Afschieten edelherten in Oostvaardersplassen mag doorgaan
LELYSTAD (ANP) - De Stichting Faunabeheereenheid Flevoland mag doorgaan met het afschieten van edelherten in de Oostvaardersplassen. De provincie Flevoland gaf daar terecht toestemming voor, aldus de voorzieningenrechter van de Raad van State.
Dierenorganisaties Dierbaar Flevoland en de Stichting Fauna4Life wilden dat de rechter er een stokje voor zou steken. Die heeft donderdag besloten dat dat niet nodig is, onder meer omdat afschot van de grazers bijdraagt aan het herstel van de biodiversiteit in het beschermde vogelreservaat.
In de Oostvaardersplassen is ruimte voor zo'n 500 edelherten. Maar het lukt gebiedsbeheerder Staatsbosbeheer maar niet om die doelstand te halen. Er worden niet genoeg herten afgeschoten en er worden elk jaar veel jonge dieren geboren. Om die reden is afgelopen najaar besloten om met meer jagers zoals die van de Faunabeheereenheid aan de slag te gaan. Deze winter moest Staatsbosbeheer 1600 edelherten afschieten, maar nu het opnieuw een zachte winter is geweest wordt dat streefgetal niet gehaald. Er wordt geschoten tot 1 mei, als het broedseizoen van de vogels begint.
In 2020 gaf de Raad van State al toestemming voor het afschieten van edelherten. De dierenorganisaties gingen daar niet mee akkoord en zijn een bodemprocedure begonnen. Het zal zeker nog tot na 1 mei duren voordat die zaak wordt behandeld.
Meer uit Binnenland
WENEN (ANP) - De Vlaamse omroep VRT wil dat de omroepen die zijn aangesloten bij de European Broadcasting Union (EBU) gaan stemmen over welke landen mogen meedoen aan het Eurovisie Songfestival. Ook wil de Vlaamse zender een duidelijke stellingname tegen oorlog en geweld. Als dat niet gebeurt, stuurt België volgend jaar geen kandidaat.
2 uur geledenVICTORIA (ANP) - Een Canadese opvarende van het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus. Dat meldt omroep CBC op basis van een Canadese gezondheidsfunctionaris.
4 uur geledenBARENDRECHT (ANP) - Demonstranten van de groep Geef Tegengas hebben zaterdag opnieuw een spoorlijn in het havengebied van Rotterdam geblokkeerd. Het is de achtste dag op rij dat dit gebeurt. Goederentreinen kunnen daardoor niet van en naar de haven rijden.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In enkele steden wordt zaterdagmiddag onder de noemer Nationaal Protest geprotesteerd tegen onder meer asielopvang en bezuinigingen op de zorg. De organisatie zei vooraf uit te gaan van een vreedzame en massale demonstratie. De actie was aangekondigd in negen steden. Hier en daar zijn ook mensen de straat opgegaan om een tegengeluid te laten horen.
11 uur geledenPURMEREND (ANP) - De politie is vrijdagavond op een kermis in Purmerend aangevallen door tientallen jongeren. Dat gebeurde nadat agenten een grote vechtpartij tussen meerdere jonge mensen hadden gestopt. Een deel van de groep keerde zich tegen de politie en bekogelde die met vuurwerk en stenen.
11 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Radio- en televisiepresentator Bas Westerweel is onverwacht overleden op 62-jarige leeftijd. Dat bevestigt zijn familie aan het ANP na berichtgeving van RTL Boulevard. Westerweel overleed in de nacht van donderdag op vrijdag in zijn slaap.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie en de beveiliging van de Westfield Mall of the Netherlands in Leidschendam hebben zaterdagochtend een paar honderd mensen uit het winkelcentrum weggestuurd. Voor de Swatchwinkel stond een lange rij omdat daar zaterdag een nieuw horloge in de verkoop zou gaan.
14 uur geleden