Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Afrikaanse landen willen Russen toelaten op Olympische Spelen

Afrikaanse landen willen Russen toelaten op Olympische Spelen

NOUAKCHOTT (ANP) - De Afrikaanse olympische comités zijn voor deelname van Russische en Belarussische atleten aan de Olympische Spelen van 2024 in Parijs. De in de ACNOA verzamelde comités kwamen tot dat standpunt tijdens een vergadering van het uitvoerend comité in de Mauritaanse hoofdstad Nouakchott.

In een verklaring pleiten ze ervoor sporters uit de betrokken landen onder "een neutrale status en zonder enige verwijzing naar een identiteit" startrecht te geven. Met hun verklaring scharen de Afrikaanse comités zich achter het standpunt van het Internationaal Olympisch Comité (IOC). Dat stelde al eerder dat "geen enkele atleet uit een competitie zou mogen worden geweerd met als enige reden zijn paspoort". Een voorwaarde is wel dat atleten uit Rusland en Belarus de oorlog in Oekraïne niet actief ondersteunen.

Het standpunt van het IOC vindt lang niet overal bijval. Zo stuurde een coalitie van ruim dertig landen, waaronder Nederland, vorige maand een brief naar het IOC met daarin de vraag om "verduidelijking" omtrent de neutraliteitsvoorwaarden voor Russen en Belarussen richting de Spelen van Parijs. Oekraïne is uitgesproken tegenstander van een mogelijke aanwezigheid van Russische sporters op de volgende Spelen. Het land dreigt er zelfs mee het evenement te boycotten.

Meer uit Sport

IOC herintroduceert geslachtsbepaling voor vrouwelijke atleten

LAUSANNE (ANP/RTR) - Alleen biologisch vrouwelijke atleten, van wie het geslacht wordt vastgesteld door middel van een eenmalige genetische screeningstest, komen in aanmerking om deel te nemen aan de onderdelen van de vrouwelijke categorie op de Olympische Spelen in 2028 in Los Angeles. Transgender vrouwen worden uitgesloten van deelname in de vrouwencategorie, meldt het Internationaal Olympisch Comité (IOC) donderdag.

1 uur geleden
Belgische wielerbond dient klacht in tegen klimaatactivist

BRUGGE (ANP/BELGA) - De Belgische wielerbond heeft een klacht ingediend tegen klimaatactivist Wouter Mouton, die woensdag op ongeveer 30 kilometer van de aankomst van de Ronde van Brugge een valpartij veroorzaakte. Dat maakte Belgian Cycling donderdag bekend.

1 uur geleden
Verstappen stuurt bij Grote Prijs Japan Engelse journalist weg

SUZUKA (ANP/AFP) - Viervoudig wereldkampioen Max Verstappen is donderdag betrokken geraakt bij een incident voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan, toen hij weigerde zijn persconferentie te beginnen totdat een Engelse journalist de zaal had verlaten.

6 uur geleden
Tennisster Sabalenka naar halve finale Miami Open

MIAMI (ANP/RTR) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de halve finale van de Miami Open bereikt. De nummer 1 van de wereld versloeg de Amerikaanse Hailey Baptiste in twee sets: 6-4 6-4.

7 uur geleden
Kunstrijders Tsiba en Danilova klaar na laatste plaats korte kür

PRAAG (ANP) - Kunstrijders Michel Tsiba en Daria Danilova zijn op het wereldkampioenschap in Praag na de korte kür uitgeschakeld. Het Nederlandse paar kwam in Tsjechië niet verder dan een score van 48,77 punten en de 21e en laatste plaats. De beste twintig paren plaatsten zich voor de vrije kür.

17 uur geleden
Tennisster Rybakina in drie sets naar halve finales Miami

MIAMI (ANP) - Tennisster Elena Rybakina is doorgedrongen tot de halve finales van het toernooi van Miami. De Kazachse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Jessica Pegula met 2-6 6-3 6-4.

19 uur geleden
Marathon Londen mikt met tweedaagse op 100.000 deelnemers

LONDEN (ANP) - De marathon van Londen overweegt er een tweedaags evenement van te maken. Zo kan de organisatie meer mensen laten starten op de wedstrijd over 42,195 kilometer. Het plan is om in totaal 100.000 hardlopers toe te laten. Mogelijk worden de races van de elitemannen en -vrouwen dan ook verdeeld over aparte dagen.

22 uur geleden