Afrikaanse energiereis premier Draghi afgeblazen vanwege corona
ROME (ANP/RTR) - De Italiaanse premier Mario Draghi heeft een gepland bezoek aan Afrikaanse landen om te praten over meer energieleveringen aan Italië afgeblazen omdat hij besmet is met het coronavirus. Hij zou later deze week eigenlijk naar het olierijke Angola en naar de Democratische Republiek Congo gaan.
Draghi zal nu worden vervangen door zijn minister van Buitenlandse Zaken en andere bewindslieden. Italië is naar alternatieven aan het zoeken in Afrika voor Russische energie. Het land heeft onlangs al overeenkomsten getekend met Algerije en Egypte voor meer leveringen van aardgas. Ook hoopt het Italiaanse energieconcern Eni meer gas in Libië op te gaan pompen.
Volgens het kantoor van Draghi heeft de 74-jarige premier geen symptomen van een coronabesmetting.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Franse autoriteiten hebben dinsdag een inval gedaan bij het Parijse kantoor van socialmediaplatform X van Elon Musk. De huiszoeking wordt gedaan door cybercrime-onderzoekers van de Parijse openbare aanklager in samenwerking met de nationale politie en de Europese politiedienst Europol.
29 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Deense windenergiebedrijf Ørsted verkoopt zijn Europese activiteiten met windmolens op land aan investeerder Copenhagen Infrastructure Partners (CIP) in een deal ter waarde van 1,44 miljard euro. Het bedrijf wil zich volledig richten op zijn activiteiten met windparken op zee in Europese kernmarkten.
1 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - China verbiedt vanaf volgend jaar verzonken deurgrepen in auto's uit zorgen over de veiligheid. Het is het eerste land dat zo'n verbod invoert. Aanleiding zijn incidenten waarbij de deuren niet opengingen.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - De Duitse staat investeert 3,3 miljard euro in het Duitse deel van de Nederlandse hoogspanningsnetbeheerder TenneT, maakt die organisatie bekend. Voor het geld krijgen de Duitsers een belang van 25,1 procent in TenneT Duitsland.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse haven gaat dit jaar scherper toezien op drones in zijn luchtruim. Havenmeester René de Vries hamerde dinsdag bij de presentatie van de jaarcijfers op het belang van toezicht vanwege ongewenste dronevluchten in Europa.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) onderzoekt een IT-bedrijf om vermoedens van verboden afspraken over personeel. Volgens de marktwaakhond heeft het bedrijf, dat niet bij naam wordt genoemd, mogelijk afspraken gemaakt met andere bedrijven om elkaars medewerkers niet actief te benaderen of in dienst te nemen.
2 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De ontwikkelaar van zelfsturende auto's Waymo heeft 16 miljard dollar (13,6 miljard euro) aan investeringen opgehaald. Daarmee is het dochterbedrijf van techconcern Alphabet, ook eigenaar van Google, in totaal 126 miljard dollar waard.
2 uur geleden