Afscheidsconcert voor Golden Earring verschoven naar begin 2024
ROTTERDAM (ANP) - Het afscheidsconcert voor de Haagse band Golden Earring in Ahoy wordt verschoven van half oktober naar het eerste kwartaal van 2024. De organisatie van het concert heeft hiertoe besloten omdat zich recent nieuwe partners hebben gemeld voor het evenement. "Het concert verschuift om het zowel financieel als productioneel mogelijk te maken", staat in een verklaring te lezen die dinsdag is verspreid. De nieuwe datum van het concert wordt zo snel mogelijk bekendgemaakt.
Met het project De Earring & Ik wil een groep fans zorgen dat het einde van Golden Earring niet ongemerkt voorbijgaat. De Haagse band heeft door de spierziekte van gitarist George Kooymans nooit een officieel afscheid gehad. In november 2019 speelden de muzikanten hun laatste show in Ahoy. Daarna kwam corona en begin 2021 werd bekend dat Kooymans lijdt aan ALS en daardoor niet meer kan optreden. De overige bandleden meldden daarna niet zonder hem verder te willen.
De organisatoren hebben inmiddels al tienduizenden euro's binnen via crowdfunding en honderden muzikanten hebben zich aangemeld. Ook Ahoy heeft toegezegd mee te werken aan het project.
Barry Hay, Cesar Zuiderwijk en Rinus Gerritsen hebben beloofd aanwezig te zijn bij het afscheidsconcert. De drie muzikanten hebben nog niet toegezegd ook zelf te spelen op de avond. Of Kooymans bij het evenement aanwezig kan zijn, is nog niet duidelijk.
Meer uit Binnenland
ENSCHEDE (ANP) - De politie in Enschede heeft een skinnybike, een fiets met het uiterlijk van een fatbike maar met smallere banden, in beslag genomen omdat die 120 kilometer per uur kon. Dat meldt de politie op Instagram.
5 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het gedrag van diverse vogels veranderde tijdens de zonsverduistering van afgelopen woensdag. Dat blijkt uit een onderzoek dat de Rijksuniversiteit Groningen (RUG) uitvoerde samen met tientallen vogelliefhebbers in Noord-Nederland. "Met name meesachtigen en duiven gingen zich verstoppen", zegt onderzoeksleider Theo Jurriens.
6 uur geledenOOSTERHOUT (ANP) - In het onderzoek naar een woningbrand die eerder deze week woedde in het Noord-Brabantse Oosterhout heeft de politie zondagochtend een 26-jarige man uit die plaats aangehouden. De politie zegt er rekening mee te houden dat de brand is aangestoken.
7 uur geledenOOSTERHOUT (ANP) - Nog niet alle bewoners van een appartementencomplex in Oosterhout kunnen na een brand terug naar huis. De brand in het pand aan de Koning Willem-Alexanderlaan woedde in de nacht van zaterdag op zondag.
8 uur geledenLELYSTAD (ANP) - In een woning aan de Groene Velden in Lelystad is zaterdagavond een overleden persoon aangetroffen. De politie heeft "reden om rekening te houden met een misdrijf", bevestigt een woordvoerder na berichtgeving hierover van Omroep Flevoland. Over wat die reden dan precies is, wil de woordvoerder nog niks zeggen.
9 uur geledenHOUTEN (ANP) - De laatste weken van augustus zijn naar alle waarschijnlijkheid natter dan de eerste weken. Weeronline meldt dat er af en toe buien over het land gaan trekken. Maar het droogteprobleem is niet zomaar opgelost, vreest het weerbureau.
13 uur geledenOOSTERHOUT (ANP) - In een appartementencomplex aan de Koning Willem-Alexanderlaan in het Noord-Brabantse Oosterhout is in de nacht van zaterdag op zondag een brand uitgebroken. Voor zover bekend zijn er geen gewonden. Het gebouw wordt op dit moment ontruimd.
18 uur geleden