Afrikaanse bond roept Marokko uit tot winnaar Afrika Cup
CAIRO (ANP) - De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft Senegal de titel van de Afrika Cup ontnomen en finalist Marokko alsnog als winnaar aangewezen. Dat meldt de bond dinsdagavond in een verklaring.
Senegal won twee maanden geleden een turbulente finale in Rabat na verlenging: 1-0. De Marokkaanse voetbalbond legde een klacht neer bij de CAF en wereldvoetbalbond FIFA en wilde dat Senegal naar aanleiding van de gebeurtenissen gestraft zou worden.
De Senegalese bondscoach Pape Bouna Thiaw haalde in blessuretijd zijn spelers van het veld uit protest tegen een aan Marokko toegekende strafschop. De spelers van Senegal keerden onder aansporing van sterspeler Sadio Mané na een tijdje terug op het veld en zagen vervolgens Brahim Díaz de strafschop missen. In de verlenging maakte Pape Gueye de winnende goal voor Senegal.
'Aanzienlijke impact'
"De penalty was terecht toegekend. Daarover waren alle deskundigen het eens. De gebeurtenissen hadden een aanzienlijke impact op het normale verloop van de wedstrijd en op de prestaties van de spelers", meldde de Marokkaanse bond in een verklaring bij het indienen van het protest.
De CAF veroordeelde eerder al het "onacceptabele gedrag" van enkele spelers en officials van het Senegalese team en kondigde na de finale aan dat de tuchtcommissie zich over maatregelen zou buigen. FIFA-voorzitter Gianni Infantino drong daar ook op aan.
Gedrag supporters Senegal
De Marokkaanse bond wees ook op het gedrag van de supporters van Senegal. Fans probeerden het veld te bestormen, zelfs toen Díaz al klaarstond om de penalty te nemen.
Marokko heeft de finale nu reglementair met 3-0 gewonnen, aldus de CAF.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Vlak voor de interland in de Nations League tussen Nederland en Duitsland in de Johan Cruijff ArenA is er een minuut stilte om Bartina Koeman te herdenken. Dat meldt de KNVB.
7 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Kerstin Casparij is de Champions League met haar club Manchester City begonnen met een 2-2-gelijkspel bij Bayern München. De Oranje-international maakte in de 28e minuut een eigen doelpunt, waardoor haar ploeg op een 2-0-achterstand kwam. Door doelpunten van Beth Mead en Carlotta Wamser pakte City alsnog een punt.
9 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft hard uitgehaald naar Javier Tebas, de voorzitter van de belangrijkste Spaanse voetbalcompetities. In een verklaring op de site van de Madrileense club is onder meer te lezen dat Real vindt dat het Spaanse voetbal dringend ander leiderschap nodig heeft.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-spits Kasper Dolberg heeft bij een training van het Deense nationale elftal een knieblessure opgelopen. Dat heeft de Amsterdamse club dinsdag bekendgemaakt via X. Hij heeft het nationale team, dat zich voorbereidt op de Nations League, verlaten.
14 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB is nog niet overtuigd door het hervormingsvoorstel van FIFA-baas Gianni Infantino. De Zwitser schreef maandag in een brief aan de nationale bonden dat hij wil overleggen met de overkoepelende confederaties en de bonden over hervormingen binnen de FIFA. "Voor ons is het vertrouwen hiermee nog niet hersteld", reageerde een woordvoerder van de KNVB op vragen van het ANP.
15 uur geledenMÖNCHENGLADBACH (ANP/DPA) - Borussia Mönchengladbach heeft Alexander Blessin aangesteld als nieuwe trainer. De 53-jarige Duitser is de opvolger van Eugen Polanski, die zondag werd ontslagen bij de laagstgeklasseerde ploeg in de Bundesliga.
15 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Aanvoerder Federico Valverde van Real Madrid heeft zijn linkerenkel verstuikt. Dat maakte de club uit de Spaanse hoofdstad dinsdag bekend. De international van Uruguay liep de blessure zondag op tijdens de verloren wedstrijd bij Atlético Madrid (2-1).
16 uur geleden