Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AFM wil accountantsbureau's kunnen aanspreken op controles

AFM wil accountantsbureau's kunnen aanspreken op controles

AMSTERDAM (ANP) - De Autoriteit Financiële Markten (AFM) wil accountantsorganisaties juridisch kunnen aanspreken op de kwaliteit van hun controles. Dat is volgens de financiële waakhond nodig om het toezicht door de AFM gerichter en daarmee ook effectiever te laten zijn.

De AFM schrijft dat in een zogenoemde wetgevingsbrief aan het ministerie van Financiën. Daarin geeft de toezichthouder aan welke aanpassingen van regelgeving kunnen helpen de financiële markten eerlijker en transparanter te maken.

Uit uitspraken van het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) van medio vorig jaar kwam naar voren dat de AFM accountantsorganisaties juist niet rechtstreeks juridisch kan aanspreken op de kwaliteit van hun werk. Die uitspraak bemoeilijkt volgens de AFM de controle op de sector.

Ernstige tekortkomingen

Door een wijziging in de wet zouden ernstige tekortkomingen in wettelijke controles, die in naam van de accountantsorganisatie zijn verricht, aan die organisatie kunnen worden toegerekend. Volgens de AFM is dat nodig omdat accountantsorganisaties een steeds prominentere rol in het systeem van de financiële markten innemen. "Door een duidelijke scheiding aan te brengen in de wettelijke verantwoordelijkheden van accountantsorganisaties voor het stelsel van kwaliteitsbeheersing en de kwaliteit van wettelijke controles, wordt het toezicht effectiever", aldus de AFM.

Verder pleit de AFM voor aanpassingen op de wetgeving voor controle op het zogeheten private leasen aan consumenten. Nu nog is het zo dat consumenten betrekkelijk eenvoudig een leaseovereenkomst kunnen afsluiten voor auto's, installaties en goederen, omdat wettelijke garanties ontbreken.

Meer uit Financieel

Lingeriemerk Victoria's Secret flink hoger op Wall Street

NEW YORK (ANP) - Victoria's Secret hoorde dinsdag bij de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het lingeriemerk heeft zijn financiële verwachtingen verhoogd na een sterk eerste kwartaal. Topvrouw Hillary Super lijkt daarmee vaart te maken met haar 'new era of sexy'-herstelplan voor het Amerikaanse merk.

2 uur geleden
Vluchten van en naar Portugal geannuleerd door staking

DEN HAAG (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen KLM en Transavia hebben op woensdag verschillende vluchten naar Portugese bestemmingen geannuleerd in verband met een staking in het land. Zowel op Schiphol als op de luchthavens in Eindhoven en Rotterdam zijn vluchten geschrapt.

3 uur geleden
Amerikaanse overheid wil AI-modellen vooraf testen op veiligheid

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De regering-Trump gaat AI-ontwikkelaars vragen om hun meest geavanceerde modellen vrijwillig aan te bieden voor cyberveiligheidstests door de Amerikaanse overheid, nog voordat ze aan het publiek worden vrijgegeven. Dat volgt uit een presidentieel decreet dat dinsdag werd ondertekend.

5 uur geleden
Staking Belgische luchtverkeersleiders beëindigd na akkoord

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De staking van de luchtverkeersleider Skeyes op Belgische luchthavens wordt beëindigd. Een woordvoerster van Skeyes meldt aan het Belgische persbureau Belga dat directie en vakbonden een akkoord hebben gesloten.

6 uur geleden
UniCredit vergroot belang in Commerzbank tot ruim 34 procent

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - UniCredit heeft zijn belang in de Duitse Commerzbank vergroot tot 34,35 procent. Dat meldt de Italiaanse grootbank dinsdag. Het vergroten van het belang boven de 30 procent is een belangrijke stap voor de Italiaanse bank.

6 uur geleden
Stevige winst voor AEX-index, Prosus grootste stijger

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs is dinsdag met een stevige winst gesloten. Onder de hoofdfondsen was Prosus de grootste winnaar. Ook de chipbedrijven ASML (plus 4,9 procent), Besi (plus 2,9 procent) en ASMI (plus 2,4 procent) eindigden hoger.

7 uur geleden
Ook Britse krijgsmacht gaat 'militair Starlink-netwerk' gebruiken

LONDEN (ANP/RTR) - De militaire variant van Elon Musks satellietcommunicatienetwerk Starlink heeft er een flinke klant bij. Na de Amerikaanse heeft ook de Britse krijgsmacht het Starshield-netwerk in gebruik genomen, zeggen twee ingewijden tegen persbureau Reuters.

7 uur geleden