Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Afscheid van schaatsvriendin Visser valt Wüst zwaar

Afscheid van schaatsvriendin Visser valt Wüst zwaar

HEERENVEEN (ANP) - Topsport is hard, dat weet schaatsicoon Ireen Wüst als geen ander. Aan het begin van het voorbije schaatsseizoen zocht ze nog vergeefs naar nieuwe sponsors om de beëindiging van het contract met TalentNED richting de Winterspelen van Peking 2022 te kunnen opvangen. De vijfvoudig olympische kampioene wist daarbij één ding zeker: als de speurtocht naar een nieuwe formatie in de eerste helft van dit jaar niets zou opleveren, zou ze moeten stoppen met haar zo geliefde schaatssport.

En plotseling, na haar zevende wereldtitel allround vorig weekeinde in Hamar, kwam er een toenaderingspoging van Team Reggeborgh. De onderhandelingen verliepen soepel en nog voor de wereldbekerfinale in Heerenveen, met een indrukwekkend baanrecord van Wüst zondag op de 1500 meter, was ze zomaar tot Peking 2022 onder de pannen. Er zat echter één groot nadeel aan de verrassende deal: haar huidige stafleden en ploeggenoten blijven vooralsnog zonder enige zekerheid over de nabije toekomst achter. En dat doet pijn bij de Wüst, die bekend staat om haar sociale instelling.

Met name het afscheid van teamgenote Esmee Visser valt de 33-jarige Brabantse zwaar, zo bekende ze een tikje geëmotioneerd. "Ik heb het haar zaterdag verteld na haar laatste race van het seizoen. Esmee had het er moeilijk mee en ik ook, maar ze snapte het wel. Zo gaat het altijd in het leven. Als je bepaalde keuzes maakt, moet je soms andere mensen teleurstellen. Andersom zou het ook zo gebeuren. Dat is het harde en moeilijke aan topsport."

Mooie vriendschap

Visser (24) brak in de olympische winter van 2017-2018 door met de Europese titel op de 3000 meter en de olympische titel op de 5000 meter. Daarna ging ze onder de vleugels van Wüst verder bij het nieuwe schaatsteam van TalentNED.

"We zijn ploeggenoten geworden en daaruit is een heel mooie vriendschap ontstaan. Esmee is ook bij mij in de straat komen wonen. Ik heb tegen haar gezegd dat ze altijd een bakkie koffie kan komen drinken. Ook voor advies blijft ze welkom en we zullen ook heus nog wel eens samen gaan fietsen. Het liefst had ik haar meegenomen naar Reggeborgh, maar ik denk niet dat ze gelukkig was geworden tussen al die sprinters."

Wüst is ervan overtuigd dat voor haar de samenwerking met de coaches Gerard van Velde en Desly Hill een succes wordt. "Ik richt me de komende jaren vooral op de 1500 meter, met ook nog de 1000 meter, de ploegachtervolging en soms een 3000 meter op mijn programma. Goud op de olympische race op de 1500 meter in 2022 moet het slotakkoord van mijn loopbaan worden."

Meer uit Sport

Canadese tennisser Raonic beëindigt carrière

OTTAWA (ANP/AFP) - De Canadese tennisser Milos Raonic heeft officieel zijn carrière beëindigd. De 35-jarige voormalige nummer 3 van de wereld speelde zijn laatste wedstrijd tijdens de Olympische Spelen in 2024, waarna hij door blessures niet meer in actie kwam.

6 uur geleden
Hoolwerf moet bij EK genoegen nemen met zilver op massastart

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.

22 uur geleden
Del Grosso opnieuw Nederlands kampioen veldrijden

HUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.

23 uur geleden
Bobsleeërs in viermansbob dertiende in St. Moritz

ST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.

23 uur geleden
Schaatsster Hoogendoorn pakt EK-zilver op 1000 meter

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen zilver gegrepen op de 1000 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse moest met 1.16,34 de titel laten aan Nikola Zdrahalova uit Tsjechië, die won in 1.16,06. Isabel Grevelt pakte brons.

1 dag geleden
Poolse tennissers winnen voor het eerst United Cup

SYDNEY (ANP) - De tennissers van Polen hebben voor het eerst de United Cup gewonnen. Het team met onder anderen Iga Swiatek en Hubert Hurkacz was in de finale in Sydney te sterk voor Zwitserland: 2-1. Polen verloor de afgelopen twee jaar nog de finale van het toernooi voor gemengde landenteams.

1 dag geleden
Atlete Brinkman derde bij rentree in halve marathon Egmond

EGMOND AAN ZEE (ANP) - Atlete Nienke Brinkman is bij haar rentree derde geworden op de halve marathon van Egmond. De winst ging naar Florence Niyonkuru uit Rwanda in 1.10.38, voor haar landgenote Emeline Imanizabayo.

1 dag geleden