Afrikaanse bond CAF achter WK-bid Marokko, Spanje en Portugal
RABAT (ANP) - De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft zijn steun uitgesproken voor het plan van Marokko, Spanje en Portugal om gezamenlijk het wereldkampioenschap voetbal van 2030 te organiseren. De drie landen maakten vorige maand bekend dat ze samen een zogenoemd 'bid' uitbrengen.
"Het bid van Marokko is nu het bid van het Afrikaanse continent", verklaarde CAF-voorzitter Patrice Motsepe na de beslissing van het uitvoerend comité. "We richten ons er nu op om ervoor te zorgen dat Afrika opnieuw gastheer is van het WK en zetten ons in om samen te werken met alle nationale voetbalbonden en -confederaties om dit mogelijk te maken."
Het WK werd één keer eerder in Afrika gehouden, in 2010 in Zuid-Afrika. Marokko hoopte eerder het eindtoernooi van 2026 binnen te halen, maar dit evenement ging naar de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
Aanvankelijk was er sprake van een bid van Spanje en Portugal met Oekraïne, maar door de oorlog lijkt dat land daar vooralsnog van af te zien. Het is niet uitgesloten dat Oekraïne zich later alsnog aansluit. De FIFA is van plan om volgend jaar het WK van 2030 toe te wijzen.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot verwacht spits Alexander Isak "een paar maanden" te moeten missen na zijn enkeloperatie en kuitbeenbreuk. De 26-jarige Zweed liep de blessure op bij een volgens Slot "roekeloze tackle" van Tottenham Hotspur-verdediger Micky van de Ven afgelopen weekend.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Alexander Isak is aan een enkel geopereerd. Tijdens de ingreep bleek dat de spits van Liverpool zaterdag in de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur ook een breuk in zijn kuitbeen had opgelopen. Liverpool kan nog niet zeggen hoelang hij uit de roulatie is.
14 uur geledenRIYAD (ANP) - Dankzij David Neres heeft Napoli de Italiaanse Supercup veroverd. De oud-aanvaller van Ajax maakte beide doelpunten in de finale tegen Bologna (2-0) die werd gespeeld in Riyad, de hoofdstad van Saudi-Arabië.
14 uur geledenBRUGGE (ANP) - Nicky Hayen is de nieuwe trainer van KRC Genk. Hij is de opvolger van Thorsten Fink, die vorige week werd ontslagen.
17 uur geledenSAO PAULO (ANP) - Neymar is succesvol aan zijn linkerknie geopereerd. Dat heeft zijn club Santos bekendgemaakt.
17 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - De Japanse middenvelder Takumi Minamino heeft tijdens de bekerwedstrijd van afgelopen zondag bij zijn club AS Monaco een gescheurde kruisband opgelopen. Dat meldt de Monegaskische club die uitkomt in de Franse competitie op X. Het is onduidelijk welke gevolgen de blessure heeft voor zijn deelname aan het WK voetbal van komende zomer.
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Jaden Slory maakt het seizoen af bij Go Ahead Eagles. De club uit Deventer huurt de 20-jarige vleugelspeler van Feyenoord. Hij stond in de belangstelling van meerdere clubs. Slory koos voor Go Ahead Eagles omdat hij goede herinneringen bewaart aan trainer Melvin Boel, die hij tijdens zijn periode bij FC Dordrecht leerde kennen.
21 uur geleden