Afschieten edelherten in Oostvaardersplassen mag doorgaan
LELYSTAD (ANP) - De Stichting Faunabeheereenheid Flevoland mag doorgaan met het afschieten van edelherten in de Oostvaardersplassen. De provincie Flevoland gaf daar terecht toestemming voor, aldus de voorzieningenrechter van de Raad van State.
Dierenorganisaties Dierbaar Flevoland en de Stichting Fauna4Life wilden dat de rechter er een stokje voor zou steken. Die heeft donderdag besloten dat dat niet nodig is, onder meer omdat afschot van de grazers bijdraagt aan het herstel van de biodiversiteit in het beschermde vogelreservaat.
In de Oostvaardersplassen is ruimte voor zo'n 500 edelherten. Maar het lukt gebiedsbeheerder Staatsbosbeheer maar niet om die doelstand te halen. Er worden niet genoeg herten afgeschoten en er worden elk jaar veel jonge dieren geboren. Om die reden is afgelopen najaar besloten om met meer jagers zoals die van de Faunabeheereenheid aan de slag te gaan. Deze winter moest Staatsbosbeheer 1600 edelherten afschieten, maar nu het opnieuw een zachte winter is geweest wordt dat streefgetal niet gehaald. Er wordt geschoten tot 1 mei, als het broedseizoen van de vogels begint.
In 2020 gaf de Raad van State al toestemming voor het afschieten van edelherten. De dierenorganisaties gingen daar niet mee akkoord en zijn een bodemprocedure begonnen. Het zal zeker nog tot na 1 mei duren voordat die zaak wordt behandeld.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Op de Universiteit Utrecht zijn vanaf maandag alle systemen weer beschikbaar. Ook de gebouwen zijn weer geopend. De universiteit kampte met problemen na de brand in een datacenter in Almere vorige week donderdag.
31 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Tweede Kamerlid Gidi Markuszower heeft bij een demonstratie in Loosdrecht gesproken over de omstreden term 'omvolking', blijkt uit beelden van Nieuwsuur. In een optocht op 6 mei zei hij: "Maar ja, we worden omvolkt. Het is gewoon zo."
52 minuten geledenWENEN (ANP) - De finale van het Eurovisie Songfestival is zaterdag in Nederland door gemiddeld 798.000 mensen bekeken, blijkt uit cijfers van het Nationaal Media Onderzoek (NMO). De uitzending staat daarmee op de derde plek in de top 25 van best bekeken programma's van de dag. De voorbeschouwing werd door 481.000 mensen bekeken en de uitslag van het songfestival door 679.000 mensen. Het best bekeken programma was zaterdag het NOS Journaal van 20.00 uur op NPO 1, met 1.364.000 kijkers.
2 uur geledenTHE BOTTOM (ANP) - Het team van het Nederlandse Urban Search and Rescue (USAR) arriveert waarschijnlijk zondagmiddag op het eiland Saba om mee te helpen in de zoektocht naar de vermiste Nederlandse wandelaar. Het gaat om elf mensen en negen speurhonden, zo werd eerder al bekendgemaakt.
3 uur geledenAMELAND (ANP) - Een groep van 28 wadlopers en vier gidsen is zondagochtend veilig aan land gebracht nadat ze op het wad bij Ameland in de problemen waren gekomen. Rond 08.30 uur zijn de laatste acht mensen aan boord van een reddingsboot gebracht en naar Ameland gevaren.
4 uur geledenAMELAND (ANP) - Een groep van 34 wadlopers wordt zondagochtend met reddingsboten en een helikopter van het wad bij Ameland gehaald. Volgens de veiligheidsregio was het gezelschap in problemen gekomen en waren de hulpdiensten gewaarschuwd.
5 uur geledenWENEN (ANP) - De Vlaamse omroep VRT wil dat de omroepen die zijn aangesloten bij de European Broadcasting Union (EBU) gaan stemmen over welke landen mogen meedoen aan het Eurovisie Songfestival. Ook wil de Vlaamse zender een duidelijke stellingname tegen oorlog en geweld. Als dat niet gebeurt, stuurt België volgend jaar geen kandidaat.
15 uur geleden