Afscheid van schaatsvriendin Visser valt Wüst zwaar
HEERENVEEN (ANP) - Topsport is hard, dat weet schaatsicoon Ireen Wüst als geen ander. Aan het begin van het voorbije schaatsseizoen zocht ze nog vergeefs naar nieuwe sponsors om de beëindiging van het contract met TalentNED richting de Winterspelen van Peking 2022 te kunnen opvangen. De vijfvoudig olympische kampioene wist daarbij één ding zeker: als de speurtocht naar een nieuwe formatie in de eerste helft van dit jaar niets zou opleveren, zou ze moeten stoppen met haar zo geliefde schaatssport.
En plotseling, na haar zevende wereldtitel allround vorig weekeinde in Hamar, kwam er een toenaderingspoging van Team Reggeborgh. De onderhandelingen verliepen soepel en nog voor de wereldbekerfinale in Heerenveen, met een indrukwekkend baanrecord van Wüst zondag op de 1500 meter, was ze zomaar tot Peking 2022 onder de pannen. Er zat echter één groot nadeel aan de verrassende deal: haar huidige stafleden en ploeggenoten blijven vooralsnog zonder enige zekerheid over de nabije toekomst achter. En dat doet pijn bij de Wüst, die bekend staat om haar sociale instelling.
Met name het afscheid van teamgenote Esmee Visser valt de 33-jarige Brabantse zwaar, zo bekende ze een tikje geëmotioneerd. "Ik heb het haar zaterdag verteld na haar laatste race van het seizoen. Esmee had het er moeilijk mee en ik ook, maar ze snapte het wel. Zo gaat het altijd in het leven. Als je bepaalde keuzes maakt, moet je soms andere mensen teleurstellen. Andersom zou het ook zo gebeuren. Dat is het harde en moeilijke aan topsport."
Mooie vriendschap
Visser (24) brak in de olympische winter van 2017-2018 door met de Europese titel op de 3000 meter en de olympische titel op de 5000 meter. Daarna ging ze onder de vleugels van Wüst verder bij het nieuwe schaatsteam van TalentNED.
"We zijn ploeggenoten geworden en daaruit is een heel mooie vriendschap ontstaan. Esmee is ook bij mij in de straat komen wonen. Ik heb tegen haar gezegd dat ze altijd een bakkie koffie kan komen drinken. Ook voor advies blijft ze welkom en we zullen ook heus nog wel eens samen gaan fietsen. Het liefst had ik haar meegenomen naar Reggeborgh, maar ik denk niet dat ze gelukkig was geworden tussen al die sprinters."
Wüst is ervan overtuigd dat voor haar de samenwerking met de coaches Gerard van Velde en Desly Hill een succes wordt. "Ik richt me de komende jaren vooral op de 1500 meter, met ook nog de 1000 meter, de ploegachtervolging en soms een 3000 meter op mijn programma. Goud op de olympische race op de 1500 meter in 2022 moet het slotakkoord van mijn loopbaan worden."
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Wielrenster Demi Vollering is in het Canadese Montreal voor het eerst wereldkampioene op de weg geworden. De 29-jarige topfavoriete zag eerst een ontsnappingspoging stranden, maar bleek in een sprint onder luid gejuich van het publiek alsnog te sterk voor de Poolse Kasia Niewiadoma. De Italiaanse Elisa Longo Borghini werd derde.
9 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen had in de Grote Prijs van Azerbeidzjan bijna zijn eerste zege van het seizoen te pakken. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 leverde in de slotfase van de race op het stratencircuit van Bakoe een intens duel met George Russell en deed verwoede pogingen de coureur van Mercedes in te halen, maar het lukte net niet. "In de laatste ronde zag ik dat George vermogen verloor, waardoor ik nog dichterbij kwam. Het was helaas net niet genoeg", zei de coureur van Red Bull na afloop in het flashinterview.
13 uur geledenBROSSARD (ANP) - De wielrensters zijn vertrokken voor de wegwedstrijd van de WK in Canada. Demi Vollering is de topfavoriete voor de rit over 180 kilometer, de langste ooit op een WK voor vrouwen. De start was om 15.00 uur Nederlandse tijd voor honderden wielerfans in Brossard, een voorstad van Montreal aan de andere kant van de rivier Saint Lawrence.
14 uur geledenBADEN-BADEN (ANP) - Het bid van München gaat namens Duitsland meedingen naar de organisatie van de Olympische Spelen in 2036, 2040 of 2044. Dat was zaterdag de uitkomst van een buitengewone ledenvergadering van het Duitse olympisch comité (DOSB) in Baden-Baden. De Duitse president Frank-Walter Steinmeier maakte live op tv bekend dat München de voorkeur kreeg boven Köln-Rhein-Ruhr, het enige andere bid dat nog in de race was na de terugtrekking van Berlijn.
14 uur geledenBAKOE (ANP) - George Russell heeft de Grote Prijs van Azerbeidzjan in de Formule 1 nipt gewonnen. De Brit reed van start tot finish aan de leiding in zijn Mercedes op het stratencircuit van Bakoe. Hij moest in de slotfase wel alles op alles zetten om een ontketende Max Verstappen van zich af te houden.
14 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen is voorzien van een nieuwe motor voor de Grote Prijs van Azerbeidzjan. Dat meldde teambaas Laurent Mekies van Red Bull kort voor de start van de race op het stratencircuit van Bakoe. Het betreft wijzigingen die binnen de reglementen vallen, dus de Nederlander heeft geen gridstraf gekregen.
16 uur geledenMONTREAL (ANP/BELGA) - Slowakije gaat zondag met een staflid van start in de wegwedstrijd bij de mannen op de wereldkampioenschappen wielrennen. Het land zag meerdere renners opgeven en heeft daarop besloten de 28-jarige Vladimír Kováčik in te zetten.
18 uur geleden