AFM: vermogensbeheerder Janus Henderson beboet voor 1,7 miljoen
AMSTERDAM (ANP) - De Autoriteit Financiële Markten (AFM) heeft vermogensbeheerder Janus Henderson een boete opgelegd van 1,7 miljoen euro. De financiële instelling heeft de boete gekregen voor het te laat melden van zijn aandelenbelang van 3,02 procent in het beursgenoteerde recycling- en afvalverwerkingsbedrijf Renewi, maakte de AFM bekend.
Aandeelhouders moeten aan de toezichthouder direct bekendmaken wanneer zij meer dan 3 procent van de stukken van een bedrijf in handen hebben. Deze verplichting heeft onder andere tot doel om transparantie op de financiële markten te bevorderen en belangenverstrengelingen tegen te gaan. "Door deze informatie zijn beleggers in staat om beter geïnformeerd en onderbouwd de aandelen te beoordelen waarin zij mogelijk transacties willen verrichten", aldus de AFM.
Janus Henderson kocht de betreffende aandelen op 27 januari 2021, maar maakte dit pas op 30 juli van dat jaar bekend. "De AFM had Janus Henderson al aangesproken op drie eerdere gevallen van te late melding. Deze keer is een boete opgelegd", aldus de toezichthouder.
De oorspronkelijke geldstraf bedroeg 2 miljoen euro. Maar omdat de vermogensbeheerder de overtreding erkent en de boete accepteert heeft de AFM de boete verlaagd met 15 procent tot 1,7 miljoen euro.
Meer uit Financieel
NIJMEGEN (ANP) - Nexperia heeft donderdag een open brief gepubliceerd waarin de chipmaker de Chinese tak oproept de toeleveringsketen te herstellen. Het Nijmeegse bedrijf zegt contact te hebben geprobeerd te leggen via telefoon, e-mails en voorstellen voor vergaderingen om de problemen op te lossen, maar dat "betekenisvolle" reacties uitbleven.
3 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk heeft sancties tegen de buitenlandse onderdelen van de Russische olieproducent Lukoil uitgesteld. De sancties werden vorige maand aangekondigd en moesten kort voor middernacht ingaan, maar zijn nu uitgesteld tot 26 februari volgend jaar.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondernemersorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland maken zich zorgen over mkb'ers die een aansluiting op het elektriciteitsnet willen om bijvoorbeeld te verduurzamen. VNO-NCW en MKB-Nederland vrezen dat duizenden bedrijven vanaf volgend jaar op veel langere wachtlijsten voor het volle stroomnet komen.
5 uur geledenHEERLEN (ANP) - ABP, het grootste pensioenfonds van Nederland, verhoogt de pensioenen vanaf 1 januari met 2,8 procent. De verhoging geldt voor alle gepensioneerden en iedereen die bij het fonds pensioen opbouwt of heeft opgebouwd.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De meeste aandelenbeurzen in Europa lieten donderdag weinig beweging zien. Beleggers leken het rustiger aan te doen, na de flinke koerswinsten woensdag. Op de Europese beurzen moesten beleggers het donderdag zonder richting van Wall Street doen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Huishoudens gaan volgend jaar iets hogere tarieven betalen voor elektriciteit en gas. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft donderdag de tarieven voor netbeheerkosten voor 2026 vastgesteld. Volgens brancheorganisatie Netbeheer Nederland blijkt daaruit dat huishoudens en bedrijven met een aansluiting op het regionale elektriciteits- en gasnet een gemiddeld ruim 3 procent hogere rekening krijgen.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) schort aangekondigde boetes voor het gebruik van het woord 'gehakt' bij vegetarische producten op. De autoriteit wil afwachten wat er in de Europese Unie wordt afgesproken over de benaming van vegetarische producten, laat een woordvoerder weten.
11 uur geleden