Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Afrikaanse Unie schorst Gabon na staatsgreep

Afrikaanse Unie schorst Gabon na staatsgreep

LIBREVILLE (ANP/RTR) - De Afrikaanse Unie (AU) heeft Gabon geschorst na de militaire coup in het land. Op X, voorheen Twitter, schrijft de vrede- en veiligheidsraad van de unie dat het besloten heeft om "de deelname van Gabon aan alle activiteiten van de AU, haar organen en instellingen onmiddellijk op te schorten".

Internationaal is er bezorgd gereageerd op de machtsovername en is opgeroepen de afgezette president Ali Bongo weer in zijn functie te herstellen. Woensdag zei de AU al dat ze de staatsgreep in Gabon sterk veroordeelt.

Militairen claimden woensdag de macht in Gabon te hebben overgenomen nadat Bongo tot winnaar van de verkiezingen werd uitgeroepen. Komende maandag willen de coupplegers het hoofd van de presidentiële garde Brice Oligui Nguema als overgangspresident installeren.

Meer uit Buitenland

Dodental door aardbevingen Venezuela opgelopen tot bijna 2600

CARACAS (ANP/AFP) - De aardbevingen in Venezuela hebben zeker 2595 mensen het leven gekost. Dat meldde waarnemend president Delcy Rodríguez in een persconferentie, waarin ze verzekerde dat "niemand in massagraven terecht zal komen".

3 uur geleden
Locatie en tijdstip bruiloft Taylor Swift bekend in New York

De bruiloft van zangeres Taylor Swift en American football-speler Travis Kelce begint vrijdag om 17.00 uur lokale tijd in New York en duurt tot in de vroege ochtenduren van zaterdag. Dat meldden diverse Amerikaanse media nadat The Associated Press een kopie had bemachtigd van een door de stad afgegeven vergunning.

7 uur geleden
Ex-olympisch kanoër aangeklaagd voor vernieling Reflecting Pool

WASHINGTON (ANP) - Een man die wordt verdacht van het beschadigen van de Reflecting Pool in Washington is aangeklaagd voor het vernielen van eigendom, maakte openbaar aanklager Jeanine Pirro donderdag bekend. De 67-jarige David Hearn, een voormalig olympisch kanoër, ontkende eerder met opzet iets kapot gemaakt te hebben.

9 uur geleden
Vrachtwagen met VN-hulpgoederen aangevallen in Soedan

DARFUR (ANP/AFP) - Een vrachtwagen die werd gebruikt door de Verenigde Naties om hulpgoederen te vervoeren is aangevallen met een drone in Soedan. Daarbij is 50 ton aan hulpgoederen verloren gegaan, meldt de VN.

10 uur geleden
Duizenden mensen geëvacueerd om natuurbranden in Zuid-Frankrijk

SAINTE-MARIE-LA-MER (ANP/AFP) - In het zuiden van Frankrijk zijn bijna 3000 mensen geëvacueerd om natuurbranden. De brandweer probeert met blushelikopters en blusvliegtuigen het vuur bij de plaatsen Sainte-Marie-la-Mer en Canet-en-Roussillon onder controle te krijgen.

11 uur geleden
Britse MAFS-deelnemer opgepakt op verdenking van verkrachting

LONDEN (ANP) - Een deelnemer aan de Britse versie van het realityprogramma Married at First Sight is aangehouden op verdenking van verkrachting. Dat heeft de Metropolitan Police bevestigd aan BBC News. De verdachte is inmiddels op borgtocht vrijgelaten in afwachting van verder onderzoek.

13 uur geleden
Rode Kruis: veel hulpgoederen vernietigd bij Russische aanvallen

KYIV (ANP) - Bij Russische aanvallen op de Oekraïense hoofdstad Kyiv is een grote hoeveelheid hulpgoederen van het Rode Kruis verloren gegaan. Een van de belangrijkste opslaglocaties met daarin hulpgoederen met een waarde van meer dan 1,5 miljoen euro werd volledig verwoest, aldus het Rode Kruis.

14 uur geleden