AFP: invallen Japanse kantoren Amazon om vermeend machtsmisbruik
TOKIO (ANP) - De Japanse concurrentiewaakhond heeft dinsdag invallen gedaan in kantoren van webwinkelconcern Amazon. Dat melden ingewijden aan persbureau AFP. De Japanse dochteronderneming van het Amerikaanse bedrijf wordt ervan beschuldigd haar marktpositie te misbruiken door prijzen te drukken. Centraal in het onderzoek staat de zogeheten buy box, een plek op de Japanse website van Amazon waar producten prominent worden getoond.
"We hebben gehoord dat het al dan niet verkrijgen van de buy box een enorm verschil maakt qua verkoopcijfers", vertelt een bron aan AFP. Volgens deze persoon is de concurrentie voor een dergelijke plek op de website intens. Zo zouden verkopers die op de Amazon-website actief zijn onder druk worden gezet om hun prijzen te verlagen. Op die manier kan Amazon een concurrentievoordeel krijgen ten opzichte van andere sites. Gaan zij daarin niet mee, dan verliezen zij hun recht op de buy box.
Amazon Japan heeft aan AFP laten weten "volledig mee te werken aan het onderzoek van de mededingingsautoriteit".
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met rode cijfers de handelsweek uitgegaan. Apple stond in de belangstelling na publicatie van cijfers. Daarnaast maakte president Donald Trump bekend dat hij Kevin Warsh voordraagt als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank. Warsh zou dan opvolger worden van Jerome Powell bij de Federal Reserve.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM zegt in het regeerakkoord van D66, CDA en VVD "erkenning" te zien voor het belang van de luchtvaart en de hubfunctie van Schiphol voor de Nederlandse economie.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De prijzen van goud en zilver gingen vrijdag hard omlaag, waarmee even een einde kwam aan de enorme opmars sinds begin vorig jaar. De prijs van een troy ounce goud (31,1 gram) zakte in New York met 10 procent en een troy ounce zilver werd 30 procent goedkoper.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het aantal werklozen in Duitsland is boven de 3 miljoen uitgekomen. Van de beroepsbevolking heeft 6,6 procent geen werk, de hoogste stand in twaalf jaar.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst het weekend ingegaan, geholpen door plussen voor de chipfondsen Besi, ASMI en ASML. In de MidKap was verlichtingsbedrijf Signify een opvallende verliezer na bekendmaking van tegenvallende kwartaalresultaten en een reorganisatie waarbij honderden banen worden geraakt.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Banken (NVB) kijkt "uit naar een periode van constructieve politiek". In het coalitieakkoord dat vrijdag werd gepresenteerd ziet de bankensector "scherpe keuzes" om het verdienvermogen van de Nederlandse economie te vergroten.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verlies begonnen. Apple stond in de vroege handel bij de dalers na bekendmaking van kwartaalcijfers donderdag na het slot van de handel in New York. Daarnaast verwerkten beleggers het nieuws dat president Donald Trump Kevin Warsh heeft voorgedragen als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank en opvolger van Jerome Powell bij de Federal Reserve.
8 uur geleden