Afsluitdijk (A7) dicht door ongeluk met vrachtwagen
DEN OEVER (ANP) - De Afsluitdijk (A7) is dinsdag in beide richtingen dicht, meldt de ANWB rond het middaguur. De afsluiting is het gevolg van een aanrijding tussen een tankwagen en een personenauto in de buurt van de Stevinsluizen bij Den Oever. Daarbij is een man om het leven gekomen. Het gaat om de bestuurder van de auto, laat de politie weten.
Het ongeluk gebeurde rond 11.00 uur. Er werden meerdere hulpdiensten opgeroepen, waaronder een traumahelikopter. Reanimatie van de autobestuurder mocht niet baten, aldus een politiewoordvoerder. Hoe het ongeval kon gebeuren, is nog niet duidelijk. Het team Forensische Opsporing Verkeer van de politie doet onderzoek naar de toedracht.
Verkeer tussen Noord-Holland en Friesland kan omrijden via Flevoland, aldus de ANWB. Rijkswaterstaat verwacht dat de Afsluitdijk rond 15.00 uur weer wordt vrijgegeven.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Geert Dales (BVNL) heeft zondag bij de politie aangifte gedaan tegen BIJ1-lijsttrekker Tofik Dibi wegens smaad en laster. Dibi zei onlangs tegen het ANP dat Dales hem "gedoxt" had op X. "En dat is niet waar", volgens Dales.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Er zit nog één verdachte vast voor het doodschieten van een 41-jarige man uit Rotterdam in een woning aan de Zevenkampse Ring in het Rotterdamse stadsdeel Prins Alexander. Het is een 35-jarige man uit Rotterdam, die zich zaterdagavond zelf bij de politie meldde. Hij wordt binnenkort voorgeleid aan de rechter-commissaris, meldt de politie.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Door een tijdelijke oplossing kunnen kinderen en hun ouders in het Prinses Máxima Centrum in Utrecht weer veilig water uit de kraan drinken. Het ziekenhuis heeft een waterzak, vanwaaruit schoon drinkwater het gebouw in wordt gepompt. Die is er ook op maandag en dinsdag, meldt het ziekenhuis, waar kinderen met kanker worden behandeld.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Door de drinkwaterproblemen in Utrecht kunnen bezoekers van poppodium TivoliVredenburg voorlopig geen ijsklontjes krijgen. Ook is er minder koffie en thee. Het zalencentrum zegt gebruik te maken van het drinkwater van Vitens en zich daarom te houden aan de adviezen van de leverancier. Een van die adviezen is om het water drie minuten te koken voor gebruik.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het Nederlandse tekort aan studentenkamers wordt naar verwachting nog groter. Door de grootschalige verkoop van particuliere studentenhuizen zijn er, vooral in de grote studiesteden, steeds minder studentenkamers beschikbaar. Dat stelt kenniscentrum Kences. "Nog nooit was het studentenhuisvestingstekort zo nijpend als nu. Maar dit jaar neemt dit tekort dus flink toe."
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Marjolein Moorman (GroenLinks-PvdA) wil geen fractievoorzitter worden van haar partij, nadat Frans Timmermans vanwege de tegenvallende verkiezingsuitslag was opgestapt. Dat zegt zij in haar podcast De Binnenkamer, die ze samen met haar echtgenoot maakt.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De stichting die een concert voor een joodse feestdag wilde houden in Amsterdam stapt naar de rechter, nu het Concertgebouw het feest heeft geannuleerd. "Wij kunnen en willen niet meegaan in een beperking van religieuze keuzevrijheid en in deze isolerende en polariserende actie", meldt de Stichting Chanukah Concert, die juridische stappen aankondigt.
11 uur geleden