Afscheidsconcert voor Golden Earring verschoven naar begin 2024
ROTTERDAM (ANP) - Het afscheidsconcert voor de Haagse band Golden Earring in Ahoy wordt verschoven van half oktober naar het eerste kwartaal van 2024. De organisatie van het concert heeft hiertoe besloten omdat zich recent nieuwe partners hebben gemeld voor het evenement. "Het concert verschuift om het zowel financieel als productioneel mogelijk te maken", staat in een verklaring te lezen die dinsdag is verspreid. De nieuwe datum van het concert wordt zo snel mogelijk bekendgemaakt.
Met het project De Earring & Ik wil een groep fans zorgen dat het einde van Golden Earring niet ongemerkt voorbijgaat. De Haagse band heeft door de spierziekte van gitarist George Kooymans nooit een officieel afscheid gehad. In november 2019 speelden de muzikanten hun laatste show in Ahoy. Daarna kwam corona en begin 2021 werd bekend dat Kooymans lijdt aan ALS en daardoor niet meer kan optreden. De overige bandleden meldden daarna niet zonder hem verder te willen.
De organisatoren hebben inmiddels al tienduizenden euro's binnen via crowdfunding en honderden muzikanten hebben zich aangemeld. Ook Ahoy heeft toegezegd mee te werken aan het project.
Barry Hay, Cesar Zuiderwijk en Rinus Gerritsen hebben beloofd aanwezig te zijn bij het afscheidsconcert. De drie muzikanten hebben nog niet toegezegd ook zelf te spelen op de avond. Of Kooymans bij het evenement aanwezig kan zijn, is nog niet duidelijk.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het scenario waarin Moerdijk blijft bestaan, is "nadrukkelijker" in beeld gekomen bij het kabinet. Staatssecretaris Jo-Annes de Bat (Klimaat en Groene Groei) meldt in een Kamerbrief dat hij de optie overweegt dat "een kleinere uitbreiding van het haven- en industriecluster Moerdijk wordt gerealiseerd". Als hiervoor wordt gekozen, hoeft het Noord-Brabantse dorp niet te verdwijnen om plaats te maken voor de uitbreiding van het haven- en industriegebied en grootschalige energieprojecten.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - Voor het oosten van het land is code oranje afgegeven vanwege zware onweersbuien die plaatselijk kunnen voorkomen. Het KNMI meldt dat er bij de buien kans is op grote hagelstenen, zware windstoten en veel regen in korte tijd.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een groep van zes mensen heeft vernielingen aangericht bij de Mevlana Moskee in Rotterdam-West. Dat gebeurde op het moment dat er in het gebouw mensen aanwezig waren, meldt de politie.
6 uur geledenDE BILT (ANP) - In heel Nederland geldt vrijdagmiddag en -avond code geel vanwege de kans op zware onweersbuien. In de loop van de avond trekken de zwaarste buien volgens het KNMI naar Duitsland weg.
7 uur geledenZANDVOORT (ANP) - In het stationsgebied, de middenboulevard en het bijbehorende strand in Zandvoort geldt tot en met zondag 31 mei een noodverordening. Dat laat de gemeente op haar website weten.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Viroloog Marion Koopmans vindt dat Nederland niet genoeg doet om klaar te zijn voor een volgende pandemie. Ook voor de corona-uitbraak in 2020 was deze pandemische paraatheid niet voldoende en miste zij urgentie, zei ze tijdens haar verhoor in de parlementaire enquête over corona.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Viroloog Marion Koopmans heeft tegenover de parlementaire enquêtecommissie corona hard uitgehaald naar "bepaalde politici" die bedreigingen aan haar adres hebben aangewakkerd. Zij noemde geen namen, maar hekelde met name de complottheorieën rond het coronavirus waarmee zij in verband werd gebracht. Daar deed vooral Forum voor Democratie aan mee.
9 uur geleden