Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Afscheid van Russische fossiele energie stuwt resultaten Arcadis

Afscheid van Russische fossiele energie stuwt resultaten Arcadis

AMSTERDAM (ANP) - Advies- en ingenieursbureau Arcadis heeft in het afgelopen halfjaar geprofiteerd van de wens om minder afhankelijk te zijn van Russische fossiele brandstoffen vanwege de oorlog in Oekraïne. Zowel publieke als private organisaties hadden daardoor meer geld over voor systemen die helpen bij de transitie naar schonere energie, wat het bedrijf meer opdrachten opleverde.

Over het afgelopen halfjaar had Arcadis voor ruim 2,3 miljoen euro aan nog uit te voeren opdrachten binnengehaald. Dat is bijna 6 procent meer dan een jaar eerder, als wisselkoerseffecten, overnames of desinvesteringen niet worden meegerekend. De omzet steeg met 11 procent tot 1,4 miljard euro. Daarop boekte Arcadis een winst van 86 miljoen euro, 12 procent meer dan een jaar eerder.

Peter Oosterveer spreekt in een toelichting van een "geopolitieke realiteit" waardoor opdrachtgevers liever niet meer afhankelijk zijn van aardolie of -gas. Wegens de Russische inval in Oekraïne willen veel westerse landen zo snel mogelijk van de olie of het gas af uit het land. De aankopen van die fossiele brandstoffen spekken de oorlogskas van het Kremlin, en met de gasleveringen heeft president Vladimir Poetin nu nog een geducht drukmiddel in handen.

Tegelijkertijd zorgt de oorlog en opgelopen inflatie voor zorgen over een mogelijke recessie. Maar volgens Oosterveer blijft de aanwas van nieuwe opdrachten waarmee bedrijven klimaatneutraal willen worden bemoedigend. Zo moeten voor de energietransitie uitgebreidere laadnetwerken voor elektrische auto's komen en moeten, met name in Noord-Amerika, productieprocessen in de industrie schoner. Dat levert Arcadis nieuwe adviesklussen op.

Meer uit Financieel

Wall Street hoger, Cisco en AI-chipbedrijf Cerebras uitblinkers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winsten gesloten. Bij de bedrijven was Cisco Systems een uitblinker dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers van de producent van netwerkapparatuur. Daarnaast maakte AI-chipbedrijf Cerebras Systems een zeer succesvol beursdebuut op Wall Street.

5 uur geleden
Succesvolle beursgang AI-chipbedrijf Cerebras in New York

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De beursgang van AI-chipbedrijf Cerebras Systems in New York op donderdag is goed verlopen. Bij opening schoot het aandeel bijna 100 procent omhoog tot meer dan 360 dollar, terwijl de uitgifteprijs op 185 dollar per aandeel lag. Daarmee was dus sprake van bijna een verdubbeling van de koers op de eerste handelsdag van Cerebras.

5 uur geleden
Trump: China koopt 200 vliegtuigen van Boeing

BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China gaat tweehonderd vliegtuigen kopen van het Amerikaanse Boeing. Dat heeft president Donald Trump gezegd in een interview met tv-zender Fox News. Trump is momenteel op staatsbezoek in China waar hij heeft gepraat met de Chinese president Xi Jinping.

8 uur geleden
Flinke plus voor AEX-index, ABN AMRO verder omhoog

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag opnieuw met flinke winst gesloten. ABN AMRO ging verder omhoog na de stevige plus een dag eerder dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers van de bank. Ook de chipbedrijven ASMI, Besi en ASML waren in de voorhoede van de AEX te vinden.

9 uur geleden
Merz roemt oud-ECB-president Draghi bij uitreiking Karelsprijs

AKEN (ANP/DPA) - Mario Draghi, de voormalige president van de Europese Centrale Bank (ECB) en oud-premier van Italië, heeft donderdag in het Duitse Aken de prestigieuze Karelsprijs ontvangen. Bij de uitreiking sprak de Duitse bondskanselier Friedrich Merz zijn lof uit voor Draghi en zijn bijdrage aan de Europese eenheid en het redden van de euro tijdens de Europese schuldencrisis.

10 uur geleden
Wall Street hoger terwijl beleggers letten op Trump in China

NEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street zijn donderdag verder gestegen, terwijl beleggers de gesprekken tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping in Beijing in de gaten houden. De aanhoudende zorgen over de Iranoorlog zijn wat naar de achtergrond verdwenen.

11 uur geleden
Amerikaanse rechter wil schikking Musk niet zomaar goedkeuren

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse rechter weigert vooralsnog om een schikking van Elon Musk van 1,5 miljoen dollar goed te keuren. Elon Musk wil op die manier een zaak over mogelijke misleiding van beleggers afkopen, maar het bedrag wordt door kenners als erg laag beschouwd. De rechter heeft laten weten nog "rode vlaggen" te zien met betrekking tot de deal.

13 uur geleden