Afrikaanse Unie schorst Gabon na staatsgreep
LIBREVILLE (ANP/RTR) - De Afrikaanse Unie (AU) heeft Gabon geschorst na de militaire coup in het land. Op X, voorheen Twitter, schrijft de vrede- en veiligheidsraad van de unie dat het besloten heeft om "de deelname van Gabon aan alle activiteiten van de AU, haar organen en instellingen onmiddellijk op te schorten".
Internationaal is er bezorgd gereageerd op de machtsovername en is opgeroepen de afgezette president Ali Bongo weer in zijn functie te herstellen. Woensdag zei de AU al dat ze de staatsgreep in Gabon sterk veroordeelt.
Militairen claimden woensdag de macht in Gabon te hebben overgenomen nadat Bongo tot winnaar van de verkiezingen werd uitgeroepen. Komende maandag willen de coupplegers het hoofd van de presidentiële garde Brice Oligui Nguema als overgangspresident installeren.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP/DPA) - Pakistan stuurt meer militaire hulp naar Saudi-Arabië nu het conflict in Jemen escaleert. Dat zeggen bronnen in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad tegen persbureau DPA.
13 minuten geledenKYIV (ANP) - Polen gaat alsnog meedoen aan het verbond van landen dat met Oekraïne werkt aan een verdediging tegen ballistische raketten. Dat Polen niet meteen aansloot, berust op "een misverstand", zei premier Donald Tusk volgens Poolse media op een top van Oost-Europese leiders in Oekraïne.
20 minuten geledenMOSKOU (ANP/DPA) - De Russische president Vladimir Poetin heeft vrijdag zijn stem uitgebracht in de parlementsverkiezingen. Kremlin-gezinde partijen houden naar verwachting hun dominantie in de Doema, zoals het parlement wordt genoemd.
21 minuten geledenGENÈVE (ANP/RTR) - Het Internationaal Comité van het Rode Kruis (ICRC) zegt inmiddels twee jaar geen toegang meer te hebben tot Oekraïense krijgsgevangenen in Russische gevangenschap. In Rusland worden mogelijk duizenden Oekraïners vastgehouden in detentiecentra waar VN-onderzoekers bewijs hebben verzameld van systematische marteling.
56 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Denemarken gaat nieuwe steun voor Oekraïne sneller overmaken. Dat gebeurt omdat maandag een incident plaatsvond waarbij een Russisch oorlogsschip lichtkogels afvuurde richting een Deense helikopter.
59 minuten geledenSTOCKHOLM (ANP/AFP) - De Zweedse sociaaldemocrate Magdalena Andersson mag na de parlementsverkiezingen in haar land een nieuwe regering gaan vormen. Dat maakte de parlementsvoorzitter bekend na overleg met partijleiders.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese Unie heeft aangekondigd het waarschuwingsniveau in de Rode Zee voor de EU-marinemissie te verhogen na toegenomen dreiging van de Houthi's. De missie begon in 2024 om de scheepvaart te beschermen tegen aanvallen van de Jemenitische groepering op schepen in de Rode Zee.
1 uur geleden