Afrika Cup in 2021 terug naar de winter
YAOUNDÉ (ANP) - De eerstvolgende editie van de Afrika Cup, in 2021 in Kameroen, wordt weer in de winter gespeeld. Het eindtoernooi voor de beste nationale ploegen van Afrika stond gepland voor de zomermaanden: 11 juni tot en met 9 juli.
De voetbalbond van Kameroen, de Fecafoot, maakte het nieuws bekend. Volgens de bond wordt het toernooi verplaatst om "meteorologische redenen". Het toernooi vangt nu aan op 9 januari en eindigt een kleine maand later, op 6 februari.
De Afrika Cup werd lange tijd ook in de winter gespeeld, maar mede op verzoek van veel Europese clubs werd het toernooi verplaatst naar de zomer. Clubs uitten hun ongenoegen omdat ze middenin het seizoen spelers moesten afstaan.
De meest recente editie van de Afrika Cup werd vorig jaar gewonnen door Algerije. Dat toernooi vond wel in juni en juli plaats.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft een lelijke misstap gemaakt in de titelrace in de Premier League. De club speelde gelijk tegen Everton (3-3) en heeft nu een achterstand van 5 punten op koploper Arsenal, dat wel een duel meer heeft gespeeld.
25 minuten geledenCREMONESE (ANP) - Tijjani Noslin heeft Lazio aan een uitzege op Cremonese geholpen. De aanvaller uit Amsterdam mocht na rust invallen en bereidde de gelijkmaker van Gustav Isaksen voor. In blessuretijd maakte Noslin het winnende doelpunt (1-2).
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Trainer Diego Simeone rekent dinsdagavond op Julián Álvarez in de uitwedstrijd van Atlético Madrid tegen Arsenal in de halve finale van de Champions League. "Hij is heel belangrijk voor ons, ook omdat hij het Engelse voetbal kent", zei hij over de spits die eerder voor Manchester City uitkwam.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea blijft ook onder interim-trainer Calum McFarlane teleurstellend presteren in de Premier League. De regerend wereldkampioen verloor ook de thuiswedstrijd tegen Nottingham Forest (1-3).
6 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard legt zich niet neer bij de schorsing van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, voor Paul Gladon. De club heeft een schikkingsvoorstel naast zich neergelegd en wacht nu af hoe de tuchtcommissie oordeelt.
8 uur geledenBREDA (ANP) - Mohamed Nassoh mist de laatste twee Eredivisieduels van zijn ploeg NAC Breda. De 24-jarige middenvelder is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen FC Utrecht afgelopen zaterdag. De club uit Breda heeft de schorsing van drie wedstrijden, waarvan een voorwaardelijk, geaccepteerd. NAC heeft dit seizoen nog een minieme kans om aan degradatie te ontsnappen.
9 uur geledenVILLARREAL (ANP/RTR) - Marcelino García Toral stopt aan het einde van het seizoen als trainer van Villarreal. Dat meldt de Spaanse voetbalclub op haar website.
10 uur geleden