Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Afrikaanse vrouwen lopen veel groter risico op hiv dan mannen

Afrikaanse vrouwen lopen veel groter risico op hiv dan mannen

AMSTERDAM (ANP) - Per week lopen wereldwijd circa 5000 vrouwen tussen de 15 en 24 jaar hiv op, tegen amper 2700 even oude mannen. De meeste van deze infecties bij vrouwen, namelijk 83 procent en ongeveer 4000 in getal, zijn in het deel van Afrika ten zuiden van de Sahara. Dat meldt het Aidsfonds op basis van de meest recente cijfers van Unaids, het programma waarmee de Verenigde Naties verspreiding van hiv en aids willen tegengaan.

Het dubbele risico komt met name doordat veel van de vrouwen in kwestie geen zeggenschap over condoomgebruik hebben, slachtoffer worden van seksueel geweld en/of te weinig seksuele voorlichting hebben gehad. "Vrouwen hebben door wetten en culturele normen minder toegang tot zorg en onderwijs", voegt Aidsfondsdirecteur Mark Vermeulen nog toe. "We mogen niet accepteren dat elke week duizenden jonge vrouwen hiv oplopen. Aan deze ongelijkheid moet een einde komen."

Het Aidsfonds en partners pleiten daarom onder meer voor het zo snel mogelijk aanbieden van een ring met hiv-preventiemiddel in Kenia, Tanzania, Uganda en Rwanda. Het is een voorwerpje dat in de vagina wordt aangebracht en dat dan een maand lang een hiv-preventiemiddel afgeeft. "Naast het traditionele condoom en de hiv-preventiepil PrEP is de Dapivirine-ring een discreet en waardevol alternatief voor jonge vrouwen die een hoger risico lopen op een hiv-infectie", zegt het Aidsfonds.

Het Aidsfonds steunt zelf de Healthy Entrepreneurs, speciaal opgeleide en meestal vrouwelijke gezondheidswerkers. Zij gaan naar vrouwen in afgelegen gebieden met voorlichting en preventiemiddelen.

Meer uit Binnenland

Alle 218 aangehouden demonstranten bij datacentrum weer vrij

AMSTERDAM (ANP) - Alle 218 demonstranten die vrijdag zijn aangehouden bij de bouwplaats van een datacentrum van Microsoft in Amsterdam zijn weer vrij. Een van hen heeft de nacht in een politiecel doorgebracht en mocht in de loop van de dag naar huis, zegt een politiewoordvoerder zaterdag.

7 uur geleden
Politie vindt bijna 10.000 cobra's in garagebox in Dinteloord

DINTELOORD (ANP) - De politie heeft deze week in het Brabantse dorp Dinteloord bijna 10.000 cobra's, lawinepijlen en zware shells (mortierbommen) gevonden in een garagebox aan de De Vriesstraat. Een 25-jarige man uit Dinteloord is woensdagavond aangehouden en vrijdagavond nog een 42-jarige man uit Steenbergen, meldt de politie zaterdag.

8 uur geleden
Stichting: massadonor Simon tekent contract over spermadonaties

DEN HAAG (ANP) - Massadonor Simon heeft afspraken gemaakt met de Stichting Donorkind over het doneren van zijn sperma. De stichting meldt dat Simon een contract heeft getekend waarin staat dat hij geen zaad meer mag doneren en ook niet aan nieuwe wensouders mag laten weten dat hij dat zou willen. Ook moet de donor het zaad dat nog bij klinieken ligt opgeslagen laten vernietigen.

12 uur geleden
Eerste officiële vorst, temperatuur in De Bilt onder nul

DE BILT (ANP) - De eerste officiële vorst van het najaar is een feit, meldt Weeronline. In De Bilt zakte de temperatuur zaterdagochtend vroeg naar -1,4 graden. Lokaal werd in de nacht van donderdag op vrijdag al de eerste vorst gemeten. Dat gebeurde in het zuiden van het land, op plekken in Brabant, Limburg en delen van Zeeland.

16 uur geleden
A32 open na spoedreparaties, ook inspecties andere aquaducten

GROU (ANP) - De A32 ter hoogte van het Friese Grou is vrijdagavond even voor middernacht in beide richtingen heropend. De weg ging donderdagavond dicht door een gevaarlijke situatie bij het Aquaduct Mid-Fryslân. De glasplaten van de lampen boven het wegdek konden naar beneden vallen. De werkzaamheden zijn sneller dan verwacht afgerond. Eerder vrijdagavond ging de weg in één rijrichting alweer open.

21 uur geleden
Kind van gehuwd stel krijgt niet meer automatisch naam van vader

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil dat kinderen niet meer automatisch alleen de achternaam van hun vader krijgen, als de ouders het niet eens worden over de naam. Een aangenomen motie van die strekking van PRO en D66 is vertaald in een wetsvoorstel dat in januari in consultatie gaat. Belanghebbenden krijgen dan de gelegenheid hun mening te geven voor het wetsvoorstel wordt ingediend.

1 dag geleden
Politie houdt 150 tot 200 demonstranten aan bij datacentrum

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft vrijdag naar schatting tussen de 150 en 200 demonstranten aangehouden bij de bouwplaats van een datacentrum van Microsoft aan de Plimsollweg in Amsterdam-West. Ze worden verdacht van huisvredebreuk, meldt de politie.

1 dag geleden