Afronding overleg over kabinet duurt langer dan verwacht
DEN HAAG (ANP) - Het laatste overleg woensdag tussen de leiders van PVV, VVD, NSC en BBB voordat het hoofdlijnenakkoord naar de fracties gaat, duurt langer dan verwacht. De precieze reden van de vertraging blijft nog onduidelijk. VVD en NSC wijzen naar elkaar.
De verwachting vooraf was dat het gesprek dat om 10.00 uur begon niet heel lang zou duren. Geert Wilders (PVV) zei dat het ging om "de puntjes om de i te zetten". Bij de NSC stond het fractieoverleg over het akkoord oorspronkelijk voor 13.00 uur in de agenda.
De vier partijen voerden dinsdag een marathonoverleg. Rond middernacht lieten ze weten dat ze het eens waren geworden over de financiën. Dat was steeds het lastigste punt in de onderhandelingen, verklaarden de informateurs al langer.
Op een haar na
De onderhandelaars waren optimistisch na het lange overleg. "Ik zie het niet meer fout gaan", zei Wilders. "Ik denk dat we eruit zijn", liet VVD-leider Dilan Yeşilgöz weten. NSC-leider Pieter Omtzigt zei dat de vier partijen "op een haar na een akkoord hebben".
Informateurs Richard van Zwol en Elbert Dijkgraaf moeten deze woensdag hun verslag bij de Tweede Kamer inleveren. Als de partijleiders het eens worden, moeten de fracties zich nog over het naar verwachting ruim dertig pagina's tellende akkoord buigen.
Laatste wijzigingen
Vervolgens zullen de partijleiders nog een keer met de informateurs samenkomen om laatste wijzigingen aan te brengen. Daarna kan het verslag van Van Zwol en Dijkgraaf en het hoofdlijnenakkoord naar de Kamer. Dan worden de stukken ook openbaar.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) heeft geen begrip voor de bezetting van een deel van de A12 nabij Utrecht. Het stuk snelweg is zaterdag bezet door klimaatactivisten van XR.
4 uur geledenNICOSIA (ANP) - Het is voor alle EU-leiders "heel helder dat Spanje gewoon volwaardig lid is van de NAVO. En dat blijft ook zo", zei premier Rob Jetten vrijdag na de EU-top in Cyprus. In uitgelekte Amerikaanse plannen staat dat de VS dwarse NAVO-bondgenoten wil straffen, door hen bijvoorbeeld te schorsen. In die mails wordt Spanje genoemd.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet neemt ondanks een verzoek uit de Tweede Kamer geen maatregelen om te voorkomen dat vechthonden naar Israël worden geëxporteerd. Ministers Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) en Sjoerd Sjoerdsma (Handel, D66) schrijven dat zij het "zeer onwenselijk" vinden dat Israël Nederlandse vechthonden "onrechtmatig" inzet tegen Palestijnen. Maar voor een exportstop is volgens hen in de EU geen draagvlak en een nationaal verbod zou niet uitvoerbaar zijn.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Onderzoekers kijken de komende maanden hoe de wet onderscheid kan maken tussen fatbikes en andere elektrische fietsen. De resultaten zijn er na de zomer, belooft minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) vrijdag in een brief aan de Tweede Kamer. Verder somt hij vooral plannen op die al bekend waren.
1 dag geledenNICOSIA (ANP) - De standpunten van de EU-leiders over de nieuwe EU-meerjarenbegroting 2028-2034 liggen volgens premier Rob Jetten nog ver uiteen. "We hebben vandaag een hele uitvoerige en soms ook verhitte discussie gehad over de meerjarenbegroting", zei Jetten voor vertrek uit Cyprus, waar de EU-leiders donderdag en vrijdag bijeen waren voor een informele top.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet draait een voorgenomen bezuiniging op de bijstand terug. Het gaat om het actief benaderen van mensen die recht hebben op een uitkering, maar daar nog geen gebruik van maken. Die regeling zou versoberd worden, dat zou zo'n 30 miljoen euro per jaar besparen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten vindt het goed dat het Europese steunpakket van 90 miljard euro voor Oekraïne eindelijk is aangenomen. Hij noemt het "een heel belangrijke stap".
2 dagen geleden