Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Afrikaanse bond CAF achter WK-bid Marokko, Spanje en Portugal

Afrikaanse bond CAF achter WK-bid Marokko, Spanje en Portugal

RABAT (ANP) - De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft zijn steun uitgesproken voor het plan van Marokko, Spanje en Portugal om gezamenlijk het wereldkampioenschap voetbal van 2030 te organiseren. De drie landen maakten vorige maand bekend dat ze samen een zogenoemd 'bid' uitbrengen.

"Het bid van Marokko is nu het bid van het Afrikaanse continent", verklaarde CAF-voorzitter Patrice Motsepe na de beslissing van het uitvoerend comité. "We richten ons er nu op om ervoor te zorgen dat Afrika opnieuw gastheer is van het WK en zetten ons in om samen te werken met alle nationale voetbalbonden en -confederaties om dit mogelijk te maken."

Het WK werd één keer eerder in Afrika gehouden, in 2010 in Zuid-Afrika. Marokko hoopte eerder het eindtoernooi van 2026 binnen te halen, maar dit evenement ging naar de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

Aanvankelijk was er sprake van een bid van Spanje en Portugal met Oekraïne, maar door de oorlog lijkt dat land daar vooralsnog van af te zien. Het is niet uitgesloten dat Oekraïne zich later alsnog aansluit. De FIFA is van plan om volgend jaar het WK van 2030 toe te wijzen.

Meer uit Voetbal

Real Madrid verslaat Real Oviedo en eindigt als tweede in La Liga

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft de thuiswedstrijd tegen Real Oviedo gewonnen. Gonzalo García en Jude Bellingham maakten de doelpunten voor de thuisploeg (2-0).

13 uur geleden
Frankrijk zonder middenvelder Camavinga naar WK

PARIJS (ANP) - Frankrijk gaat zonder Eduardo Camavinga naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De middenvelder van Real Madrid maakt geen deel uit van de selectie van bondscoach Didier Deschamps.

15 uur geleden
Ancelotti blijft tot medio 2030 bondscoach van Brazilië

RIO DE JANEIRO (ANP) - Carlo Ancelotti blijft tot en met het WK van 2030 bondscoach van de nationale voetbalploeg van Brazilië. De voetbalbond van de vijfvoudig wereldkampioen heeft het contract van de 66-jarige Italiaan nog voor de mondiale eindronde van volgende maand in de Verenigde Staten, Canada en Mexico verlengd.

18 uur geleden
Doelman Scherpen wint Belgische beker met Union

BRUSSEL (ANP) - Doelman Kjell Scherpen heeft met Union Sint-Gillis de Belgische beker gewonnen. Hij versloeg met zijn ploeg Anderlecht in de finale (3-1). Mohammed Fuseini en Kevin Rodriguez scoorden in de verlenging in het Koning Boudewijnstadion in Brussel.

18 uur geleden
Herstelde Mbappé keert terug bij Real Madrid

MADRID (ANP) - Kylian Mbappé kan donderdag voor Real Madrid tegen Real Oviedo uitkomen. De spits is hersteld van een spierblessure, die hem zondag de topper tegen FC Barcelona kostte.

20 uur geleden
International Timber mist ook thuisduel Arsenal met Burnley

LONDEN (ANP) - Jurriën Timber kan maandag nog niet meespelen in de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Burnley. Dat vertelde trainer Mikel Arteta, die wel vooruitgang ziet bij de sinds halverwege maart aan zijn enkel geblesseerde Oranje-international.

1 dag geleden
Slot weet vrijwel zeker dat hij trainer van Liverpool mag blijven

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Arne Slot gaat er niet van uit dat de leiding van Liverpool deze zomer afscheid van hem neemt. "Ik heb alle reden om te geloven dat ik volgend seizoen de manager van Liverpool zal zijn," zei de Nederlander donderdag op een persconferentie waarin hij vooruitkeek op de voorlaatste competitiewedstrijd van vrijdag bij Aston Villa.

1 dag geleden