Afscheidnemende dubbelspecialist Koolhof wint toernooi van Parijs
PARIJS (ANP) - Tennisser Wesley Koolhof heeft kort voordat hij zijn loopbaan beëindigt een 21e titel in het dubbelspel toegevoegd aan zijn erelijst. Samen met zijn Kroatische dubbelpartner Nikola Mektic won hij het masterstoernooi van Parijs. In de finale waren Koolhof en Mektic na een supertiebreak te sterk voor de Brit Lloyd Glasspool en de Tsjech Adam Pavlasek: 3-6 6-3 10-5.
De ongeplaatste Glasspool en Pavlasek pakten in de eerste set de break naar 5-3. In de daaropvolgende set trokken Koolhof en Mektic de stand op dezelfde wijze weer gelijk, waarna de supertiebreak eindigde in het voordeel van de nummers 6 van de plaatsingslijst in de Parijse hal Bercy.
De 35-jarige Koolhof is samen met Mektic al zeker van deelname aan de ATP Finals in Turijn, waar vanaf 10 november de beste acht koppels van het jaar in actie komen. Het koppel won dat prestigieuze toernooi in 2020. De week na de ATP Finals doet de Gelderlander nog mee aan de kwartfinale van de Davis Cup Finals tegen Spanje in Málaga.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia hebben dinsdagmiddag de olympische medaillewinnaars geëerd tijdens een ontvangst op Paleis Noordeinde. Tijdens de huldiging werd een traditionele groepsfoto gemaakt aan de voorzijde van het Haagse paleis.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De nieuwe olympische kampioenen zijn dinsdag geridderd in de Orde van Oranje-Nassau. Schaatssters Jutta Leerdam, Femke Kok, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kregen een lintje, net als shorttrackers Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Schaatsster Femke Kok hoopt dat ze "een motivatie is voor kinderen". Dat zei de winnares van olympisch goud en zilver bij de huldiging van de medaillewinnaars in Den Haag.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt dat jonge mensen meer gaan sporten en bewegen. "Dan zijn dat misschien de olympische toppers van de toekomst", zei Jetten voor de huldiging van de olympische medaillewinnaars in Den Haag.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - Nederlandse officials zullen geen bijeenkomsten bijwonen op de Paralympische Spelen waar de Russische of Belarussische vlag zichtbaar is of waar het volkslied van een van beide landen klinkt. Dat heeft NOC*NSF in een verklaring bekendgemaakt. Dat betekent dat er geen Nederlandse sportbestuurders bij de openingsceremonie in Italië op 6 maart aanwezig zullen zijn.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Shorttrackbroers Jens en Melle van 't Wout hopen dat hun succes op de Olympische Spelen een stimulans is voor hun sport. "Ik denk dat deze Spelen een hele mooie stap waren voor die ontwikkeling", zei Jens van 't Wout voor de huldigingen door minister-president Rob Jetten en koning Willem-Alexander en koningin Máxima in Den Haag.
8 uur geledenACAPULCO (ANP) - Alex de Minaur is meteen in de eerste ronde van het tennistoernooi van Acapulco gestrand. De als tweede geplaatste Australiër, die onlangs het ABN AMRO Open in Rotterdam won, ging in Mexico onderuit tegen de Amerikaan Patrick Kypson. Het werd 1-6 7-6 (4) 6-7 (4).
11 uur geleden