Afsplitsen staaltak Thyssenkrupp onzeker door oorlog in Oekraïne
ESSEN (ANP/BLOOMBERG) - De afsplitsing van de staaltak van industrieconcern Thyssenkrupp staat door de oorlog in Oekraïne op losse schroeven. Het Duitse conglomeraat weet vanwege de economische omstandigheden niet of een splitsing nog haalbaar is.
Het bedrijf hield al rekening met een langdurig proces vanwege wettelijke en andere hindernissen. Evengoed blijft het concern erbij dat het afsplitsen van de staaltak beter is voor de toekomst van het bedrijf.
De problemen nu roepen opnieuw vragen op over de inspanningen van het bedrijf om zichzelf te hervormen. Al voor de coronacrisis was duidelijk dat ingrepen nodig waren om te kunnen overleven.
Liftdivisie
In 2020 werd de winstgevende liftdivisie verkocht. Daarna kwam het bedrijf met plannen voor het naar de beurs brengen van de waterstof elektrolyse eenheid. Maar de verkopen van andere onderdelen zoals de scheepsbouwactiviteiten lukt vooralsnog niet.
Een paar jaar terug ketste een fusie tussen Tata Steel Europe, waar ook Tata Steel in IJmuiden toe behoort, en de staaldivisie van Thyssenkrupp nog af. De bedrijven staakten de poging nadat duidelijk werd dat Brussel niet akkoord zou gaan met de samensmelting.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse beurzen gingen woensdag hoger van start, geholpen door meevallende bedrijfsresultaten en een daling van de olieprijs. Beleggers kijken vooral uit naar de kwartaalresultaten van chipconcern Nvidia, die na de slotbel worden gepubliceerd.
17 minuten geledenJAKARTA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Indonesische regering heeft een verregaand plan gepresenteerd om de export van een aantal belangrijke grondstoffen onder haar controle te brengen. Daarbij wordt een door de regering aangewezen exportbedrijf verantwoordelijk voor de uitvoer van onder andere palmolie en steenkool, kondigde president Prabowo Subianto aan. De stap kan grote gevolgen hebben voor de internationale grondstoffenmarkten, want Indonesië is wereldwijd de grootste exporteur van palmolie, thermische kolen en nikkel.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De hogere prijzen aan de pomp raken waarschijnlijk eerder de consumptie dan het rijgedrag van mensen. Huishoudens zullen daardoor vaker moeten besparen op andere uitgaven, staat in een rapport van ING. De economen van de bank onderzochten de gevolgen van de gestegen brandstofkosten voor huishoudens in de eurozone.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie voert gesprekken met de haven van Rotterdam en andere grote havens over de opslag van gezamenlijk ingekochte kritieke mineralen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. In december kondigde de Europese Commissie plannen aan om voor belangrijke grondstoffen minder afhankelijk te worden van China. Daar maakt gezamenlijke inkoop deel van uit.
2 uur geledenALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Zeeman heeft in 2025 meer omzet geboekt dan een jaar eerder, ondanks dat de kledingdiscounter minder spullen verkocht. Dat meldt Zeeman in het jaarlijkse mvo-verslag.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een grote meerderheid van de vakbondsleden onder rijksambtenaren heeft ingestemd met de afspraken die vakbonden en het kabinet maakten over een nieuwe cao. Eind april kwam het al tot een principeakkoord over een loonsverhoging, na weken vol stakingen van rijksambtenaren tegen de nullijn waar de regering lang aan vasthield.
3 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, is "behoorlijk blij" met het akkoord van de EU over de handelsdeal met de Verenigde Staten. Het parlement, de Europese Commissie en de lidstaten hebben tot diep in de nacht onderhandeld. Volgens Lange zijn ze het eens geworden over een vangnet voor het geval dat de VS zich niet aan de afspraken houdt.
5 uur geleden