Afscheid van schaatsvriendin Visser valt Wüst zwaar
HEERENVEEN (ANP) - Topsport is hard, dat weet schaatsicoon Ireen Wüst als geen ander. Aan het begin van het voorbije schaatsseizoen zocht ze nog vergeefs naar nieuwe sponsors om de beëindiging van het contract met TalentNED richting de Winterspelen van Peking 2022 te kunnen opvangen. De vijfvoudig olympische kampioene wist daarbij één ding zeker: als de speurtocht naar een nieuwe formatie in de eerste helft van dit jaar niets zou opleveren, zou ze moeten stoppen met haar zo geliefde schaatssport.
En plotseling, na haar zevende wereldtitel allround vorig weekeinde in Hamar, kwam er een toenaderingspoging van Team Reggeborgh. De onderhandelingen verliepen soepel en nog voor de wereldbekerfinale in Heerenveen, met een indrukwekkend baanrecord van Wüst zondag op de 1500 meter, was ze zomaar tot Peking 2022 onder de pannen. Er zat echter één groot nadeel aan de verrassende deal: haar huidige stafleden en ploeggenoten blijven vooralsnog zonder enige zekerheid over de nabije toekomst achter. En dat doet pijn bij de Wüst, die bekend staat om haar sociale instelling.
Met name het afscheid van teamgenote Esmee Visser valt de 33-jarige Brabantse zwaar, zo bekende ze een tikje geëmotioneerd. "Ik heb het haar zaterdag verteld na haar laatste race van het seizoen. Esmee had het er moeilijk mee en ik ook, maar ze snapte het wel. Zo gaat het altijd in het leven. Als je bepaalde keuzes maakt, moet je soms andere mensen teleurstellen. Andersom zou het ook zo gebeuren. Dat is het harde en moeilijke aan topsport."
Mooie vriendschap
Visser (24) brak in de olympische winter van 2017-2018 door met de Europese titel op de 3000 meter en de olympische titel op de 5000 meter. Daarna ging ze onder de vleugels van Wüst verder bij het nieuwe schaatsteam van TalentNED.
"We zijn ploeggenoten geworden en daaruit is een heel mooie vriendschap ontstaan. Esmee is ook bij mij in de straat komen wonen. Ik heb tegen haar gezegd dat ze altijd een bakkie koffie kan komen drinken. Ook voor advies blijft ze welkom en we zullen ook heus nog wel eens samen gaan fietsen. Het liefst had ik haar meegenomen naar Reggeborgh, maar ik denk niet dat ze gelukkig was geworden tussen al die sprinters."
Wüst is ervan overtuigd dat voor haar de samenwerking met de coaches Gerard van Velde en Desly Hill een succes wordt. "Ik richt me de komende jaren vooral op de 1500 meter, met ook nog de 1000 meter, de ploegachtervolging en soms een 3000 meter op mijn programma. Goud op de olympische race op de 1500 meter in 2022 moet het slotakkoord van mijn loopbaan worden."
Meer uit Sport
BIRMINGHAM (ANP) - Jorinde van Klinken was "gigantisch" trots op haar gouden medaille bij het discuswerpen op de EK atletiek in Birmingham. Dat goud volgde op het zilver bij het kogelstoten op maandag. Twee jaar geleden op de EK in Rome slaagde Van Klinken er ook al in twee medailles te winnen: zilver bij het kogelstoten en discuswerpen.
4 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Femke Broeders-Bol heeft haar overstap naar de 800 meter een ongedachte bekroning gegeven met de bronzen medaille bij haar EK-debuut. De 26-jarige Nederlandse topatlete eindigde in de finale in het uitverkochte Alexander Stadium van Birmingham als derde in 1.55,54. Daarmee evenaarde ze de Nederlandse recordtijd waarmee Ellen van Langen op de Olympische Spelen van Barcelona in 1992 historisch goud won.
7 uur geledenCINCINNATI (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft zich geplaatst voor de tweede ronde van het masterstoernooi van Cincinnati. De 30-jarige tennisser rekende in twee sets af met 'lucky loser' Aleksandr Sjevtsjenko uit Kazachstan: 6-4 6-4.
7 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Jorinde van Klinken heeft op de EK atletiek in Birmingham goud veroverd bij het discuswerpen. Ze maakte haar favorietenrol meer dan waar met haar verste worp van 67,67 meter in de finale. Ze wierp bijna 2 meter verder dan de Duitse Shanice Craft, die zilver won met 65,72.
7 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Maureen Koster noemde haar zilveren medaille op de 10.000 meter bij de EK atletiek in Birmingham de 'kers op de taart' in een lange carrière, waarin het zo vaak net niet lukte een medaille te winnen. "Naast dat ik heel goed kan hardlopen, heb ik nu bewezen dat ik ook medailles kan winnen", zei ze na afloop.
7 uur geledenCINCINNATI (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd de tweede ronde te bereiken van het masterstoernooi van Cincinnati. De Nederlandse nummer 106 van de wereldranglijst verloor in twee sets van de Amerikaan Alex Michelsen: 6-4 6-4.
7 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Atlete Maureen Koster heeft voor een grote verrassing gezorgd door in Birmingham het zilver te winnen op de 10.000 meter bij de Europese kampioenschappen atletiek. Het is haar eerste grote medaille outdoor. De 34-jarige atlete moest alleen Nadia Battocletti voor zich dulden. De Italiaanse rende met een machtige eindsprint naar haar tweede gouden medaille in het uitverkochte Alexander Stadium. Ze was ook al de beste op de 5000 meter.
8 uur geleden