Afslankmiddel Wegovy mag in de VS voortaan ook in pilvorm
KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Deense farmaceut Novo Nordisk heeft in de Verenigde Staten goedkeuring gekregen om een pilversie van zijn succesvolle obesitasinjectie Wegovy op de markt te brengen. "Met de goedkeuring van de Wegovy-pil vandaag krijgen patiënten een handige, dagelijkse pil die hen kan helpen net zoveel gewicht te verliezen als de oorspronkelijke Wegovy-injectie", stelt topman Mike Doustdar.
De goedkeuring door de Amerikaanse gezondheidsautoriteit FDA is gebaseerd op de resultaten van een studie, waaruit bleek dat mensen die dagelijks een pil van 25 milligram innamen, ongeveer 16,6 procent van hun lichaamsgewicht verloren.
Het nieuws werd verwelkomd door het US Obesity Care Advocacy Network (OCAN). De belangenorganisatie stelt dat het middel een alternatief kan bieden voor mensen die terughoudend zijn om met injectietherapie te beginnen. Ook zou het medicijn in pilvorm veel goedkoper kunnen uitpakken.
Belangrijke mijlpaal
Novo Nordisk wil begin januari beginnen met de verkoop van de afslankpillen in de VS. Het bedrijf is van plan de 1,5 milligram dosis van de pil aan contant betalende patiënten te verkopen voor een startprijs van 149 dollar per maand. Details over de kosten voor hogere doseringen en de prijs voor degenen die gebruikmaken van een verzekering zijn nog niet bekend.
Novo Nordisk heeft dit jaar ook goedkeuring aangevraagd in Europa en andere delen van de wereld. Wanneer de pillen hier op de markt komen, is nog niet te zeggen.
Voor het Deense bedrijf gaat het om een belangrijke mijlpaal. Novo Nordisk heeft op de markt voor afslankmiddelen terrein verloren aan het middel Zepbound van rivaal Eli Lilly, dat volgens vergelijkingen effectiever zou werken. De concurrent verwacht binnenkort ook met een pilvariant te komen. De goedkeuring daarvan wordt in maart voorzien.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De economie van de eurozone zal van alle grote economieën ter wereld het hardst worden getroffen door een langdurig conflict tussen de Verenigde Staten en Iran, meldt ING in een rapport. Dat komt volgens de economen van de bank doordat de eurolanden vrijwel al hun olie en een groot deel van het benodigde gas importeren.
46 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Veel schepen liggen voor anker in de Perzische Golf. Dat komt door de blijvende onveiligheid in het gebied en de blokkade van aangrenzende wateren door het conflict rond Iran. "Op het moment dat er voldoende aanvallen op schepen worden uitgevoerd, betekent dat feitelijk dat een veilig vertrek van schepen uit de Perzische Golf vrijwel onmogelijk wordt gemaakt", meldt de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR).
2 uur geledenDUBAI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Amazon kampt met een storing bij zijn clouddiensten in de Verenigde Arabische Emiraten door problemen met de stroomvoorziening. Amazon heeft ook gemeld dat een datacenter is geraakt door een onbekend object waardoor brand ontstond. Daarop werd de stroomtoevoer stilgelegd door de brandweer.
2 uur geledenRIYAD (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco heeft de grote olieraffinaderij Ras Tanura maandagochtend stilgelegd na een drone-aanval waardoor een kleine brand bij het complex uitbrak. Volgens de autoriteiten gaat het om een voorzorgsmaatregel: er is geen grote schade aan de raffinaderij en er zijn geen gewonden.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM behoorde maandag tot de verliezers op de Amsterdamse beurs. Ook andere grote luchtvaartmaatschappijen stonden onder druk door de annuleringen van veel vluchten in het Midden-Oosten en de sterk gestegen brandstofprijzen. Olie- en gasproducenten als Shell profiteerden daarentegen van de forse opmars van de olie- en gasprijzen die volgden op de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran. Air France-KLM zakte ruim 7 procent en Shell klom 5 procent.
3 uur geledenZEIST (ANP) - De bedrijfsomstandigheden in de Nederlandse industrie zijn in februari licht verbeterd met een iets sterkere groei van de bedrijvigheid dan een maand eerder. Dat meldt de Nederlandse Vereniging voor Inkoopmanagement (Nevi) op basis van haar maandelijkse meting naar de industriële activiteit. Die meting werd gedaan voor de aanvallen op Iran.
4 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Nederland telt steeds meer ouderen die aanvullende inkomensondersteuning ontvangen omdat ze geen volledige AOW krijgen. De Sociale Verzekeringsbank (SVB) voorziet komende jaren een toename met ruim de helft. In 2040 gaat het volgens de organisatie waarschijnlijk om 94.000 huishoudens op een AOW-bevolking van ongeveer 4,6 miljoen mensen.
4 uur geleden