Afscheidsplechtigheid voor overleden Rossi in stadion van Vicenza
VICENZA (ANP) - De Italiaanse voetbalclub Vicenza heeft in het stadion een afscheidsplechtigheid gehouden voor Paolo Rossi, de spits die eerder in de week op 64-jarige leeftijd overleed. Rossi speelde tussen 1976 en 1979 voor Vicenza. Dankzij de doelpunten van Rossi promoveerde de club in 1977 naar de Serie A.
Rossi werd in dienst van Vicenza twee keer op rij topscorer, eerst van de Serie B met 21 goals en een jaar later in de Serie A met 24 treffers. De spits werd later bij Perugia geschorst vanwege zijn aandeel in een matchfixingzaak, maar mocht wel mee naar het WK van 1982. Rossi leidde de Italiaanse ploeg in Spanje naar de wereldtitel door in de beslissende fase van het toernooi zes doelpunten te maken.
De kist met daarin het lichaam van Rossi stond vrijdag in het stadion van Vicenza, nu weer een club uit de Serie B. Op de kist lag een rood-wit gestreept shirt met daarop de naam van Rossi en diens rugnummer 9. "Het was onze droom om samen met Paolo Rossi terug te keren naar de Serie A", zei trainer Domenico Di Carlo. "We blijven dat doel nastreven. Als we het halen, dan dragen we het op aan Paolo."
Zaterdag is in Vicenza de uitvaart van Rossi.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Jurriƫn Timber heeft Arsenal aan een belangrijke zege op Chelsea geholpen. De verdediger maakte het winnende doelpunt voor de koploper van de Premier League (2-1). Hij kopte raak na een hoekschop van Declan Rice.
31 minuten geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de thuiswedstrijd tegen AZ gewonnen. De ploeg van trainer Ron Jans vierde de eerste zege sinds 9 november in Stadion Galgenwaard, toen Ajax werd verslagen (2-1).
1 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie vindt dat zijn ploeg "terecht" van FC Twente heeft verloren. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 onderuit. Feyenoord staat nog wel op de tweede plaats in de Eredivisie.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Crystal Palace gewonnen (2-1). De club klom met de zege naar de derde plaats van de ranglijst van de Premier League.
3 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor de zesde keer op rij een competitienederlaag geleden. Het elftal van coach Dick Lukkien verloor met 3-2 bij FC Volendam. FC Groningen duikelde naar de elfde plaats in de Eredivisie. FC Volendam steeg naar de dertiende plaats.
3 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord heeft in Enschede de zevende competitienederlaag van het seizoen geleden. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 ten onder tegen FC Twente. Feyenoord blijft desondanks op de tweede plaats van de Eredivisie staan. FC Twente klom naar de vijfde plaats.
4 uur geledenZWOLLE (ANP) - Ajax heeft volgens Fred Grim "een heel slechte wedstrijd gespeeld". Dat zei de coach van de Amsterdammers na het 0-0-gelijkspel bij PEC Zwolle tegen ESPN. "Het was gewoon niet goed. Ook al was het moeilijk voetballen op dit veld. Het was zeker niet goed genoeg om te winnen", aldus Grim.
6 uur geleden