Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Afschaffen Rutte-doctrine leidt tot onrust onder ambtenaren

Afschaffen Rutte-doctrine leidt tot onrust onder ambtenaren

DEN HAAG (ANP) - Minder dan de helft van de ambtenaren wil meer openheid naar burgers over hoe regels en beleid ontstaan. Het afschaffen van de 'Rutte-doctrine', die betekende dat discussiestukken tussen ambtenaren niet naar de Tweede Kamer worden gestuurd, leidt duidelijk tot onrust, blijkt uit een onderzoek van ambtenarenmagazine Binnenlands Bestuur en FNV Overheid onder duizenden leden van de vakbond.

Het kabinet besloot als reactie op het toeslagenschandaal dat alle documenten die ten grondslag liggen aan beleid, wel openbaar worden gemaakt. Een kwart van de ambtenaren voelt zich "niet meer vrij om allerlei ideeën op papier te zetten als alles openbaar wordt".

FNV Overheid is hier positief over, "maar als de politiek en hogere ambtenaren niet accepteren dat er dan stukken openbaar worden die hen niet welgezind zijn, dan ontstaat er een grijs circuit van informatie", vreest de bond. Ambtenaren verwachten meer telefonisch en informeel te doen, "als ook e-mails, kladjes op post-its en Whatsappjes openbaar gemaakt moeten worden". Dat zou dan juist transparantie tegenwerken.

Ambtenaren willen dat hun anonimiteit verzekerd blijft als de stukken wel naar buiten komen. De bond merkt ook op dat ambtenaren die pleiten voor meer transparantie "minder kans maken op promotie".

Meer uit Binnenland

Premier Jetten roept op tot terughoudendheid na aanval op Iran

NIEUWEGEIN (ANP) - Premier Rob Jetten roept alle partijen op tot terughoudendheid nadat een aanval van Israël en de Verenigde Staten op Iran is begonnen. Hij deed die oproep in Nieuwegein, waar D66 zaterdag een partijcongres houdt.

14 minuten geleden
Perzisch netwerk: mensen hebben angst en hoop, gevoelens gemengd

DEN HAAG (ANP) - De gevoelens van Iraniërs in Nederland over de aanvallen vanuit Israël en de VS zijn gemengd, zegt voorzitter van het Persian Dutch Network Pejman Akbarzadeh. "Sommige mensen zien dit als een manier om het land te bevrijden, andere mensen vinden dat Iran de problemen van binnenuit moet oplossen en dat er geen buitenlandse bemoeienis moet zijn."

18 minuten geleden
Extra journaals op NPO 1 en SBS6 na aanvallen op Iran

HILVERSUM (ANP) - De NOS zendt zaterdag op NPO 1 een ingelast journaal uit in verband met de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op Iran. Ook op SBS6 is in de ochtendeditie van Hart van Nederland veel aandacht voor de gebeurtenissen in het Midden-Oosten.

29 minuten geleden
Iraanse ambassade in Den Haag: 'Amerikaanse diplomatie is nep'

DEN HAAG (ANP) - De Iraanse ambassade in Den Haag schrijft op X dat Amerika "voor de tweede keer in minder dan een jaar heeft laten zien dat zijn diplomatie nep is". Volgens de ambassade vallen Israël en Amerika Iran aan "vlak na het aanbieden van een deal".

30 minuten geleden
Berendsen roept op verdere escalatie te voorkomen

DEN HAAG (ANP) - Na de aanval op Iran roept "Nederland alle partijen op om terughoudendheid te betrachten en verdere escalatie te voorkomen", laat minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) in een reactie aan het ANP weten. "Stabiliteit in de regio is essentieel."

47 minuten geleden
BuZa: blijf weg bij mogelijke doelwitten Iran

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken roept Nederlanders in Iran op om weg te blijven bij "mogelijke doelwitten". Israël heeft aanvallen uitgevoerd en in meerdere plaatsen zijn explosies gehoord.

1 uur geleden
Reisadvies Israël aangescherpt om spanningen VS-Iran

DEN HAAG (ANP) - Vanwege de spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran heeft het ministerie van Buitenlandse Zaken de reisadviezen voor Israël aangescherpt. Het land heeft nu grotendeels de kleurcode oranje, wat betekent dat het advies is om er alleen naartoe te gaan als het noodzakelijk is. De Palestijnse gebieden waren voor een groot deel al oranje.

15 uur geleden