Afrikaanse Unie schorst Gabon na staatsgreep
LIBREVILLE (ANP/RTR) - De Afrikaanse Unie (AU) heeft Gabon geschorst na de militaire coup in het land. Op X, voorheen Twitter, schrijft de vrede- en veiligheidsraad van de unie dat het besloten heeft om "de deelname van Gabon aan alle activiteiten van de AU, haar organen en instellingen onmiddellijk op te schorten".
Internationaal is er bezorgd gereageerd op de machtsovername en is opgeroepen de afgezette president Ali Bongo weer in zijn functie te herstellen. Woensdag zei de AU al dat ze de staatsgreep in Gabon sterk veroordeelt.
Militairen claimden woensdag de macht in Gabon te hebben overgenomen nadat Bongo tot winnaar van de verkiezingen werd uitgeroepen. Komende maandag willen de coupplegers het hoofd van de presidentiële garde Brice Oligui Nguema als overgangspresident installeren.
Meer uit Buitenland
KATHMANDU (ANP/RTR) - Reddingswerkers in Nepal hebben ongeveer 100 vermiste Indiërs en 25 Chinezen levend gevonden. Zij waren als vermist opgegeven nadat het grensgebied van Nepal en Tibet woensdag werd getroffen door plotselinge overstromingen.
5 minuten geledenCAEN (ANP/AFP) - Een tweede slachtoffer van een automobilist die in de Franse stad Caen inreed op een groep mensen, is overleden. Een 26-jarige man is na een heftige ruzie in een café op mensen ingereden bij een halte voor openbaar vervoer.
32 minuten geledenOSLO (ANP) - De gezondheid van koning Harald van Noorwegen is opnieuw verslechterd. Zijn toestand is nu "zeer ernstig", heeft het paleis donderdag bekendgemaakt. Koningin Sonja en kroonprins Haakon hebben al hun verplichtingen geschrapt.
1 uur geledenKATHMANDU (ANP/AFP) - Het toerismebureau van Nepal meldt dat twee Nederlanders vermist zijn sinds de plotselinge overstromingen van woensdag. Het totale aantal vermiste toeristen ligt op 644.
1 uur geledenDHARAMSHALA (ANP/AFP) - De Dalai Lama heeft zijn medeleven betuigd na de overstromingen in Nepal en Tibet. "Ik bid voor iedereen die het leven heeft verloren en betuig mijn medeleven en oprechte deelneming aan de nabestaanden en iedereen die door deze tragedie is getroffen", aldus de spirituele leider van Tibetaanse boeddhisten in een verklaring.
2 uur geledenKATHMANDU (ANP/AFP) - De Nepalese rampenbestrijdingsdienst heeft bekendgemaakt dat 823 mensen nog niet bereikbaar zijn, ruim 24 uur nadat een verwoestende overstroming door het grensgebied met Tibet raasde.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Israël overweegt om Britse en mogelijk andere Europese functionarissen te weren uit het door de Verenigde Staten geleide coördinatiecentrum voor Gaza na de oorlog. Dit als vergelding voor de kritiek op het beleid van Benjamin Netanyahu in de Palestijnse gebieden, meldt Financial Times.
4 uur geleden