Afscheid Amerikaanse voetbalster Rapinoe eindigt vroegtijdig
SAN DIEGO (ANP) - De voetbalcarrière van Megan Rapinoe is op opmerkelijke wijze geëindigd. De 38-jarige Amerikaanse, tweevoudig wereldkampioene en winnares van olympisch goud, raakte zaterdag naar het zich laat aanzien ernstig geblesseerd in haar laatste wedstrijd in dienst van OL Reign.
Rapinoe ging in de met 2-1 verloren kampioenswedstrijd tegen Gotham FC na zo'n drie minuten naar de grond zonder dat iemand in de buurt was. Ze moest daarna vervangen worden. Na afloop liet Rapinoe weten dat ze denkt aan een gescheurde achillespees.
Rapinoe maakte eerder dit jaar bekend dat ze aan haar laatste seizoen bezig was. In 203 interlands voor de Verenigde Staten kwam ze tot 63 doelpunten. Ze won twee keer de wereldtitel, in 2015 en 2019, en behaalde de olympische titel in 2012.
WK-finale tegen Oranje
In 2019 was Rapinoe in de WK-finale tegen Nederland aanvoerster en maakte ze in de met 2-0 gewonnen wedstrijd vanaf de stip het openingsdoelpunt. Naderhand werd ze uitgeroepen tot speelster van het toernooi en kreeg ze in de vorm van een gouden schoen de prijs voor topscorer van het WK.
Buiten de lijnen haalde Rapinoe ook regelmatig het nieuws. Zo voerde ze jarenlang een strijd voor gelijke betalingen voor mannen en vrouwen. Ook zet ze zich volop in voor de lhbti-gemeenschap.
Meer uit Voetbal
EAST RUTHERFORD (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zal samen met FIFA-voorzitter Gianni Infantino de beker van het wereldkampioenschap voetbal uitreiken aan de winnaar van het toernooi. Dat heeft de voorzitter van de wereldvoetbalbond dinsdag bevestigd. Op 19 juli zal de winnaar van het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gekroond worden in het New York New Jersey Stadium.
4 minuten geledenBOSTON (ANP) - De moeder van de Franse bondscoach Didier Deschamps is overleden. Dat heeft de Franse voetbalbond dinsdagavond bekendgemaakt. Deschamps zal de uitvaart in Frankrijk bijwonen en mist daardoor de derde groepswedstrijd van Frankrijk tegen Noorwegen. Assistent-trainer Guy Stéphan neemt de taken van Deschamps waar tijdens zijn afwezigheid.
5 minuten geledenHOUSTON (ANP) - Portugal heeft zijn tweede wedstrijd op het WK voetbal met 5-0 gewonnen van Oezbekistan. Een hoofdrol was weggelegd voor Cristiano Ronaldo met twee doelpunten. Nuno Mendes en Rafael Leão scoorden een keer en er was een eigen doelpunt van Oezbekistan.
53 minuten geledenKANSAS CITY (ANP) - Tijjani Reijnders ziet het Nederlands elftal groeien op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Het gevoel is goed na Zweden", doelt hij op de ruime winst (5-1) in het tweede duel van Oranje op de grootste mondiale eindronde met 48 deelnemers en 104 wedstrijden. "Er zijn voldoende dingen die beter kunnen. Daar praten we over en hebben we net op getraind."
54 minuten geledenKANSAS CITY (ANP) - Het grootste wereldkampioenschap ooit zorgt er ook voor dat spelers en oud-spelers uit de Eredivisie een grotere rol spelen. De 48 deelnemende landen selecteerden gezamenlijk 33 spelers uit de hoogste voetbalcompetitie uit Nederland en daarnaast vele internationals met een verleden bij clubs uit Nederland.
2 uur geledenHOUSTON (ANP) - Cristiano Ronaldo (41) heeft als eerste voetballer ooit op zes verschillende wereldkampioenschappen gescoord. Dat deed de Portugees door dinsdag in de zesde minuut 1-0 te maken in het tweede groepsduel van zijn land met Oezbekistan op het WK in de VS, Canada en Mexico.
2 uur geledenSEATTLE (ANP) - Het Iraanse voetbalelftal mag langer in de VS verblijven rond de derde groepswedstrijd op het WK. Dat meldt de Amerikaanse nieuwszender NBC News op basis van een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Veiligheid.
2 uur geleden