van de staaltak beter is voor de toekomst van het bedrijf.
De problemen nu roepen opnieuw vragen op over de inspanningen van het bedrijf om zichzelf te hervormen. Al voor de coronacrisis was duidelijk dat ingrepen nodig waren om te kunnen overleven.
Liftdivisie
In 2020 werd de winstgevende liftdivisie verkocht. Daarna kwam het bedrijf met plannen voor het naar de beurs brengen van de waterstof elektrolyse eenheid. Maar de verkopen van andere onderdelen zoals de scheepsbouwactiviteiten lukt vooralsnog niet.
Een paar jaar terug ketste een fusie tussen Tata Steel Europe, waar ook Tata Steel in IJmuiden toe behoort, en de staaldivisie van Thyssenkrupp nog af. De bedrijven staakten de poging nadat duidelijk werd dat Brussel niet akkoord zou gaan met de samensmelting.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De investeringen van bedrijven in Nederland zijn in november afgenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Ondernemingen investeerden 4,1 procent minder vergeleken met dezelfde maand een jaar eerder. De daling volgt op een kleine toename van de investeringen van 0,3 procent in oktober en een stijging van 3,2 procent in september.
7 minuten geledenFRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa heeft besloten langere tijd niet op de Iraanse hoofdstad Teheran te vliegen. Lufthansa heeft de vluchten nu opgeschort tot en met 29 maart, meldt een woordvoerster. Ook blijft de luchtvaartmaatschappij het luchtruim boven Iran mijden.
5 uur geledenDAVOS (ANP/AFP/RTR) - De 56e editie van het World Economic Forum in Davos is maandagavond geopend met een openingsconcert dat bijna een uur duurde. Het thema dit jaar is 'A Spirit of Dialogue'.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Kunstmestproducent OCI mag voorlopig niet fuseren met het Egyptische bouwbedrijf Orascom. De ondernemingskamer van het gerechtshof Amsterdam heeft maandag bepaald dat hierover niet mag worden gestemd op de aandeelhoudersvergadering van OCI donderdag.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De ministers van Financiën van de eurolanden dragen de Kroaat Boris Vujčić voor als vicepresident van de ECB. Dat hebben zij maandag tijdens een vergadering in Brussel besloten, melden EU-bronnen. Er waren zes kandidaten om de huidige vicepresident Luis de Guindos op te volgen. Zijn mandaat loopt eind mei af.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De bouwsector in de Europese Unie zal de komende jaren weer groeien, verwacht ING. De bank denkt dat de productie dit jaar met 1,5 procent toeneemt en in 2027 met 2 procent. Voor Nederland voorziet ING kleinere stijgingen.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf Czechoslovak Group (CSG) wil nog deze week debuteren op het Damrak. De in Praag gevestigde wapenproducent hoopt volgens bronnen van persbureau Bloomberg donderdag de laatste formaliteiten af te ronden, waarna vrijdag de handel moet beginnen. Dat zou uitzonderlijk snel zijn voor een beursgang van het formaat van CSG.
12 uur geleden